Najnowsze

Najnowsze

- Kiedy skończyłam jeden z końcowych rozdziałów, kompletnie się poryczałam - powiedziała autorka bestsellerowej sagi o Harrym Potterze Joanne Rowling w wywiadzie dla BBC One.

Czternastoletni chłopiec został wciągnięty do silosu zbożowego w Kraścinie koło Białogardu. Lekarze walczą o jego życie.

Mieszkańcy Bielska- Białej od lat nie mają wody. Co dzień muszą ją nosić z pobliskiego "dzikiego" źródła, bo nikt nigdy tej wody nie badał. Nie mają jednak wyboru, gdyż nie mogą liczyć na wodociąg. Urzędnicy twierdzą, że dla nich rachunek jest prosty. Wartego blisko milion złotych wodociągu nie opłaca się budować dla setki ludzi.

Obudziły nas krzyki i hałas silnika. Była pierwsza lub druga w nocy, dopiero przysypialiśmy. Wyjrzałem przez okno. W bloku naprzeciwko, na parapecie okna na dziewiątym piętrze stał pijany mężczyzna. Właściwie balansował na jednej nodze, drugą wkraczając w ciemność. Jedną ręką się trzymał, a drugą wymachiwał. Mówił, cały czas mówił, głównie o tym, że zaraz skoczy…

Opozycja w Rosji krytykuje przyjętą w czwartek przez Dumę ustawę poszerzającą "definicję ekstremizmu". Jej zdaniem to ograniczenie wolności obywatelskich przed wyborami parlamentarnymi i prezydenckimi.

07.07.07 - dla jednych magiczna data, dla innych pechowa. Ci, którzy już rok temu zarezerwowali termin ślubu wierzą, że trzy siódemki przyniosą im szczęście. Są jednak i tacy przesądni, którym 3 siódemki źle się kojarzą i ślub przekładali. Magiczna data jest z pewnością datą praktyczną, bo łatwą do zapamiętania. Trudno też i później zapomnieć np. o rocznicy.

- Dzień dobry, czym mogę służyć?- Chciałbym zarejestrować auto.- Oczywiście. Poproszę komplet dokumentów, proszę iść na kawę, obiad albo spacer, przyślemy Panu SMSa jak wszystko będzie gotowe. Miłego dnia.Ameryka? Nie, Warszawa. Wydział Komunikacji Urzędu Dzielnicy Ursynów.

W nowym spocie PO krytykującym wydatki Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego z 2007 roku podano nieprawdziwą kwotę jego budżetu, a także błędne kwoty wydatków kancelarii Lecha Wałęsy i Aleksandra Kwaśniewskiego - ustalili dziennikarze TVN 24 i portalu tvn24.pl.

Wojewoda mazowiecki uznał protest pielęgniarek za nielegalny i wezwał prezydent Warszawy do usunięcia namiotowego miasteczka sprzed kancelarii premiera. Hanna Gronkiewicz-Waltz uważa protest za legalny.

- Cieszę się, że mogłem dokładnie wyjaśnić, dlaczego we Włoszczowie potrzebna była stacja kolejowa - mówił Przemysław Gosiewski po zeznaniach w prokuraturze. Wniosek PO o zbadanie sprawy nazwał "hucpą".

Dzień po emisji wywiadu z mężem Barbary Blidy minister sprawiedliwości atakuje program "Uwaga", który został wyemitowany na antenie TVN. Zarzuca mu manipulację. Stacja zarzuty odpiera.

Platforma Obywatelska chce zmiany ministra spraw zagranicznych - Anny Fotygi, głównego negocjatora, bo "się nie sprawdził, a nie ma dowodu na to, że jak już raz coś schrzanił, to następnym razem sobie poradzi" - stwierdził Bronisław Komorowski.

Naruszenie fundamentów prawa prasowego zarzuca "Gazecie Wyborczej" minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i przedstawia manipulacje jakie miały być dokonane w tekście o okolicznościach zatrzymania Barbary Blidy.

Mija 60 lat od stworzenia przez Michaiła Kałasznikowa karabinu AK-47. Według Rosjan, 90 procent Kałasznikowów to podróbki.