Najnowsze

Najnowsze

Policyjne patrole polsko-litewskie zaczęły strzec przygranicznych dróg. Pomimo, że do strefy Schengen Polska wejdzie dopiero w przyszłym tygodniu, policjanci już wspólnie dbają o bezpieczeństwo.

Co najmniej trzy osoby zginęły, a 30 zostało rannych w wyniku eksplozji w tłumie, który opłakiwał na pogrzebie ofiarę wczorajszego ostrzału izraelskich śmigłowców. Żałobnicy żegnali w Gazie terrorystę z Fatahu.

Tłum niosący transparenty z podobizną Osamy Bin Ladena i skandujący "Polish go home" ("Polacy wracajcie do domu") - z takim m.in. problemem musieli poradzić sobie polscy żołnierze na międzynarodowych ćwiczeniach Eufrat X w Drawsku Pomorskim.

Trzynaście zarzutów usłyszał dziś od warszawskiej prokuratury okręgowej Simon Mol. Oprócz oskarżenia o zarażenia wirusem HIV kilkunastu kobiet, Kameruńczyk odpowie też za posiadanie białej broni.

Beppe Grillo, znany włoski komik i komentator polityczny, złożył dziś w parlamencie obywatelski projekt ustawy "oczyszczony parlament", który zakazuje zasiadania w parlamencie m.in. sądzonym, skazanym i parlamentarzystom z dwukadencyjnym stażem.

Wymogi sanitarne dla bacówek, konieczność posiadania zaświadczenia o umiejętności wspinania się na drzewa oraz ograniczenie nazwy „marmolada” tylko dla produktów z owoców cytrusowych – to przepisy unijne, które wskazali zwycięzcy konkursu „Największy absurd w Unii Europejskiej”.

Sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun zapowiedział, że wróci na konferencję klimatyczną na Bali, aby pomóc w osiągnięciu porozumienia. Unia Europejska i Stany Zjednoczone wciąż nie dogadały się w sprawie ograniczeń emisji gazów.

Przed wrocławskim sądem okręgowym ruszył w piątek pierwszy proces, dotyczący korupcji w polskiej piłce nożnej. Przez siedem godzin prokuratorzy nie zdołali jednak odczytać w całości obszernego aktu oskarżenia.

Białostocka prokuratura wraz z policją wyjaśniają okoliczności i przebieg interwencji, po której zmarł 26-letni obywatel Niemiec. Mężczyzna został zakuty w kajdanki i zasłabł. Mimo prób reanimacji, zmarł.

Chciał jechać do Anglii, trafił do nas. Przemierzył setki kilometrów w przyczepie jadącego z Francji tira wiozącego mleko w proszku. Pierwszy jęk zmęczenia wydał z siebie dopiero w Polsce i od razu wpadł. Zatrzymała go lubuska policja.

Do 26 marca odroczono proces cywilny, jaki Leszek Miller wytoczył Zbigniewowi Ziobrze za jego wypowiedź, jakoby Miller "zadeptywał ślady" po zabójstwie b. szefa policji gen. Marka Papały.

Moje odejście z PiS to sprzeciw wobec działań podjętych w stosunku do byłych wiceprezesów partii. Chcę - jako poseł niezrzeszony - w sposób wolny i nieskrępowany działać na rzecz wyborców - oświadczył na konferencji prasowej Jerzy Polaczek.

Rozstanie z partnerem nigdy nie należało do rzeczy przyjemnych. Tym bardziej gdy dowiadujemy się o tym za pomocą SMS-a lub e-maila. Tymczasem, jak wynika z sondażu brytyjskiego serwisu moneysupermarket.com, tak kończy się już co siódmy związek.

Kapitan William Kidd przez lata był postrachem mórz i oceanów, do czasu gdy burzliwa kariera zawiodła go na stryczek. Dopiero teraz jednak odnaleziono słynny okręt szkockiego pirata - "Adventure Prize".

Lech Wałęsa naruszył dobra osobiste byłego działacza Wolnych Związków Zawodowych Krzysztofa Wyszkowskiego i musi go za to przeprosić - zdecydował Sąd Apelacyjny w Gdańsku. Wyrok jest prawomocny.

- Polska zachowuje wstrzemięźliwość w sprawie przyszłego statusu Kosowa - powiedział w kuluarach brukselskiego szczytu szef gabinetu politycznego premiera Sławomir Nowak. Przyszły status Kosowa to najważniejszy punkt obrad przywódców Unii Europejskiej, którzy skłaniają się do uznania niepodległości serbskiej prowincji. Belgrad protestuje.

Pytany o relacje między premierem i prezydentem po czwartkowym spotkaniu w Lizbonie, szef gabinetu politycznego Donalda Tuska Sławomir Nowak mówi, że były bardzo życzliwe. A do rozmowy między nimi miało dojść... "w malowniczych okolicznościach".

Antoni Macierewicz zaprzeczył doniesieniom "Dziennika", że dwa egzemplarze aneksu do raportu z likwidacji WSI zostały "wyniesione" z Kancelarii Premiera na dzień przed zaprzysiężeniem rządu Donalda Tuska. Ale przyznaje, że dokument trafił jedynie na biurka premiera Kaczyńskiego i jego wicepremierów.

Przyjechał ze Szwajcarii ładą na białoruską granicę i poprosił o azyl polityczny. Osłupiałym pogranicznikom oświadczył, że kocha Lenina, komunizm, a Białoruś na równi z Kubą i Wenezuelą jest najlepsza na świecie. Po 10 dniach zmienił zdanie.