TVN24 | Białystok

Skuterem pod prąd po drodze ekspresowej

TVN24 | Białystok

Autor:
ek/mj /gp
Źródło:
TVN24/Kontakt 24
75-latek jechał skuterem pod prąd
75-latek jechał skuterem pod prądKontakt 24 / Piotr
wideo 2/10
Kontakt 24 / Piotr75-latek jechał skuterem pod prąd

Zdziwieni kierowcy zwalniali i trąbili, gdy widzieli mężczyznę na skuterze, jadącego pod prąd drogą ekspresową. - To skrajnie nieodpowiedzialne, mogło dojść do tragedii - mówi pan Piotr, autor nagrania, który zawiadomił policję.

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagranie od Reportera 24, na którym zarejestrował skuter jadący pod prąd drogą ekspresową S17 na wysokości miejscowości Ryki w województwie lubelskim.

- Było to we wtorek około godziny 8:40. Gdy zobaczyłem tego pana, zwolniłem, bo nie wiedziałem, co się dzieje. Widziałem, że inni kierowcy zareagowali podobnie. Zacząłem trąbić, żeby ostrzec innych użytkowników drogi. Kierowca skutera skwitował to machnięciem ręki - relacjonuje pan Piotr, autor nagrania.

Jak przyznał, sytuacja stwarzała realne niebezpieczeństwo. - Według mnie było to skrajnie nieodpowiedzialne. Mogło dojść do tragedii, gdybym chciał na przykład wyprzedzić ciężarówkę. Było ślisko, co potęgowało ryzyko wypadku. Od razu zadzwoniłem na 112, dyspozytor powiedział, że sprawę przekaże policji. W dęblińskim komisariacie poinformowano mnie, że kierowcę skutera zatrzymano. Moim zdaniem powinien stanąć przed sądem - dodaje pan Piotr.

Zatrzymany i pouczony

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

- Informacja o tym zdarzeniu wpłynęła o 8.50. Kierowcą skutera był 75-letni mieszkaniec gminy Ułęż – mówi starszy aspirant Radosław Żmuda z Komendy Powiatowej Policji w Rykach. - Mężczyzna poruszał się w kierunku Warszawy pasem, który jest przeznaczony do jazdy w kierunku Lublina. Kierowca skutera czekał na przyjazd policji w samochodzie osoby, która się zatrzymała, gdy zobaczyła jadący z przeciwka skuter. 75-latek nie potrafił powiedzieć, jak znalazł się na nieodpowiednim pasie, był trzeźwy. Został pouczony.

Google

Autor:ek/mj /gp

Źródło: TVN24/Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24 / Piotr

Pozostałe wiadomości