Klęska, blamaż, katastrofa. Relacja minuta po minucie

Czasami teoretycznie słabszy bije mocniejszego. Szkoda, że polskich siatkarzy spotkało to drugi raz w Londynie. Z Australią biało-czerwoni byli bezradni. Rywalowi, który grał tylko o prestiż, ulegli 1:3 (21:25, 22:25, 25:18, 22:25). Dobrze, że ćwierćfinał Polacy zapewnili sobie już wcześniej.

12:28

Biało-czerwoni przegrali 1:3 (21:25, 22:25, 25:18, 22:25). Całe szczęście, że awans do ćwierćfinału zapewnili sobie już wcześniej.

12:27

As serwisowy. To dopiero cios od Australijczyków. 25:22 i 3:1 w całym meczu. Miało być zupełnie inaczej. Ponoć bez straty seta.

12:26

Anastasi prosi jeszcze o przerwę.

12:25

Wszedł Ruciak. Ma pomóc na zagrywce. Nie blokujemy ataku. Meczowa dla rywali.

12:20

Jarosz huknął na zagrywce. Piłka poleciała metr za końcową linię. Australia prowadzi 18:17

12:19

I znów mamy remis. Najpierw Roberts popisowo z lewej strony, później Kurek nadział się na blok.

12:19

Jarosz rehabilituje się za akcję sprzed kilku minut. Kończy akcję i schodzimy na drugą przerwę techniczną z 2 punktami przewagi (16:14)

12:18

Możdżonek wbił "gwoździa" ze środka. Jednak szybka odpowiedź Passiera

12:14

Jarosz zatrzymany blokiem, do tego psujemy zagrywkę i robi się niebezpiecznie. Jest remis. 10:10, po chwili 11:11.

12:08

Kurek zakończył długą wymianę - obok bezradnego, leżącego już na parkiecie White'a. Odjeżdżamy

12:07

Kurek huknął nie do obrony. Z trzeciego metra. Utrzymujemy bezpieczną przewagę. 7:5

12:03

Jarosz bryluje na zagrywce. Pomylił się dopiero za trzecim razem. Prowadzimy 3:1 w III partii

11:56

Możdżonek z Winiarksim na bloku. Mamy piłkę setową.

11:56

Znów gramy blokiem. Skasował rywali "Winiar". Już 2:1 w setach. Wciąż jednak prowadzą Australijczycy

11:55

Roberts w siatkę na zagrywce. 23:18. Tego nie można roztrwonić

11:53

Trzeci punkt z rzędu. Tym razem Kosok z Winiarskim na bloku. Mamy cztery punkty przewagi (20:16)

11:53

Aut Edgara, chwila niepewności, ale sędzia tym razem nie zawiódł. Wciąż ma jednak dobry wzrok

11:52

Znów Kosok. Tym razem wyskoczył w ciemno - pojedynczy blok wystarczył. Zingel kręci głową. Co mu pozostało?

11:51

Jarosz zablokowany, ale rywale nie skontrowali. Dali się zablokować Kosokowi

11:50

Polska maszyna, która ledwie dziś zipie zacięła się. Edgar kończy kolejny ataki. Przewaga stopniała. Już jest tylko 17:16.

11:49

11:49

Punkt przyznany przez sędziego robił Polaków. Przy zagrywce White'a stali jak wryci

11:47

Sędzia postanowił pomóc Austrlaijczykom. Uznał, że przy naszej zagrywce polscy siatkarze stali zbyt blisko obok siebie. I zasłoną przeszkodzili rywalom w odbiorze. Tracimy punkt za darmo

11:45

Druga przerwa techniczna i prowadzimy 16:11. Wreszcie punktuje Możdżonek. Tak to miało wyglądać od początku.

11:44

Budzimy się w samą porę. Jarosz dalej straszy na prawej stronie, Kurek huknął z drugiej linii, a Kosok przypomniał nam, czym jest blok. Odskakujemy na 11:8.

