Najnowsze

Najnowsze

Nie będzie płatnych studiów dziennych i rezygnacji z prac magisterskich, powiedziała "Gazecie Wyborczej" kandydatka PO na ministra nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka.

Jeszcze do końca tego roku czytelnicy "Życia Warszawy" będą musieli czytać ogłoszenia tzw. agencji towarzyskich, informuje "Nasz Dziennik", który dowiedział się, że popularna warszawska gazeta nie może wcześniej zrezygnować z ogłoszeń erotycznych, bo jest w tej sprawie związana kontraktami.

Aż 73 proc. Polaków nie obawia się utraty pracy. Jeszcze rok temu osób, które były pewne swego etatu, było 60 proc. - wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie "Gazety Prawnej" przez PBS DGA.

To najlepszy moment na zerwanie z nałogiem: obchodzimy dziś Światowy Dzień Rzucania Palenia. Na świecie pali co trzecia osoba, w Polsce - prawie 8 milionów.

Desygnowany na premiera Donald Tusk po przeniesieniu się z sejmowego hotelu do rządowej willi przy ul. Parkowej w Warszawie za sąsiada będzie miał... ustępującego szefa rządu Jarosława Kaczyńskiego, donosi "Super Express".

Nad projektem Stadionu Narodowego już od dwóch lat pracuje firma APA Kuryłowicz & Associates, ujawnia "Życie Warszawy". Zlecił jej to były naczelny architekt Warszawy Michał Borowski, obecnie szef spółki Narodowe Centrum Sportu. Firmy architektoniczne są oburzone.

Odkąd ocena z religii jest liczona do średniej, katecheci przestali stawiać piątki na piękne oczy i zaczęli surowo oceniać uczniów. Ci w odpowiedzi unikają nauki przedmiotu, pisze "Metro".

Od kilkunastu dni obowiązują nowe taksy notarialne, wprowadzone przez ministra Zbigniewa Ziobrę, ale klienci wcale nie odczuli obniżek. Rejenci znaleźli bowiem sposób, jak odbić sobie stratę, informuje "Dziennik Polski".

Partie utrzymują się głównie z dotacji z budżetu państwa. Największe dostają ponad 30 mln zł rocznie. Jednak nie rezygnują ze składek członkowskich. Jak podaje "Rzeczpospolita" szeregowi działacze płacą kilka złotych miesięcznie, parlamentarzyści - po kilkaset. Najwięcej, bo 700 zł, w SLD.

Działacze partyjni coraz częściej zgłaszają się do specjalistów od wizerunku, ale bardzo dbają, by nikt się o tym nie dowiedział. Marketingowcy potrafią doradzać nawet kilku ugrupowaniom naraz, pisze "Rzeczpospolita".

"Dość już bycia najbardziej posępnym narodem w Europie. Nie możemy zapominać o ofiarach zrywów niepodległościowych, ale musimy też patrzeć w przyszłość" - powiedział "Rzeczpospolitej" Bogdan Zdrojewski, kandydat PO na ministra kultury.

Gdyby wybory odbyły się w minioną niedzielę, to Platforma Obywatelska mogłaby rządzić samodzielnie, bo zdobyłaby 49 proc. głosów i 281 mandatów - wynika z najnowszego sondażu Gfk Polonia dla "Rzeczpospolitej".

Gdyby wybory odbyły się w minioną niedzielę, to Platforma Obywatelska mogłaby rządzić samodzielnie, bo zdobyłaby 49 proc. głosów i 281 mandatów - wynika z najnowszego sondażu Gfk Polonia dla "Rzeczpospolitej".

Według "Dziennika" ABW pokieruje popierany przez Platformę Krzysztof Bondaryk. Jego zastępcą będzie tradycyjnie już wystawiany przez PSL Zdzisław Skorża. Szefem Agencji Wywiadu pozostanie Zbigniew Nowek.

- Stan wyjątkowy zagwarantuje spokojne wybory! - mówi prezydent Musharraf na łamach "New York Times". Tego samego dnia w "Washington Post" jego główna przeciwniczka odpowiada: - To, co dzieje się w Pakistanie, to farsa!

Środa, 14 listopada 21:00Spór o liczbę członków speckomisji rozgrzał wczoraj sejm. Parlament zdecydował, że w jej skład wchodzić będzie 5 posłów. Tej decyzji przeciwni byli jednak posłowie PiS, którzy ogłosili bokot komisji. Ich zdaniem Platformie chodzi o marginalizację opozycji. Jednak w Magazynie 24 Godziny, Julia Pitera z PO mówiła o zupełnie innych powodach, dla których PiS domaga się 7-osobowej komisji.

Rezolucja Parlamentu Europejskiego wzywa Moskwę do rozpoczęcia rozmów o partnerstwie i współpracy. Eurodeputowani wyrazili też swoje zaniepokojenie stanem przestrzegania praw człowieka w Rosji.

W czwartek nawet niektórzy koneserzy odstawiają na bok kosztujące po kilka tysięcy Bordeaux, by spróbować młodego wina. Tradycyjnie w trzeci czwartek listopada cały świat świętuje dzień beaujolais nouveau.