Najnowsze

Najnowsze

Resort sprawiedliwości proponuje nie karać za posiadanie nieznacznej ilości narkotyku na własny użytek. Chce też wyższych kar dla dilerów i skuteczniejszego leczenia uzależnionych - pisze "Gazeta Wyborcza".

Nawałnicom wystarczyło kilkanaście minut, by dokonać ogromnych zniszczeń w każdym miejscu, przez które przeszły. Przez cztery i pół godziny, z prędkością 100 km na godzinę, burze zdążyły pokonać ponad 400 kilometrów.

Burza, która przeszła w czwartek w nocy, nie była łaskawa dla Warszawy. Powalone drzewo zraniło jedną osobę, część miasta była pozbawiona prądu, a ruch na lotnisku Okęcie został sparaliżowany na kilka godzin.

Jak wynika z informacji "Rzeczpospolitej", kariera Piotra Kownackiego jako szefa Kancelarii Prezydenta jest już praktycznie skończona. Kandydatów do zajęcia jego miejsca jest kilku.

Nastroje na Wyspach są coraz bardziej antysemickie. W pierwszych sześciu miesiącach 2009 roku w Wielkiej Brytanii odnotowano więcej incydentów na tym tle, niż kiedykolwiek wcześniej w ciągu całego roku - podała w czwartek organizacja Community Security Trust (CST), nadzorująca bezpieczeństwo brytyjskiej społeczności żydowskiej.

Setki powyrywanych drzew, pozrywanych dachów, brak prądu oraz zablokowane drogi. To szkody spowodowane przez nawałnice, które w czwartek wieczorem przeszły przez Polskę. Sprzątanie może potrwać nawet kilka dni.

Czwartek, 23 lipca Lewica w kryzysie chce zajrzeć do kieszeni Kościoła, a konkretnie kapelanów. – Posługa nie musi być pełniona na etacie – argumentował Jerzy Wenderlich. – To megapopulizm – odciął się Zbigniew Girzyński. A ks. Kazimierz Sowa apelował: Przestańcie się licytować.

Lewica w kryzysie chce zajrzeć do kieszeni Kościoła, a konkretnie kapelanów. – Posługa nie musi być pełniona na etacie – argumentował Jerzy Wenderlich. – To megapopulizm – odciął się Zbigniew Girzyński. A ks. Kazimierz Sowa apelował: Przestańcie się licytować.

Ukraińska drogówka zatrzymała w Sewastopolu na Krymie kolumnę rosyjskich transporterów opancerzonych, przygotowujących się do parady z okazji Dnia Marynarki Wojennej Rosji, która odbędzie się za kilka dni.

- Władze czeczeńskie nie mogą przeprowadzić obiektywnego śledztwa w sprawie zabójstwa dziennikarki Natalii Estemirowej. To niemożliwe – piszą do prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa obrońcy praw człowieka. Apelują o powołanie specjalnej grupy śledczej do tej sprawy.

- To demontaż tego planu ze strony wicepremiera Schetyny – mówił Janusz Lewandowski z PO, który oceniał rządowe zamieszanie wokół KGHM. Lewandowski – były minister przekształceń własnościowych – wyliczał zalety prywatyzacji KGHM. Tej, na którą nie chce się zgodzić wicepremier Grzegorz Schetyna. – Sprzedać można tylko raz i koniec – przestrzegał Lewandowskiego Mariusz Błaszczak z PiS.

- Waszyngton w pełni popiera aspiracje Gruzji do członkostwa w NATO - zapewnił podczas wizyty w Gruzji Joe Biden, wiceprezydent Stanów Zjednoczonych. Z Rosji w tym samym czasie pada ostrzeżenie. - Nie pozwolimy na ponowne uzbrojenie reżimu Saakaszwilego - mówił wiceszef rosyjskiej dyplomacji.

- Sprzedajemy nasze srebra rodowe w najgorszym okresie. Premier nie ma pieniędzy, więc biegnie do lombardu i za grosze wyprzedaje majątek narodowy - grzmiał Grzegorz Napieralski. To reakcja na zapowiedź resortu skarbu o prywatyzacji m.in. części KGHM i Grupy Lotos.

Gubernator Kalifornii Arnold Schwarzenegger machając olbrzymim nożem dziękuje za pomysły na cięcia w budżecie stanowym. Takie wideo „gubernator-terminator” umieścił na Twitterze. Trudności z budżetem Kalifornii odbiją się i na nas - Arnold Schwarzenegger nie przyjedzie do Łodzi na obchody 65. rocznicy likwidacji getta.

Jedna osoba zginęła i aż dwadzieścia zostało rannych w wypadku pod Grabiną k. Płocka. Na drodze nr 60. z Gostynina do Płocka autobus zderzył się z TIR-em. Autobus PKS jechał z Giżycka do Łodzi.

20-letnia dziewczyna, która jeździ na wózku inwalidzkim, została wyproszona z restauracji w Ciechocinku. Powód? Bo zaczęła tańczyć na parkiecie. Zdaniem właściciela lokalu, tańcząca na wózku kobieta niszczyła mu podłogę i przeszkadzała innym bawiącym się ludziom. – Skandal, skandal, skandal – mówi oburzony burmistrz Ciechocinka. I zapowiada konsekwencje.

Czarny czwartek w Stalowej Woli. W serii wypadków zginęła jedna osoba, 12 zostało rannych, a co najmniej 12 aut rozbitych. Ruch w mieście był sparaliżowany.

Bulwersujące oświadczenie Radovana Karadzicia. Oskarżony o ludobójstwo b. przywódca Serbów bośniackich Radovan Karadżić chce uzyskać dostęp do DNA z masowych grobów ofiar masakry w Srebrenicy. Domaga się ustalenia prawdy "czy ktoś zginął w walce czy w egzekucji".

Od soboty dorożki nie będą mogły stać na krakowskim Rynku Głównym - zdecydował krakowski urząd miasta. Jest to reakcja władz na ostatnie wypadki na głównym placu Krakowa.