11:33

Punkt dorzucił Jarosz, ale Australijczycy mają Robertsa i Edgara, który za nic w świecie nie można dziś zatrzymać. 3:2 dla rywali

11:32

Wraca do gry Żygadło. Od razu udanie pod siatką. I wcale nie rozgrywa, tylko bloku. 1:0. Dawno Polacy nie prowadzili

11:28

Egzekucja odłożona była na chwilę. Rywale kończą. Wygrywają drugiego seta do 22.

11:26

Jeszcze się ratujemy. Edgar przeciął drugą linię przy swoim ataku. 24:21

11:26

Nie bronimy po bombie Edgara. Będzie piłka setowa.

11:24

Kurek w aut. Zaryzykował, ale co z tego.

11:22

Seria błędów Edgara. Atakuje w aut. Już jest 15:17.

11:22

Strata topniała, ale do czasu. Australijczycy ambitnie. Obili Nowakowskiego. Wściekły Anastasi wprowadza Kosoka. 21:17 dla rywali z Oceanii

11:16

Dziękujmy za Jarosza. Znów skutecznie, do tego Edgar przestrzelił - chciał obić ręce Polaków, nie trafił. Odrabiamy straty.

11:15

11:14

Odzyskaliśmy blok. Nowakowski skasował atak Edgara. To chyba pierwszy skuteczny blok biało-czerwonych

11:12

Jarosz wykorzystuje swoją szansę = dwa bombowe ataki. Ale i tak rywale prowadzą 13:9

11:11

Na zagrywce Jakub Jarosz. Anastasi trafił ze zmianą. Zdobywamy dwa punkty z rzędu, ale w trzeciej akcji Kurek przestrzelił.

11:10

A na parkiecie nic nowego. Robert skończył akcję perfekcyjnie. 11:4

11:09

Dawno tak wściekłego Anastasiego nie widzieliśmy.

11:08

Jest zaplanowana zmiana. Wchodzi Zagumny, ale to nic nie daje. Tracimy dziewiąty punkt. Anastasi woła do siebie. Będzie przerwa na żądanie

11:07

Pierwsza przerwa techniczna. Cztery punkty straty.

11:06

Rozgrzewa się Zagumny. Anastasi jednak chwilę poczeka ze zmianą

11:06

I znów Edgar. Tym razem obił ręce Nowakowskiego. 7:4.

11:05

Wreszcie zapunktował Bartman, ale odpowiedział Edgar. Chyba będą potrzebne zmiany

11:04

Nie układa się gra Polakom i na początku drugiej partii. Roberts i Edgar robią co chcą. Australia odskakuje na 3:1

10:56

Koniec. Nie tak to miało wyglądać. Przegrywamy do 21.

10:55

Niestety piłka zatrzymała się na siatce. Rywale z piłką setową.

10:55

Wskakuje do składu Ruciak. Liczymy na jego zagrywkę

10:54

Wreszcie dwa punkty z rzędu. Najpierw Kurek krzyknął do kolegów, by nie odbierali ataku rywali - był aut. Później zrehabilitował się Bartman.

10:49

I znów punktują Australijczycy. Winiarski musiał kiwać, nie trafił w pole. Do tego trzeci as - znów ten Peacock

10:49

Szkoda, że rywalom udało się obić blok Nowakowskiego. Po 17.

10:47

Bartman ze skrzydła przed końcową linię. Ale on jest wściekły!

10:46

Winiarski poluje na nagrodę dla Man Of The Match. Teraz blokiem zatrzymał rozpędzonych rywali

10:46

Znowu remis. Po 15. Żygadło rozciągnął australijski blok. Winiarski wykorzystał okazję

10:45

Edgar huknął, Polacy bezradni. Ale za chwilę kiwką ze środka odpowiedział Nowakowski

10:43

Trener Uriarte bierze czas - nie może patrzeć na to, co robią jego podopieczni. Nie trafili w polską połówkę, mimo że nie mieli naprzeciwko siebie nawet pojedynczego bloku

10:43

Odrabiamy. Nowakowski ze środka, a później za ciosem poszedł Bartma, który świetnie zaserwował. Przegrywamy już tylko 11:12.

