Najnowsze

Najnowsze

Zdaniem Kazimierza Kutza prokuratura miała rację umarzając śledztwo w sprawie domniemanego zniesławienia Lecha Kaczyńskiego przez Janusza Palikota słowami "uważam prezydenta za chama". Były wicepremier Roman Giertych ma w tej sprawie mieszane uczucia.

Wtorek, 3 grudnia - Prezydent uczynił ze swojej kancelarii kawałek PiS-owskiego państwa na wygnaniu, z telewizją z PiS-owskimi klakierami, CBA i IPN - przekonywał w programie "Kropka nad i" Stefan Niesiolowski (PO). Głowy państwa bronił były poseł PiS Kazimierz Michał Ujazdowski (Polska XXI).

Wtorek, 2 grudnia- PiS chce rozróby politycznej. Wie, że nie odwoła marszałka, a zgłasza wniosek - ocenił w "Magazynie 24 Godziny" Wojciech Olejniczak (SLD). Natomiast według Sławomira Nitrasa (PO), PiS bojkotuje już wszystko i jest po prostu niezadowolony, że komisja Janusza Palikota odnosi sukcesy.

Chociaż kampania prezydencka w USA już przeszła do historii, Barack Obama wciąż nie schodzi z pierwszych stron tabloidów. Ich ostatnią rewelacją był rzekomy prezent prezydenta-elekta dla żony. Nowa Pierwsza Dama miała dostać brylantowy pierścionek z najdroższego metalu na świecie. Doniesienia te jednak zdementował rzecznik prasowy Obamy.

Boisz się, że dzieci oznaczają koniec upojnych nocy z mężem czy żoną, bo oboje będziecie zmęczeni i mniej spontaniczni? Już nie musisz! Jak wynika z badań przeprowadzonych w ośmiu krajach Europy, także Polsce, pary, które mają dzieci kochają się równie często, co pary bezdzietne.

- PiS chce rozróby politycznej. Wie, że nie odwoła marszałka, a zgłasza wniosek - ocenił w "Magazynie 24 Godziny" Wojciech Olejniczak (SLD). Natomiast według Sławomira Nitrasa (PO), PiS bojkotuje już wszystko i jest po prostu niezadowolony, że komisja Janusza Palikota odnosi sukcesy.

Włoska prasa wrze. Watykan sprzeciwił się projektowi rezolucji, wzywającej do rezygnacji z karania homoseksualizmu. - Niech homoseksualizm pozostanie przestępstwem - podsumował stanowisko Kościoła lewicowy dziennik "La Repubblica".

- Prezydent uczynił ze swojej kancelarii kawałek PiS-owskiego państwa na wygnaniu, z telewizją z PiS-owskimi klakierami, CBA i IPN - przekonywał w programie "Kropka nad i" Stefan Niesiolowski (PO). Głowy państwa bronił były poseł PiS Kazimierz Michał Ujazdowski (Polska XXI).

Na przejściu granicznym w Ukrainą w Medyce zadyma - policja musiała użyć siły, żeby rozpędzić tzw. "mrówki" protestujące przeciwko wprowadzeniu limitów na wożenie papierosów do Polski. - Trzeba znaleźć sposób, by pomóc tym ludziom. Nie muszą żyć przecież z przemytu - na gorąco komentowali goście "Magazynu 24 Godziny".

- Myślę, że Polakom trudno będzie podjąć decyzję o skasowaniu Janusza Palikota, bo rozpoznają mnie i mają do mnie zaufanie - przekonywał w "Faktach po Faktach" Janusz Palikot. Podkreślił, że nie żałuje nazwania prezydenta "chamem" i nie przekracza granic tego, co można powiedzieć, chociaż niekiedy ma na to ochotę, a prezydent nie jest nadczłowiekiem.

"Jak się dowiedziałem, co się dzieje, to chwalę Boga - ponieważ państwo i ja możemy dalej rozmawiać, także moi współpracownicy, i najważniejsze - moja żona jest tutaj istotna" - mówił prezydent Lech Kaczyński po wylądowaniu w Japonii. Wcześniej, z powodu awarii rządowego samolotu TU-154 w Mongolii, Kancelaria Prezydenta musiała wyczarterować dla prezydenta mongolską maszynę.

Ministrowie spraw zagranicznych NATO przystali na stopniową normalizację relacji z Moskwą. - Sojusznicy zgodzili się na coś, co nazwałbym warunkowym i stopniowym powrotem do współpracy z Rosją - powiedział szef Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego Jaap de Hoop Scheffer.

- Nie jestem kandydatem na nowego sekretarza generalnego NATO, chcę pozostać w rządzie Donalda Tuska do końca mandatu - powiedział we wtorek w Brukseli szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski.

Unia Europejska rozpoczęła rozmowy z Rosją nad nowym układem o partnerstwie - donosi agencja Reuters, powołując się na unijnego przedstawiciela.

Artykuł o warunkach panujących w Zakładzie Medycyny Sądowej na ulicy Oczki w Warszawie wstrząsnął naszymi internautami - na forum zawrzało. - To, co dzieje się na Oczki, to skandal humanitarny. Trudno uwierzyć, że dochodzi do tego w środku Europy - piszą.

Nie tak dawno cała Polska podziwiała kierowcę, którego GPS zawiódł wprost do jeziora, a tymczasem mamy kolejny przypadek bezgranicznego zaufania do tego urządzenia. Tym razem nawigator poprowadził pewnego włoskiego kierowcę... na strome schody.

- To sprzeciw wobec niszczenia życia publicznego - tak Jarosław Kaczyński tłumaczy wniosek swej partii o odwołanie marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego. Na temat bojktou prac komisji "Przyjazne państwo" kierowanej przez Janusza Palikota prezes PiS mówi, że poseł PO powinien raz na zawsze zostać wyeliminowany z życia publicznego.

Przekazywanie cząstkowej wiedzy dotyczącej wstępnych wyników sekcji zwłok generała Sikorskiego nie ma sensu - oświadczyła prokurator Ewa Koj z IPN. Instytut nie potwierdza, ani nie zaprzecza informacjom, które wcześniej podał onet.pl. W portalu napisano m.in. że generał nie zginął od kuli i najprawdopodobniej nie został też uduszony, odniósł natomiast obrażenia typowe dla katastrof komunikacyjnych.