Ciekawostki

"Gangnam Style" pobił rekord. Serwery przestały liczyć wyświetlenia

Ciekawostki

Inwazja "Gangnam style"
tvn24"Gangnam Style" pojawiło się w sieci ponad 2 lata temu

Serwery YouTube przestały zliczać kolejne odsłony teledysku "Gangnam Style". Zainteresowanie użytkowników singlem Psy przerosło pierwotne założenia twórców serwisu. Nigdy nie przypuszczali, że jakikolwiek film zostanie obejrzany ponad 2 miliardy razy.

Twórcy YouTube przyznają: "Tego nie przewidzieliśmy". W krótkiej informacji na swoim profilu administratorzy serwisu napisali, że liczba odsłon teledysku "Gangnam Style" przekroczyła limit, który przyjęli zakładając serwis. Była nim wartość maksymalna w zapisie 32-bitowym, która wynosi ponad 2 miliardy, a dokładniej: 2 147 483 647.

Teledysk na rekord

I właśnie taką rekordową liczbę wyświetleń osiągnął film południowokoreańskiego artysty Psy. Dlatego licznik sumujący jego odsłony w internecie - z powodu niespodziewanego błędu - zatrzymał się.

Aby uniknąć podobnego problemu w przyszłości, administratorzy serwisu postanowili podnieść wartość możliwych wyświetleń do wartości maksymalnej w zapisie 64-bitowym. A ta wynosi dokładnie 9 223 372 036 854 775 808, czyli ponad 9 trylionów. Dla porównania, na Ziemi żyje dziś ok. 6,5 miliarda ludzi.

Psy zamieścił teledysk do piosenki "Gangnam Style" z nietypową, charakterystyczną choreografią w połowie lipca 2012 roku. Od tamtej pory singiel Koreańczyka błyskawicznie zdobył popularność na całym świecie - doczekał się wielu przeróbek i naśladowców. Artyście udało się namówić do zatańczenia w rytm piosenki wiele znanych osób, m.in. sekretarza generalnego ONZ, Ban Ki Moona.

Autor: ts/kka / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: YG Entertainment

Pozostałe wiadomości