10:41

Zastępujący w wyjściowym składzie Yudina Roberts obił polski blok. Rywale mają juz trzy punkty przewagi

10:37

I znów Winiarski - ze zmiennym szczęściem. Najpierw skutecznie wykończył atak, by później na zagrywce oddać piłkę za darmo

10:36

Winiarski zatrzymany na potrójnym bloku. 8:7 i rywale prowadzą na pierwszej przerwie technicznej

10:36

I znów as serwisowy Australijczyków. Znów zaspali nasi siatkarze. Nie ruszyli do piłki posłanej przez Peacocka, który puścił opadający powoli balonik

10:33

Żygadło nieco spanikował, nie przebił piłki i nadział się na pojedynczy blok.

10:33

Trzy punkty z rzędu siatkarzy z Oceanii. Najpierw atak ze środka, później blok i as serwisowy.

Polacy w najsilniejszym składzie:

Nowakowski, Winiarski, Kurek, Bartman, Żygadło, Ignaczak (libero)

10:15

A tak wygląda "polska" grupa

10:05

A tak było z Brytyjczykami. Szybko, gładko i do zera

09:58

Wydaje się, że większą przeszkodą dla polskich siatkarzy może być wczesna pobudka. Mecz rozpocznie się o godz. 9.30 (czasu londyńskiego), a poranne wstawanie zaplanowano na 6 rano. Drużyna Anastasiego bowiem potrzebuje ok. godziny, by dostać się z wioski olimpijskiej do hali Earls Court.

09:58

Wygrana 3:0 da Polakom pierwsze miejsce w grupie i spokój - nasi siatkarze nie będą musieli oglądać się na rywali. Zostaną liderami bez względu na wynik drugich w tabeli Bułgarów, którzy o 15.45 rozpoczną swój mecz z Włochami

09:56

By myśleć o ćwierćfinale najpierw trzeba pokonać Australijczyków. Do potentatów się nie zaliczają. Razem z Brytyjczykami to outisderzy grupy "A".

Początek spotkania za niecałe pół godziny

SCENARIUSZE PRZED ĆWIERĆFINAŁEM:

Polakom będzie łatwiej, jeżeli zajmą pierwsze miejsce w grupie. Żeby to zrobić, muszą dzis o godz. 10.30 wygrać 3:0 z Australią. Wtedy będą spokojnie czekali do wieczora na konfrontację Bułgarów z Włochami. Ale jeśli Polacy stracą z ekipą z antypodów seta, to Bułgarzy przy zwycięstwie 3:0 naszych siatkarzy wyprzedzą. Wynika to z układu tabeli po czterech seriach spotkań.

Podopieczni Andrei Anastasiego mają tyle samo punktów (9), co drużyna, która ich pokonała i taki sam stosunek wygranych i przegranych setów (10-4). W tej chwili Polacy prowadzą więc w grupie dzięki tzw. małym punktom, tym zdobywanym w każdym secie w meczu. Mają 343 zdobyte i 281 straconych (+ 62), a Bułgaria kolejno 325 i 321 (+4).

Co ciekawe, jeżeli Polska wygra z Australią 3:0, w każdym secie tylko dwoma puntkami przewagi (np. 25:23), to Bułgarzy bedą musieli pokonać Włochów, tracąc w całym meczu najwyżej 11 "oczek" (przykładowo w setach 25:4, 25:4, 25:3). To dałoby równy bilans również małych punktów i dopiero wtedy liczyłby się bezpośredni pojedynek. Taki pogrom jest jednak praktycznie niemożliwy.

Serbowie czy Niemcy?

Pierwsze miejsce w grupie da biało-czerwonym przeciwnika w postaci Niemców lub Serbów. Ci mają w grupie B turnieju po pięć punktów. Niemcy wygrali dwa mecze (z Serbami 3:2 i Tunezyjczykami 3:0), a Serbowie tylko z Tunezyjczykami (3:1), ale dzięki dwóm porażkom 2:3 (z Niemcami i Brazylijczykami) zdobyli dodatkowe punkty.

W ostatniej kolejce Niemcy grają z prowadzącymi w grupie Amerykanami, którzy wygrali m.in. z Brazylią, a Rosji ulegli nieznacznie 2:3. Mają więc ciężkie zadanie, bo w meczach z tymi dwoma ekipami nie zdobyli nawet seta.

