Najnowsze

Najnowsze

Prokuratorzy w proteście zrobią sobie wolne?

25. lutego prokuratury zaświecą pustkami - takie zapowiedzi nadchodzą z różnych stron kraju. Prokuratorzy zapowiadają, że w poniedziałek wezmą urlopy na żądanie - i będzie to protest i ostrzeżenie przed planowanymi przez ministerstwo sprawiedliwości podwyżkami dla sędziów, które mają ominąć śledczych.

Premier karci ministrów

Premier Donald Tusk jest podobno wściekły na szefów niektórych resortów. Na wtorkowym posiedzeniu rządu miał - według informacji "Rzeczpospolitej" - ich ostro upomnieć.

PKP dopieszcza posłów i senatorów

W każdym pociągu PKP posłowie i senatorowie mają zagwarantowane sześć darmowych miejsc siedzących. W praktyce tych rezerwacji jest znaczenie więcej, a to oznacza mniej biletów dla zwykłych pasażerów - pisze Dziennik

Filmy z dymkiem od lat 18

W Nowym Jorku rozpoczęła się kampania, której celem jest utrudnienie osobom nieletnim dostępu do filmów, w których aktorzy palą papierosy.

"Pracusie" i "śpiochy" - oceń ministrów Donalda Tuska

Kto z ministrów był największym "pracusiem", a kto najdłużej spał zimowym snem w czasie pierwszych stu dni rządu Donalda Tuska? Według sondaży ministrowie na razie zasługują na trójkę z plusem... A jaką ocenę Wy postawicie Donaldowi Tuskowi i jego ministrom?

Resort finansował neofaszystów?

Ministerstwo Kultury zmienia zasady dofinansowania czasopism. Robi to po doniesieniach, że z państwowe pieniądze trafiały do periodyku o skrajnie prawicowych poglądach.

NATO zamyka granicę Kosowa

Oddziały NATO zamknęły na 24 godziny północną granicę Kosowa z Serbią. To reakcja na wtorkowe zajścia jakie miały miejsce w tej prowincji.

Przyjemne-nieprzyjemne, ale za to ze stolicy

Przez najbliższy miesiąc łodzianie (albo Ci, którzy do Łodzi się wybiorą) będą poddawani solidnej, teatralnej kuracji - 11 gwiazdorsko obsadzonych spektakli i aż miesiąc na ich zobaczenie. Niestety tylko dla wybranych, bo do kupienia zostały już tylko bilety na "wolne miejsca"... W Łodzi ruszył XIV Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych.

Premier: Trzeba zmienić konstytucję

Rząd wstrzymał się z decyzją w sprawie niepodległości Kosowa na prośbę prezydenta Lecha Kaczyńskiego - ujawnił premier Donald Tusk w obszernym wywiadzie udzielonym "Gazecie Wyborczej".

Elektroniczny dziennik ucznia

Błogosławieństwo dla rodziców, przekleństwo dla wielu uczniów – o elektronicznym dzienniku pisze "Polska". Dzięki niemu rodzice mogą na bieżąco przez internet kontrolować postępy w nauce swoich dzieci. Funkcjonuje już w blisko 200 szkołach w Polsce.

Koniec z nielegalnymi podsłuchami

Z niemal roczny opóźnieniem wchodzi w życie rozporządzenie, które ostatecznie odbiera policjantom możliwość podsłuchiwania, podglądania lub śledzenia osób, bez uzyskania zgody sądu. Zaczyna obowiązywać od piątku, 22 lutego.

Trybunał nie broni Polaków

W Polsce funkcjonują dziesiątki przepisów naruszających nasze prawa obywatelskie, które jak najszybciej powinny zostać uchylone. Nie są, bo Trybunał Konstytucyjny bardzo powoli zmienia złe prawo - czytamy w "Polsce".

Ustawowe podróbki?

PSL zamierza przedłożyć projekty ustaw: o upadłości konsumenckiej i o swobodzie działalności gospodarczej. Według "Naszego Dziennika", propozycje uregulowań ściągnięto z projektów ustaw złożonych wiele miesięcy wcześniej przez PiS.

Wyjątkowa zgoda ws. Kosowa

W sprawie uznania niepodległości Kosowa polscy politycy wyjątkowo mówią jednym głosem. - Nie ma powodu, żeby się spieszyć z tą decyzją. Polska nie musi stać w pierwszym rzędzie - zgodnie stwierdzili w Magazynie "24 godziny" Stefan Niesiołowski z PO, Krzysztof Putra z PiS i Ryszard Kalisz z LiD.

Kontrowersyjne doradztwo w PZU

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wyjaśnia, czy członkowie zarządu PZU w latach 2001 - 2006 przekroczyli uprawnienia i nie dopełnili swoich obowiązków. Mogli bowiem spowodować w PZU straty na co najmniej 21 mln zł. Zawiadomienie w tej sprawie złożył w kwietniu 2007 roku zarząd PZU kierowany wówczas przez Jaromira Netzla.

