Najnowsze

Najnowsze

E-sądy pomogą odzyskać dług

E-sądy, czyli pozwy przez internet. Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało system umożliwiający dochodzenie należności za pośrednictwem internetu. Ma to usprawnić działanie sądów. System może wejść w życie już w przyszłym roku, najpóźniej w 2010 roku.

Karnawał w cieniu holocaustu

Platforma z modelami martwych ciał symbolizujących ofiary holocaustu nie pojawi się podczas karnawałowego szaleństwa w Rio. Zakaz na wniosek gminy żydowskiej wydał sąd. Szkoła Samby protestuje: To cenzura!

Seksowna bielizna prowokuje

Barchanowe majtki odeszły do lamusa, a zwykłe stringi do szaf dorastających gimnazjalistek. Znana bieliźniarska marka "Agent Provocateur" pokazała podczas berlińskiego tygodnia mody, co powinna wdziewać seksowna kobieta z klasą.

Śmierć na giełdzie zoologicznej

Co najmniej 64 osoby zginęły, a 107 zostało rannych w Bagdadzie w eksplozjach na dwóch popularnych wśród mieszkańców irackiej stolicy giełdach zoologicznych.

Rosja: Sabotażyści z OBWE

- Ze strony OBWE trwa otwarty sabotaż naszych propozycji wspólnego monitorowania wyborów na wzajemnie akceptowanej wspólnej podstawie - w ten sposób rzecznik rosyjskiego ministerstwa spraw zagranicznych skomentował wypowiedzi OBWE, które zarzuca Moskwie utrudnianie pracy obserwatorom.

Polacy z kamerą na wojnie

Polscy żołnierze stacjonujący w Iraku i w Afganistanie próbują dorównać wojennym fotoreporterom i sami biorą się za uwiecznianie okrucieństw otaczających ich konfliktów. W internecie jest kilkadziesiąt amatorskich filmików autorstwa Polaków.

W Czadzie może być gorąco

Już prawdopodobnie w marcu w ramach misji Unii Europejskiej do Czadu wyjadą pierwsi polscy żołnierze. Tymczasem miejscowi antyrządowi rebelianci - grożący atakami na wszystkich cudzoziemców - szykują potężną ofensywę na stolicę Ndżamenę. Obecni już w Czadzie Francuzi są mocno zaniepokojeni.

Pentagon: Więcej Niemców do Afganistanu

"Sformułowany niezwykle ostro list" wysłał do niemieckiego rządu sekretarz obrony USA Robert Gates - donoszą niemieckie media. Amerykanie domagają się m.in. wysłania żołnierzy Bundeswehry na niebezpieczne południe Afganistanu.

Pawlak: 3 razy decentralizacja

- W dobrze zorganizowanej biurokracji rząd nie musi podejmować wszystkich decyzji. Przykład "Budryka" pokazuje, że rozwiązanie znajduje się na miejscu, nie w Warszawie – powiedział w TVN24 wicepremier Waldemar Pawlak. Jego zdaniem administracja powinna być zdecentralizowana.

Brudziński: Były nieprawidłowości w ABW

- Żyjemy w państwie prawa. Nieprawidłowościami w ABW najpierw powinna zająć się prokuratura, a potem sąd. O tym, że takowe miały miejsce, mówił już były szef ABW - powiedział w Radiu Zet poseł PiS Joachim Brudziński.

Chorym na AIDS dziękujemy

Zarażeni HIV czy żółtaczką nie mają gdzie leczyć zębów. NFZ zamknął przeznaczone dla nich gabinety stomatologiczne, a zwykli dentyści boją się ich przyjmować - donosi "Życie Warszawy".

Berlin stoi

Od północy w Berlinie nie działa komunikacja autobusowa, tramwajowa i metro. Duży problem ma 2,5 miliona pasażerów korzystających każdego dnia z usług publicznego transportu.

Pięć lat za ściąganie

750 zarzutów zostanie postawionych 22-letniemu mieszkańcowi Kielc za ściąganie plików z internetu. Na jego dysku znaleziono ponad 70 filmów i 700 plików z muzyką. Znaczna część oprogramowania zainstalowanego na komputerze również była nielegalna.

Zamieszanie z datą powstania instruktażu ABW

Jak filmować zatrzymania, by dobrze wypadały w telewizji? Odpowiedź na to pytanie dają filmy instruktażowe ABW, do których dotarł TVN24. Według Agencji, obecnie uznano je za nieprzydatne i od 16 listopada 2007 roku filmy nie są już wykorzystywane w celach szkoleniowych. Pojawiają się jednak sprzeczne informacje, kiedy powstał film.

"Premierze Pawlak - ujawnij się!"

