TVN24 | Świat

Kałasznikowy, pistolety, amunicja, narkotyki. Wszystko to ukryte w sklepie z owocami

TVN24 | Świat

Autor:
ft
Źródło:
Reuters

Włoscy karabinierzy przejęli arsenał broni palnej oraz kilkanaście kilogramów narkotyków, które ukryte były w schowku w sklepie z owocami na zachodnich przedmieściach Neapolu. W związku ze sprawą zatrzymano dwie osoby. 

Na policyjnych nagraniach widać, jak funkcjonariusze przeszukują magazyn na tyłach sklepu z owocami w dzielnicy Bagnoli, na zachodnich przedmieściach Neapolu, w regionie Kampania.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

W trakcie inspekcji policji udało się przejąć 10 pistoletów, sześć karabinków Kałasznikowa, pięć karabinów maszynowych, dwie kamizelki kuloodporne, proste urządzenia wybuchowe oraz amunicję różnego rodzaju. Ponadto służby przechwyciły około 13 kilogramów haszyszu i marihuany.

Policja: broń należała prawdopodobnie do Camorry

Operacja została przeprowadzona w czwartek późnym wieczorem. Karabinierzy zatrzymali dwie osoby - 41-letniego właściciela sklepu oraz jego 74-letniego wujka. Obydwaj są Włochami i nie byli wcześniej notowani – dodała agencja Reutera.

Według źródeł z policji, na które powołała się agencja Reutera, broń prawdopodobnie należy do neapolitańskiej Camorry, jednej z największych włoskich mafii.

Mafijne klany we WłoszechPAP

Autor:ft

Źródło: Reuters