Minister przyznaje rację podatnikom

"Gazeta Prawna" zna już treść interpretacji ministra finansów w sprawie ulgi meldunkowej. Według dziennika, resort finansów przychylił się do korzystnych dla podatników wyroków sądowych.

Prokuratorzy zaprotestują?

Krakowscy prokuratorzy prawdopodobnie wezmą w poniedziałek urlopy na żądanie – dowiedział się nieoficjalnie "Dziennik Polski". W ten sposób zaprotestują przeciwko planom ministerstwa sprawiedliwości dotyczącym zmiany wynagrodzeń sędziów i prokuratorów.

Sędzia Piwnik osądzi mecenasa Widackiego?

Szefowa resortu sprawiedliwości w gabinecie Leszka Millera została wyznaczona do prowadzenia rozprawy przeciw Janowi Widackiemu. Według "Rzeczpospolitej", prokuratorzy zapewne będą wnioskować o odsunięcie jej od orzekania w tej sprawie.

Emerytury z II filara dopiero w 2014 roku

Od 2014 roku emeryci będą wybierali, który zakład emerytalny będzie zarządzał zgromadzonymi przez nich w OFE pieniędzmi - wynika z projektu ustawy o zakładach emerytalnych, o którym pisze "Gazeta Prawna".

Słodkie miliony Cadbury

Polski rząd porozumiał się z Cadbury Schweppes. Brytyjski gigant zainwestuje w naszym kraju ponad 250 milionów euro – dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Do szkoły już w sierpniu?

Czy uczniowie będą niebawem zaczynać rok szkolny w środku wakacji? Bardzo możliwe, jeśli MEN przyjmie projekt zmiany kalendarza szkolnego opracowany przez dolnośląskie kuratorium - ponoć po konsultacjach z dyrektorami szkół....

Wspólne stanowisko wobec Kosowa jest możliwe

Wtorek, 19 luty 21:00Według Gazety Wyborczej rząd wstrzymał się z decyzją uznania niepodległości Kosowa na prośbę Lecha Kaczyńskiego. W ocenie gości Magazynu 24 godziny takie zachowanie premiera względem Prezydenta świadczy, że organy władzy wykonawczej mogą mówić jednym głosem o polityce zagranicznej Polski. Gośćmi programu byli Stefan Niesiołowski z Platformy, Krzysztof Putra z Pis oraz Ryszard Kalisz reprezentujący Lewicę i Demokratów.

"Człowiek jest z natury dobry"

- Człowiek jest raczej dobry niż zły. Zwłaszcza na starość widać to wyraźnie. Nie znam osoby, która chciałaby opowiadać wnukom: "Wiesz kochanie, a dziadziuś to kradł i zabijał" - mówił profesor Władysław Bartoszewski podczas spotkania ze słuchaczami radiowej "Trójki" w dniu swoich 86. urodzin.

Barbara Piwnik ma sądzić mecenasa Widackiego

Minister sprawiedliwości z rządu Leszka Millera - teraz na powrót sędzia - Barbara Piwnik została wyznaczona do prowadzenia sprawy przeciwko Janowi Widackiemu - donosi "Rzeczpospolita". Widacki jest oskarżony m.in. o nakłanianie świadków do składania fałszywych zeznań.

"Kościół podzielony jak nigdy"

- Księża są dziś podzieleni jak nigdy - widać to bardzo wyraźnie. Kilka miesięcy temu chciałem odejść z kapłaństwa, bo zrozumiałem, że moja obecność jest nie na rękę hierarchom - mówił w "Magazynie 24 Godziny" ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. - To prawda, że są podziały - ale jest też dyskusja - uspokajał ks. Jan Sikorski.

Roztrzaskany mercedes na torowisku

Wieczorny wypadek na przejeździe kolejowym w Kostrzynie Wielkopolskim. Pociąg staranował i doszczętnie zniszczył samochód osobowy, na szczęście obyło się bez ofiar.

Teraz Ukraińcy blokują nam granicę

Przejście graniczne Rawa Ruska-Hrebenne jest znów zablokowane. Mieszkańcy przygranicznych miejscowości z Ukrainy żądają szybkiego utworzenia 50-kilometrowej strefy małego ruchu granicznego oraz możliwości przekraczania granicy bez zbędnych formalności.

Zabójca Johna Kennedy'ego nie działał sam?

Prokuratura w Dallas w Teksasie ujawniła przechowywane od 1963 roku dokumenty związane z zabójstwem prezydenta USA Johna F.Kennedy'ego. Wynika z nich, że domniemany zabójca JFK nie działał sam.

Rosjanie montują nam łączność w prezydenckim samolocie

Superłączność satelitarną, która ma umożliwić kontakt z prezydentem w strategicznych dla kraju sytuacjach, założą nam… Rosjanie. Pierwszy Rządowy samolot TU-154M od poniedziałku jest w Moskwie. Wojsko nie widzi problemu. - Po każdej takiej instalacji samolot jest sprawdzany - mówi portalowi tvn24.pl rzecznik sił powietrznych Wiesław Grzegorzewski. Także politycy przekonywali w Magazynie "24 godziny", że nie ma powodów do niepokoju.