- Emocjonujemy się napięciami między PO i PiS, a mało kto pamięta o koalicjancie - PSL. Waldemar Pawlak to kluczowa osoba w kwestii wszelkich strajków i problemów społecznych. Powinien częściej się ujawniać - powiedziała w TVN24 była minister pracy Joanna Kluzik-Rostkowska.

Niszczenie dokumentów Ziobry do prokuratury

- Zawiadomimy prokuraturę o niszczeniu korespondencji pracowników gabinetu politycznego Zbigniewa Ziobry - stwierdził w RMF FM Zbigniew Ćwiąkalski. Według ministra sprawiedliwości, laptopy poprzednika wyglądają tak, jakby walono w nie młotkiem.

Clinton - Obama: grzecznie i spokojnie

Wyjątkowo spokojnie przebiegła ostatnia przed tzw. superwtorkiem debata demokratycznych kandydatów na prezydenta USA Hillary Clinton i Baracka Obamy. Dużo było słów o wzajemnym szacunku, a nawet pochwał pod adresem przeciwnika.

Śnieg paraliżuje Chiny

Obfite opady śniegu, jakie nawiedziły Chiny, spowodowały już śmierć co najmniej 64 osób. Ponad dwa miliony ewakuowano z miejsc zamieszkania, a liczba Chińczyków bezpośrednio dotkniętych klęską wynosi 80 milionów.

Atak na ambasadę Izraela w Mauretanii

Niezidentyfikowani napastnicy zaatakowali w nocy ambasadę Izraela w stolicy Mauretanii, Nawakszucie. Kilka osób zostało rannych, ale nie ucierpiał nikt z obsady placówki.

Clooney posłańcem pokoju

George Clooney, jeden z najbardziej znanych amerykańskich aktorów, otrzymał medal "Posłańca Pokoju". To wyraz uznania dla jego charytatywnej działalności, głównie na rzecz uchodźców w Darfurze i Sudanie.

Chwile grozy na pokładzie "Riverdance"

W czasie szalejącego sztormu ewakuowano czterech pasażerów i dziesięciu członków załogi promu pasażersko-samochodowego "Riverdance". Prom, przechylony na bok pod kątem 45 st., dryfował w odległości około ośmiu mil (13 km) od brytyjskiego portu Fleetwood.

Donos na prezesa radia

Prokuratura sprawdzi, czy prezes Polskiego Radia Krzysztof Czabański naruszył prawo. Chcą tego członkowie rady nadzorczej PR. Jej dotychczasowa szefowa Irena Kleniewska we wtorek złożyła wniosek o zbadanie protokołu z posiedzenia zarządu spółki z września ubiegłego roku - pisze Polska".

Polacy skarżą się w Strasburgu

W ciągu dwóch ostatnich lat prawie dwukrotnie wzrosła liczba skarg Polaków, które zdecydował się zbadać Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu. Tylko w ubiegłym roku budżet musiał zapłacić obywatelom 2 636 932 zł odszkodowań - wylicza "Polska".

Szturm po pracę w CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne nie może narzekać na brak chętnych do pracy. Każdego dnia o przyjęcie w jej szeregi ubiega się od 10 do 30 chętnych.

Kaczyński bez połowy ochrony

MSWiA o połowę zmniejszyło ochronę dla byłego premiera Jarosława Kaczyńskiego - dowiedział się "Dziennik". Teraz zostanie mu zaledwie jeden samochód z trzema BOR-owcami.

Gadu-gadu z policją

Od czwartku z policjantami z Bytomia można rozmawiać za pomocą komunikatora internetowego Gadu-Gadu. To pierwsza komenda na Śląsku i druga w kraju, która zdecydowała się na tę formę kontaktu z mieszkańcami - donosi "Dziennik Zachodni".

Sondaż: Polacy gotowi płacić za leczenie

Coraz więcej Polaków deklaruje, że płaciłoby składki na dodatkowe, dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne, gdyby je wprowadzono - pisze "Rzeczpospolita", opierając się na sondażu GFK Polonia.

Elektryczne miniauta wyjadą z Pruszkowa?

Niewykluczone, że jeszcze w tym roku do licznego grona producentów samochodów w Polsce dojdzie kolejny - przewiduje "Puls Biznesu" i zapowiada, że w Pruszkowie mogą być wkrótce produkowane elektryczne SAM-y.

Bezpieczna miłość z HIV?

Szwajcarscy specjaliści przygotowali kontrowersyjny raport z którego wynika, że zarażeni wirusem HIV pacjenci, którzy poddają się terapii, nie przenoszą wirusów, a nawet mogą uprawiać bezpieczny seks - donosi "Rzeczpospolita".