Serbowie mierzą się z Rosjanami, a w sobotę zabrali Canarinhos punkt wygrywając dwa sety. Ekipa z Bałkanów mająca więcej doświadczenia wydaje się więc mieć więcej szans na wygranie choćby seta z Rosjanami, niż Niemcy z Amerykanami.

W tej chwili Serbowie mają stosunek setów 7-10 (0,7 seta wygranego na 1 przegrany), a Niemcy minimalnie lepszy 6-8 (0,75).

Porażka Niemców 3:0 i porażka Serbów 3:1 spowoduje jednak, że obie ekipy pozostaną z pięcioma punktami po fazie grupowej, ale zamienią się miejscami w tabeli. Serbowie będą mieli w tej sytuacji stosunek setów 8-13 (0,61), a Niemcy 6-11 (0,54).

Wariant trudniejszy: Sborna lub Canarinhos

Jeżeli Polska przegra jednak jedną z partii, a Bułgarzy pokonają Włochów 3:0, wtedy biało-czerwoni zajmą drugie miejsce w grupie i czeka ich bój z Rosjanami lub Brazylijczykami. Ci mają po osiem punktów i USA raczej nie wyprzedzą (Amerykanom wystarczą dwa punkty, a więc zwycięstwo w ostatnim meczu 3:2).

Brazylijczycy mają od Rosjan korzystniejszy bilans setów 10-5 (2,0) do 9-5 (1,8). Canarinhos oddadzą jednak Sbornej drugie miejsce w grupie jeżeli przy zwycięstwie Rosjan nad Tunezyjczykami 3:0 (to jest prawie pewne, bo ekipa z północnej Afryki w całym turnieju zdobyła tylko seta), sami stracą partię w meczu Serbami i pokonają ich 3:1. Wtedy ekipa Bernando Rezende będzie miała bilans setów 13-6 (2,17), a Rosjanie 12-5 (2,4).

Brazylia zajmie też trzecie miejsce, jeżeli straci w meczu z Serbami punkty, a Rosjanie wygrają 3:0 lub 3:1.

Polska w ćwierćfinale z Serbami lub z Niemcami będzie niekwestionowanym faworytem. Powinna to spotkanie wygrać i dopiero w 1/2 finału zmierzyć się z kimś z pary Brazylia-Rosja. Te dwie ekipy trafią bowiem w 1/4 finału na polskich rywali z grupy i bez względu na to, czy będą to Bułgarzy, Włosi czy Argentyńczycy to Canarinhos i Sborna staną się faworytami.

Półfinał z jedną z tych ekip - jeżeli się powiedzie - da Polakom możliwość gry z olimpijskie złoto z Amerykanami, którzy w ocenie ekspertów są obok siatkarzy Andrei Anastasiego głównymi faworytami do zwycięstwa w Londynie.

Autor: adso, twis / Źródło: tvn24.pl

Magazyny:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

Podczas nocnego pożaru jednej z kamienic w centrum Poznania doszło do silnego wybuchu. Dziewięciu strażaków zostało rannych i wymagało hospitalizacji. Dwóch jest nadal poszukiwanych. Ranne zostały również dwie inne osoby.

Wybuch podczas pożaru kamienicy. Trwają poszukiwania dwóch strażaków

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

Libański Hezbollah podał w niedzielę rano, że rozpoczął atak na Izrael w odpowiedzi na śmierć wysokiego rangą dowódcy wojskowego, który 30 lipca zginął w izraelskim ataku na Bejrut. Ministerstwo obrony Izraela ogłosiło stan wyjątkowy na najbliższe 48 godzin.

Libański Hezbollah ogłosił, że rozpoczął atak na Izrael

Libański Hezbollah ogłosił, że rozpoczął atak na Izrael

Źródło:
PAP

Rosjanin Paweł Durow, miliarder i założyciel komunikatora Telegram, umożliwiającego między innymi wysyłanie szyfrowanych wiadomości, został w sobotę wieczorem zatrzymany na paryskim lotnisku Le Bourget - poinformował portal TF1 Info, powołując się na swoje źródła. Durow był poszukiwany przez francuski wymiar sprawiedliwości za brak współpracy z organami ścigania w związku ze śledztwem dotyczącym komunikatora.

