Najnowsze

Najnowsze

Rząd oszczędzi na telefonach?

W sierpniu ruszyć ma przetarg, który wyłoni jednego operatora usług telefonicznych dla wszystkich urzędów - informuje czwartkowy "Dziennik".

Zomowcy z "Wujka" wracają na ławę oskarżonych

17 byłych milicjantów, oskarżonych o strzelanie do górników w pacyfikowanych w grudniu 1981 r. w kopalniach "Wujek" i "Manifest Lipcowy" znów przed sądem: w czwartek odbędzie się pierwsza rozprawa apelacyjna po ostatnim wyroku sądu.

Obama szuka wiceprezydenta...

Kadrowe roszady u Demokratów. Doradcy Hillary Clinton przechodzą na stronę Baracka Obamy. Senator z Illinois spotkał się w środę z blisko 40 emerytowanymi generałami. Jak twierdzą obserwatorzy, szuka wśród nich kandydata na wiceprezydenta.

TIR zmiażdżył osobowego peugeota

Dwie osoby zginęły na miejscu w wypadku, do którego doszło w Piławkach koło Ostródy na drodze krajowej nr 7 Warszawa - Gdańsk. Peugeot 206 zderzył się z TIR-em - ofiary to kierowca i pasażer osobowego auta.

Co ze śledztwem w sprawie fałszowania kwitów na Wałęsę?

Czwarty rok trwa w IPN śledztwo w sprawie fałszowania przez SB dokumentów kompromitujących Lecha Wałęsę. Prokurator nie przesłuchał ani jednego esbeka. Śledztwem nie zainteresowali się też autorzy książki o współpracy Wałęsy z SB - donosi "Gazeta Wyborcza".

Kolejarski strajk generalny na wakacje?

Do Warszawy z całej Polski zjeżdżają się kolejarze: przed Kancelarią Premiera mają przeciwko planom zmian w systemie emerytalnym. Szef kolejowej "Solidarności" zapowiada na koniec czerwca strajk ostrzegawczy, jeśli rząd odbierze im prawo do wcześniejszych emerytur.

"Autorzy książki o Wałęsie złamali prawo"

- Panowie Gontarczyk i Cenckiewicz dokonali bezczelnego i zuchwałego przestępstwa publikując dokumenty, które były wytworzone po roku 1990 w obrębie służb niepodległego państwa polskiego - uważa Konstanty Miodowicz. Poseł PO nazywa autorów książki o Lechu Wałęsie "pseudohistorykami" i "politycznymi aktywistami".

Urzędnicza turystyka na koszt warszawiaków

Średnio w co trzeci dzień wysoki urzędnik z warszawskiego ratusza wylatuje za granicę. Na bilety lotnicze i hotele samorząd wydaje ok. miliona złotych rocznie - donosi czwartkowe "Życie Warszawy".

W Kanadzie "ostrożniej" z paralizatorami

Kanadyjscy funkcjonariusze będą rzadziej używać paralizatorów i to tylko wobec osób stwarzających "poważne zagrożenie". To odpowiedź policji federalnej na zalecenia z raportu komisji, która zajmuje się skargami publicznymi. Raport powstał po tym, jak na lotnisku w Vancouver zmarł polski imigrant, porażony paralizatorem przez funkcjonariuszy.

Nie chcą się sądzić z Erika Steinbach

Muzeum Historyczne m.st. Warszawy nie wystąpi na drogę sądową w sprawie nielegalnego wykorzystania kopii jego obiektów na wystawie Eriki Steinbach - informuje czwartkowy "Nasz Dziennik".

Polscy agenci zdekonspirowani?

Polski wywiad stracił kontakt z kilkoma agentami w Rosji, na Ukrainie i Białorusi oraz w Azji Środkowej i na Bliskim Wschodzie. Po raporcie o likwidacji WSI mogli zostać zdekonspirowani; ich życie może być zagrożone - donosi "Rzeczpospolita".

Firmy nie potrzebują informacji gospodarczej?

Co piąta polska firma sięga po informacje gospodarcze tylko raz w miesiącu. Przedsiębiorcy najchętniej korzystają z Krajowego Rejestru Sądowego, Monitora Polskiego i z Biura Informacji Gospodarczej - informuje czwartkowa "Gazeta Prawna".

Ile zarobi nauczyciel?

Średnie wynagrodzenie zasadnicze nauczyciela stażysty od września 2009 r. powinno wynieść 2286 zł. brutto. W porównaniu z tym rokiem wzrośnie o 34 proc. - wynika z analizy "Gazety Prawnej".

Polscy agenci zdekonspirowani?

Polski wywiad stracił kontakt z kilkoma agentami w Rosji, na Ukrainie, w Białorusi oraz w Azji Środkowej i na Bliskim Wschodzie. Po raporcie o likwidacji WSI mogli zostać zdekonspirowani; ich życie może być zagrożone - donosi "Rzeczpospolita".

