Wypadek w jednostce wojskowej. Nie żyje żołnierz

TVN24

Google EarthKapitan Pietrzak nie chciał udzielić informacji, w jaki sposób doszło do wypadku

Podczas piątkowego szkolenia spadochronowego w Leźnicy Wielkiej (województwo łódzkie) zginął żołnierz 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim - poinformował oficer prasowy tej jednostki kapitan Tomasz Pietrzak. Okoliczności wypadku badają Żandarmeria Wojskowa i prokuratura.

Do śmiertelnego wypadku doszło podczas szkoleniowych skoków spadochronowych na lotnisku znajdującym się na terenie jednostki wojskowej w Leźnicy Wielkiej - wyjaśnił kapitan Pietrzak.

Śmiertelny wypadek

- Zginął żołnierz 25. Brygady Kawalerii Powietrznej. Miał 35 lat, był kawalerem. W naszej jednostce służył od 9 lat - poinformował oficer prasowy 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim. - Okoliczności wypadku wyjaśniane są przez funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej pod nadzorem prokuratury.

Kapitan Pietrzak nie chciał udzielić informacji, w jaki sposób doszło do wypadku.

Według relacji "Dziennika Łódzkiego" żołnierz runął na płytę lotniska z wysokości 3 tysięcy metrów po tym, jak wyskoczył z wojskowego samolotu transportowego CASA. Jak podał dziennik, nie otworzył mu się żaden z dwóch spadochronów - ani podstawowy, ani zapasowy.

"Z wielkim bólem przyjąłem wiadomość o wypadku na szkoleniu i śmierci doskonałego żołnierza z pododdziału 25. Brygady Kawalerii Powietrznej. Cześć Jego Pamięci!" - napisał na Twitterze minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Autor: kb//now / Źródło: PAP