Miliarder i założyciel Telegrama zatrzymany we Francji

Miliarder i założyciel Telegrama zatrzymany we Francji

Źródło:
PAP, tvn24.pl, Nexta

Policja zatrzymała osobę podejrzaną o atak nożem, do którego doszło w piątek wieczorem w czasie festynu z okazji 650-lecia miasta Solingen na zachodzie Niemiec - przekazał minister spraw wewnętrznych Nadrenii Północnej-Westfalii Herbert Reul. Rzecznik landowego ministerstwa potwierdził agencji dpa, że mężczyzna zgłosił się sam. Z rąk nożownika zginęły trzy osoby, a osiem zostało rannych. Do przeprowadzenia ataku przyznało się tak zwane Państwo Islamskie.

Atak nożownika podczas festynu w Solingen. Trzy osoby zginęły. Podejrzany w rękach policji

Atak nożownika podczas festynu w Solingen. Trzy osoby zginęły. Podejrzany w rękach policji

Źródło:
PAP, Reuters

Francuski aktor Alain Delon został w sobotę pochowany w swojej prywatnej posiadłości w Douchy w środkowej Francji. W zamkniętej, prywatnej ceremonii uczestniczyła trójka jego dzieci i około 50 gości.

Prywatna ceremonia pogrzebowa Delona. Przed posiadłością setki fanów, okoliczne drogi zamknięte

Prywatna ceremonia pogrzebowa Delona. Przed posiadłością setki fanów, okoliczne drogi zamknięte

Źródło:
PAP

Maszynista pociągu Intercity nie zatrzymał się przed semaforem "stój" w Trzebini i wjechał na tor, po którym z naprzeciwka poruszał się inny pociąg. Dopiero później użył sygnału radio "stój", zatrzymując swój pociąg i ten jadący z naprzeciwka. Komisja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

Semafor wskazywał "stój", maszynista się nie zatrzymał. Dwa pociągi jechały na siebie

Semafor wskazywał "stój", maszynista się nie zatrzymał. Dwa pociągi jechały na siebie

Źródło:
Kontakt24

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed upałami we wschodniej połowie Polski. Temperatura w cieniu będzie przekraczać 30 stopni Celsjusza. Dla wielu miejsc wydano ostrzeżenia drugiego stopnia.

Pomarańczowe ostrzeżenia w 12 województwach

Pomarańczowe ostrzeżenia w 12 województwach

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przyznał, że "bardzo pozytywnie ocenia operację kurską". - Jest ona złożona, ale idzie zgodnie z planem - oznajmił. Siły ukraińskie wkroczyły do przygranicznego obwodu rosyjskiego na początku sierpnia.

"Rezerwy wymiany rosną". Dlatego Ukraińcy wkroczyli do przygranicznego obwodu

"Rezerwy wymiany rosną". Dlatego Ukraińcy wkroczyli do przygranicznego obwodu

Źródło:
PAP

28-letni mężczyzna zginął na Orlej Perci w wyniku upadku z dużej wysokości - przekazało w sobotę Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Od piątku ratownicy interweniowali 27 razy.

28-latek zginął w Tatrach

28-latek zginął w Tatrach

Źródło:
PAP, RMF FM

Ziemia nagle zapadła się na chodniku w stolicy Malezji. 48-letnia kobieta, która wpadła do środka, pozostaje zaginiona - poinformowały służby.

W centrum miasta zapadł się chodnik. Kobieta runęła kilka metrów w dół

W centrum miasta zapadł się chodnik. Kobieta runęła kilka metrów w dół

Źródło:
Reuters, The Guardian, CBS News

Upały wróciły do Polski. W niedzielę temperatura w cieniu poszybuje aż do 33 stopni Celsjusza. Kolejne dni również zapowiadają się bardzo gorąco. Słoneczne chwile w nielicznych miejscach mogą być przerywane przez opady deszczu i burze.

