Najnowsze

Najnowsze

"Kawa na ławę" 27.01.2019. Cały program

- Była propozycja, przyjęta przynajmniej ideowo, żeby rozpocząć taki wewnętrzny ostracyzm - mówił o sposobach walki z mową nienawiści w "Kawie na ławę" w TVN24 Grzegorz Długi z Kukiz'15, komentując piątkowe spotkanie premiera z szefami klubów parlamentarnych w związku z zabójstwem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. - Żadne rozwiązanie na przyszłość nie będzie miało sensu, jeśli nie zdiagnozujemy tego, co się wydarzyło i nie znajdziemy przyczyny - mówił szef klubu PO Sławomir Neumann.

"Kiedyś byli tu ludzie, domy". Fala błota zniszczyła wszystko

Kiedy doszło do zniszczenia tamy w brazylijskim stanie Minas Gerais, trwała akurat pora obiadowa. Wielu górników z miejscowej kopalni przebywało właśnie na stołówce, która została całkowicie zalana przez falę błota. To oni stanowią największą grupę wśród zaginionych. Lawina pochłonęła wiele istnień ludzkich, domów, samochodów. Nadzieja na odnalezienie żywych z każdą chwilą maleje.

"Kto przekracza granice, powinien być objęty wewnętrznym ostracyzmem"

- Była propozycja, przyjęta przynajmniej ideowo, żeby rozpocząć taki wewnętrzny ostracyzm - mówił o sposobach walki z mową nienawiści w "Kawie na ławę" w TVN24 Grzegorz Długi z Kukiz'15, komentując piątkowe spotkanie premiera z szefami klubów parlamentarnych w związku z zabójstwem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. - Żadne rozwiązanie na przyszłość nie będzie miało sensu, jeśli nie zdiagnozujemy tego, co się wydarzyło i nie znajdziemy przyczyny - mówił szef klubu PO Sławomir Neumann.

"Najgorszy nie był głód, zimno czy wszy. Najgorsze było poniżenie"

- Jeżeli dziś chcemy odejść od nienawiści, to musimy mieć empatię, musimy być otwarci, musimy mieć współczucie w sobie, zrozumienie dla innych - mówiła we "Wstajesz i weekend" w TVN24 wicedyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego Jolanta Hercog, opowiadając o wyzwoleniu niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.

Kokosowa kraina szczęścia. "Bujna roślinność otacza dosłownie każdą plażę"

Dla nas Seszele to raj - mówili w programie "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS Dominika Bassek-Laskowska i Dawid Laskowski, autorzy bloga "Laski were here". - Bujna roślinność otacza dosłownie każdą zatokę i plażę. Woda ma kolor turkusowy, jest przezroczysta - opowiadał podróżnik. Goście programu wskazywali, na każdym kroku można spotkać tam kokosy. Jego symbol jest obecny nawet na pieczątkach stawianych w paszportach.

Ile kosztuje podróż na Seszele?

Planujesz podróż na Seszele? Bilety lotnicze z Warszawy do Mahe, z dwoma przesiadkami, kosztują 2805 złotych. Za nocleg na miejscu trzeba zapłacić od 236 do 2102 złotych. Zorganizowana, jedenastodniowa wycieczka to zaś wydatek rzędu blisko 12 tysięcy złotych.

Kolejna awaria ciepłownicza w Gdańsku, grzejniki dla mieszkańców

Od rana mieszkańcy osiedla Cygańska Górka w Gdańsku nie mają ogrzewania i ciepłej wody. Do tego doszły kolejne, mniejsze usterki, między innymi na osiedlu Wzgórze Mickiewicza. Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej szacuje, że problem mógł dotknąć łącznie 130 budynków.

Imponujący wzrost zdolności kredytowej Polaków

Wraz ze wzrostem wynagrodzeń rosną też możliwości zadłużania się przez Polaków. Statystyczna rodzina może obecnie pożyczyć prawie pół miliona złotych. Przed zbyt pochopnym zadłużaniem bronią jednak wymagania odnośnie do wkładu własnego.