Traktat Lizboński: Londyn akceptuje, Dublin chce czasu

Irlandzcy parlamentarzyści debatowali w środę nad odrzuconym kilka dni wcześniej przez społeczeństwo Traktatem Lizbońskim. W tym samym czasie ważny gest uczyniła brytyjska Izba Lordów, która opowiedziała się za przyjęciem dokumentu. Traktat musi jeszcze podpisać królowa Elżbieta II.

"Daliśmy z siebie wszystko - będzie lepiej"

- Zawsze gdy wchodzę na boisko staram się pokazać to, co najlepsze. Dlatego tym bardziej żałuję, że nam nie wyszło, bo tacy kibice zasługują na wygrane - mówił Roger Guerreiro w wywiadzie dla TVN24. Świeżo upieczony reprezentant Polski wie, co zrobić, żeby podobne wpadki jak ta z Euro już nam się nie przytrafiały...

"TW Bolek" w TVP1

Telewizja Polska wyemitowała w środę wieczorem film dokumentalny "TW Bolek" o domniemanych związkach Lecha Wałęsy ze Służbą Bezpieczeństwa. Nie pomogły protesty byłego prezydenta, który zagroził TVP procesem sądowym i żądaniem 20-milionowego odszkodowania.

"Dlaczego tych materiałów nie użyli esbecy?"

- W tej książce są trzy fakty, które nie podlegają wątpliwości: że Wałęsa współpracował z SB w latach siedemdziesiątych, był bohaterem w osiemdziesiątych i mataczył w dziewięćdziesiątych - mówił w "Magazynie 24 Godziny" ks Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Kurtyka: Wałęsa jak Kmicic

Środa, 18 czerwcaMy, Polacy, znamy dobrze historię Kmicica i innych tego typu dramatycznych życiorysów. Wałęsa mógł być TW, a następnie zostać bohaterem - przekonywał w "Magazynie 24 godziny" Janusz Kurtyka. Szef IPN nie ma wątpliwości, że książka o przeszłości Wałęsy odkrywa prawdziwe karty historii.

Kurtyka: Wałęsa jak Kmicic

My, Polacy, znamy dobrze historię Kmicica i innych tego typu dramatycznych życiorysów. Wałęsa mógł być TW, a następnie zostać bohaterem - przekonywał w "Magazynie 24 godziny" Janusz Kurtyka. Szef IPN nie ma wątpliwości, że książka o przeszłości Wałęsy odkrywa prawdziwe karty historii.

Kropka nad i 18.06

Środa, 18 czerwca- Nikt się nie znalazł, żeby oddać prawdę tego, co się działo w Stoczni Gdańskiej w 80', zróbmy to i pokażmy naszym dzieciom jak było. Pokażmy Wałęsę tak, jak na to zasługuje - apelowała w "Kropce nad i" Henryka Krzywonos. Uczestniczka strajku w stoczni stwierdziła, że nie rozumie "nagonki na Lecha Wałęsę" i mu współczuje.

"Pokażmy ludziom prawdę o strajku w stoczni"

- Nikt się nie znalazł, żeby oddać prawdę tego, co się działo w Stoczni Gdańskiej w 80', zróbmy to i pokażmy naszym dzieciom jak było. Pokażmy Wałęsę tak, jak na to zasługuje - apelowała w "Kropce nad i" Henryka Krzywonos. Uczestniczka strajku w stoczni stwierdziła, że nie rozumie "nagonki na Lecha Wałęsę" i mu współczuje.

"Były podstawy, by stawiać zarzuty Blidzie"

- Z całą pewnością zachodziły przesłanki do wydania postanowienia o przedstawieniu Blidzie zarzutu - stwierdził przed sejmową komisją śledczą ds. śmierci Barbary Blidy były prokurator apelacyjny w Katowicach, Tomasz Janeczek. Komisja przesłuchiwała go niemal osiem godzin.

"Byłem za słaby na Bolka"

- Bolek to nie ja - przekonuje Lech Wałęsa i próbuje się bronić. - Bolek to podsłuch, fałszywki i akcja przeciwko mnie - tłumaczył w "Faktach po Faktach" były prezydent. Podkreślił, że nie podpisał żadnego dokumentu o współpracy, bo - jak sam twierdzi - był za słaby. - Mały robotnik, ot wszystko - mówił.

Po koleżeńsku postawili mu dom

Dubica (woj. lubelskie) to wyjątkowa wieś, w której mieszkają ludzie o wielkich sercach. Dzięki sąsiadom, którzy pracowali po godzinach i w pocie czoła Ryszard Rożnowicz ma gdzie mieszkać - przez 2 miesiące własnymi rękami zbudowali sąsiadowi dom.

Kruszyński: Nie byłem agentem

- Nigdy nie byłem agentem, to jakaś kompletna bzdura. Jeśli nawet ktoś, gdzieś mnie zarejestrował, to bez mojej zgody i wiedzy - zapewniał w "Magazynie 24 Godziny" mec. Piotr Kruszyński. Według Sławomira Cenckiewicza i Piotra Gontarczyka, autorów książki IPN o związkach Lecha Wałęsy z SB, adwokat był zarejestrowany jako tajny współpracownik.