Fala gorąca na ostatni tydzień wakacji

Fala gorąca na ostatni tydzień wakacji

Źródło:
tvnmeteo.pl

PO od lat mówi, że aborcja powinna być dostępna, legalna, bezpłatna i bezpieczna. Ale nie będziemy mydlić oczu wyborcom, że w przyszłym tygodniu przepchniemy ustawę przez Sejm, bo to będzie trudne - powiedziała wiceministra Aleksandra Gajewska z KO. Powiedziała, że trwają rozmowy z politykami PSL w sprawie aborcji, ale "liderzy są bardziej radykalni niż członkowie".

Gajewska o PSL: rozmawiamy o aborcji, ale liderzy są bardziej radykalni niż członkowie

Gajewska o PSL: rozmawiamy o aborcji, ale liderzy są bardziej radykalni niż członkowie

Źródło:
TVN24

Nie odpuszczę tematu aborcji w tej kadencji na milimetr - zadeklarował lider Lewicy Włodzimierz Czarzasty. Komentował wczorajsze słowa premiera Donalda Tuska. - Donald, przepraszam. Nie zgadzam się z taką tezą - powiedział.

Czarzasty odpowiada Tuskowi: Donald, przepraszam, nie zgadzam się. Nie odpuścimy

Czarzasty odpowiada Tuskowi: Donald, przepraszam, nie zgadzam się. Nie odpuścimy

Źródło:
TVN24

Prezydent Ukrainy, prezydent Polski i premier Litwy wystąpili na wspólnej konferencji prasowej w Kijowie. Andrzej Duda zapewnił, że Polska nadal będzie wspierać Ukrainę militarnie i politycznie. Złożył też deklarację dotyczącą hipotetycznego wycofywania wojsk rosyjskich z Ukrainy. Na te słowa żartobliwie zareagował Zełenski.

Deklaracja Dudy i żart Zełenskiego na wspólnej konferencji

Deklaracja Dudy i żart Zełenskiego na wspólnej konferencji

Źródło:
PAP, TVN24

Turcja wznawia wspólne patrole wojskowe z Rosją w północnej Syrii - poinformował resort obrony w Ankarze. Patrole granicy syryjskiej były prowadzone od 2019 roku, zostały zawieszone cztery lata później ze względów bezpieczeństwa w regionie.

Państwo NATO wznawia patrole wojskowe. Z Rosją

Państwo NATO wznawia patrole wojskowe. Z Rosją

Źródło:
PAP, BBC

Ukraina po raz pierwszy z powodzeniem użyła pocisku rakietowego Palianyca - poinformował w czasie przemówienia z okazji Dnia Niepodległości w Kijowie prezydent Wołodymyr Zełenski. Podkreślił, że jest to broń "zupełnie nowej klasy".

Ukraińcy mają nową broń, Palianycę

Źródło:
Defense Express, PAP, BBC

Szczyt sezonu na grzyby zbliża się wielkimi krokami. Należy jednak pamiętać, że grzybobranie może słono kosztować - za złamanie przepisów można otrzymać mandat w wysokości do 500 złotych. Co więcej, za zbieranie gatunków chronionych sąd może wymierzyć karę pięciu tysięcy złotych.

Nawet 5 tysięcy złotych kary za zbieranie grzybów

Nawet 5 tysięcy złotych kary za zbieranie grzybów

Źródło:
tvn24.pl

Włoskie służby otworzyły śledztwo w kierunku zabójstwa po śmierci miliardera Mike'a Lyncha i sześciu innych osób na luksusowym jachcie u wybrzeży Sycylii. Zarzutów nikomu nie postawiono, a dochodzenie nabierze bardziej konkretnego kierunku po wydobyciu i przebadaniu wraku leżącego na dnie morza. Przesłuchano wszystkich ocalałych pasażerów i członków załogi jednostki, w tym jej kapitana.