Seria popularnego leku na katar wycofana ze sprzedaży

Główny Inspektor Farmaceutyczny poinformował o wycofaniu ze sprzedaży jednej serii aerozolu do nosa Sudafed XyloSpray Ha. Lek jest stosowany przy nadmiernym przekrwieniu błony śluzowej, występującym przy przeziębieniu, grypie, katarze siennym oraz w alergicznym nieżycie nosa.

Etna uziemiła samoloty

W niedzielę o godzinie 8 rano otwarto przestrzeń lotniczą nad Katanią we Włoszech. Dzień wcześniej zamknięto ją ze względu na erupcję Etny i towarzyszącą jej emisję pyłu wulkanicznego do atmosfery.

74 lata temu Armia Czerwona otworzyła bramy obozu Auschwitz

27 stycznia 1945 roku żołnierze Armii Czerwonej otworzyli bramy niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Skrajnie wyczerpani więźniowie, których było tam jeszcze około siedmiu tysięcy - w tym pół tysiąca dzieci - witali ich jako wyzwolicieli.

"Musimy być państwem, którego warto bronić"

Gośćmi Macieja Wierzyńskiego w programie "Horyzont" byli Michał Baranowski, dyrektor warszawskiego biura German Marshall Fund of the United States oraz amerykanista, profesor Zbigniew Lewicki. Tematem rozmowy był charakter stosunków między Polską a Stanami Zjednoczonymi. Gościem drugiej części programu był Maciej Stasiński, dziennikarz "Gazety Wyborczej".

Merkel apeluje o "zerową tolerancję wobec antysemityzmu"

Kanclerz Niemiec Angela Merkel zaapelowała w sobotę do obywateli swego kraju, by nie tolerowali żadnych przejawów antysemityzmu, wrogości, nienawiści i fanatyzmu rasowego. Jak podkreśliła, w obecnych czasach problem ten jest nadal aktualny.

"Trzeba być człowiekiem mocnej wiary, by sądzić, że między tymi dwoma siłami zapanuje pokój"

Jestem daleki, by mówić, że morderca Pawła Adamowicza był silnie powodowany politycznie, natomiast jest faktem, że ta tragedia będzie miała skutki polityczne - ocenił w sobotę w "Faktach po Faktach" w TVN24 Janusz Zemke, europoseł SLD. Piotr Strzembosz z Prawicy Rzeczpospolitej przekonywał, że wpisywanie zabójstwa prezydenta Gdańska w polityczne analizy jest "zupełnie nieuczciwe".

Danuta Huebner w "Faktach po Faktach". Cała rozmowa

Jeszcze to nie jest sprawa umorzona, ale może zmierza w tym kierunku - oceniła w "Faktach po Faktach" w TVN24 eurodeputowana PO i była unijna komisarz Danuta Huebner. - Mamy wrażenie, że sprawa została trochę zapomniana - zaznaczyła. W ten sposób skomentowała śledztwo w sprawie powieszenia wizerunków polityków na szubienicach. - Nazwać to happeningiem wydawało mi się jednak zbyt dużym nadużyciem - dodała. Gośćmi drugiej części programu byli Janusz Zemke i Piotr Strzembosz.

Huebner: mam wrażenie, że sprawa szubienic została trochę zapomniana

Jeszcze to nie jest sprawa umorzona, ale może zmierza w tym kierunku - oceniła w "Faktach po Faktach" w TVN24 eurodeputowana PO i była unijna komisarz Danuta Huebner. - Mamy wrażenie, że sprawa została trochę zapomniana - zaznaczyła. W ten sposób skomentowała śledztwo w sprawie powieszenia wizerunków polityków na szubienicach. - Nazwać to happeningiem wydawało mi się jednak zbyt dużym nadużyciem - dodała.