Zatonięcie jachtu, śmierć miliardera i innych osób. Śledztwo w kierunku zabójstwa

Zatonięcie jachtu, śmierć miliardera i innych osób. Śledztwo w kierunku zabójstwa

Źródło:
Reuters, tvn24.pl, PAP

Putin tej wojny nie wygrał i nie wygra - stwierdził w "Faktach po Faktach" były zastępca dowódcy strategicznego NATO do spraw transformacji generał Mieczysław Bieniek. W sobotę Ukraina obchodzi 33. rocznicę niepodległości, jest to także 913. dzień inwazji zbrojnej Rosji na ten kraj.

"Ukrainę było stać, aby w sposób skryty zorganizować błyskotliwą operację wojskową"

"Ukrainę było stać, aby w sposób skryty zorganizować błyskotliwą operację wojskową"

Źródło:
TVN24

Żołnierze Międzynarodowego Legionu Obrony Terytorialnej Ukrainy będą mogli uzyskać obywatelstwo ukraińskie. Prezydent Wołodymyr Zełenski podpisał w tej sprawie ustawę.

Walczą w Ukrainie, będą mieli obywatelstwo

Walczą w Ukrainie, będą mieli obywatelstwo

Źródło:
PAP

Co najmniej dziesięć osób zginęło po tym, jak w wyniku intensywnych opadów deszczu na wyspie Phuket w Tajlandii osunęła się ziemia. Znajduje się tam wiele hoteli i turystycznych apartamentów. Blisko 20 osób zostało rannych.

Ziemia osunęła się na popularnej wśród turystów wyspie. Zginęło co najmniej 10 osób

Ziemia osunęła się na popularnej wśród turystów wyspie. Zginęło co najmniej 10 osób

Źródło:
PAP, AFP

Bardzo bym się cieszył, gdyby to Mariusz Błaszczak został moim następcą na stanowisku prezesa Prawa i Sprawiedliwości - powiedział Jarosław Kaczyński. Zaznaczył jednocześnie, że nie jest to "swoista dyrektywa seniora partii", a ostateczną decyzję podejmie kongres PiS.

Kto zastąpi Kaczyńskiego? Prezes PiS wskazał faworyta. "Cenię go i lubię"

Kto zastąpi Kaczyńskiego? Prezes PiS wskazał faworyta. "Cenię go i lubię"

Źródło:
PAP

Odblokowano autostradę A4 we Wrocławiu, na której w sobotę panowały poważne utrudnienia po śmiertelnym wypadku, do którego doszło nad ranem. Obecnie sytuacja na drodze wróciła do normy.

Śmiertelny wypadek na autostradzie

Śmiertelny wypadek na autostradzie

Źródło:
PAP

W tragicznym wypadku przy ulicy Vogla zginęły trzy osoby. Śledztwo jest już na końcowym etapie. Jak ustalono, kierowca pędził przez teren zabudowany obok ścieżki pieszo-rowerowej nawet 170 km/h. Mieszkańcy zbierają podpisy z apelem do władz miasta i policji o pilne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na tej ulicy. - Nie chcemy kolejnej tragedii - mówi nam radna KO i inicjatorka akcji Urszula Włodarska-Sęk.

Uderzyli w drzewo, auto stanęło w płomieniach. Trzy osoby zginęły. Biegli wyliczyli prędkość

Uderzyli w drzewo, auto stanęło w płomieniach. Trzy osoby zginęły. Biegli wyliczyli prędkość

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Dym pochodzący z pożarów lasów w zachodniej Kanadzie dotarł w tym tygodniu do Europy - podało Europejskie Centrum Monitorowania Atmosfery Copernicus (CAMS).

Dym z kanadyjskich pożarów dotarł do Europy

Dym z kanadyjskich pożarów dotarł do Europy

Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl
"Gromadzili chore wręcz ilości szczątków ludzkich z całego świata"

"Gromadzili chore wręcz ilości szczątków ludzkich z całego świata"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Po wakacyjnej przerwie na antenę TVN24 wraca "Czarno na białym". Najbliższa premiera już 26 sierpnia. Program przygotowywany przez wielokrotnie nagradzanych dziennikarzy będzie można oglądać codziennie - od poniedziałku do czwartku o godzinie 20.30. Wszystkie reportaże będą dostępne też w portalu TVN24 GO - a większość z nich będzie można tam zobaczyć jeszcze przed emisją w telewizji.