Najnowsze

Najnowsze

Czy to możliwe, by komendant straży miejskiej w Łodzi własnoręcznie pisał donosy i skargi na radnych, policjantów, urzędników magistratu, a w pismach do prezydentów podszywał się pod mieszkańców Łodzi i wychwalał siebie oraz kierowaną przez siebie formację? Z informacji i dokumentów, do których dotarł "Express Ilustrowany", wynika, że tak właśnie było.

Prokuratorzy chcieli oskarżyć Barbarę Blidę nie tylko o pośrednictwo w przekazaniu łapówek, ale o przyjęcie około 500 tys. zł - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Złoty Franck Muller na pasku z krokodylej skóry to najbardziej poszukiwany zegarek w Polsce. Miał być łapówką od lobbysty Marka Dochnala i dowodem na korupcję wśród polityków SLD. Ale prokuratura nie umie go znaleźć - pisze "Dziennik".

Według "Gazety Wyborczej", lubelskiemu KRUS przybyło czterech inspektorów i dwóch wicedyrektorów. Wszyscy z Samoobrony. Skąd się tam wzięli? Tak uchwaliła partia.

19 maja ulicami Warszawy przejdzie Parada Równości - zapowiedzieli przedstawiciele Fundacji Równości, organizatora Parady. Przemarsz będzie jednym z punktów obchodzonych w stolicy w dniach 12-20 maja Dni Równości.

Dno ma to do siebie, że kiedy wydaje nam się, że już je dotknęliśmy - zawsze może się okazać, że pod nim jest jeszcze jedno dno. To marynistyczne twierdzenie wyjątkowo często sprawdza się w polskich produkcjach telewizyjnych. Tu ocean bezmyślności kusi niezmierzoną głębią.

Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu uznał, że polskie władze w 2005 roku dopuściły się dyskryminacji wobec mniejszości oraz złamały swobodę organizowania wieców i demonstracji. Tym samym naruszyły Europejską Konwencję Praw Człowieka, zakazując warszawskiej Parady Równości.

O istnieniu "tajnych współpracowników" Kościoła katolickiego w kręgach władzy PRL donosi kwietniowy "Biuletyn IPN", poświęcony walce PRL z Kościołem. Jedną z takich życzliwych Kościołowi osób był Stanisław Woźniak - w latach 50. szef wydziału ds. wyznań w Katowicach.

Środa, 2 maja, 21:00 Według Aleksandra Milinkiewicza władza białoruska skutecznie blokuje udział społeczeństwa w przemianach. Osoby, które przyłączają się do opozycji są represjonowane, na przykład zwalnianie z pracy- mówił Milinkiewicz w Magazynie 24 Godziny. To skutecznie studzi zapał Białorusinów i wzbudza strach. Lider opozycji podkreśla jednak, że upadek dyktatury jest nieunikniony.

Środa, 2 maja, 21:00 Leszek Piotrowski zaprzeczył doniesieniom "Rzeczpospolitej" jakoby Henryk Blida miał zeznać, że jego żona popełni samobójstwo jeżeli funkcjonariusze ABW przyjdą do jej domu. Pełnomocnik potwierdził także informację, że nie ma dostępu do nowych dowodów. Piotrowski nie wykluczył, że złoży nowe pozwy w sprawie przeprowadzonej akcji ABW. Pozwy cywilne będą przeciw skarbowi państwa. Swoją decyzję uzgodni jednak najpierw z Henrykiem Blidą.

No może to z Herberta, nieco przeinaczone, ale pamiętam te dwa zdania zanim usłyszałem o takim poecie. Od kowala. Był taki w miejscowości, w której wiodłem młodzieńczy żywot.  

- W sprawie mandatu eurodeputowanego prof. Bronisława Geremka trzeba poczekać na rozstrzygnięcie polskiego Trybunału Konstytucyjnego - powiedział dziś przewodniczący Parlamentu Europejskiego Hans-Gert Poettering po spotkaniu z marszałkiem Sejmu Ludwikiem Dornem. Prof. Geremek dalsze sprawowanie mandatu uzależniał właśnie od decyzji szefa PE.

Jak widać majówka majówką, luz luzem, a 1 maja rodzi się nam nowa inna lewica, sięgająca po autorytety bliskie wielu Polakom i odwołująca się do haseł drogich nam wszystkim. Któż bowiem nie podpisze się pod apelem o przestrzeganie demokracji? Któż nie ceni ideałów Solidarności, nie popiera mądrości, która na przełomie lat 90tych doprowadziła nas do Okrągłego Stołu bez rozlewu krwi? Ugrupowanie, któremu lideruje Aleksander Kwaśniewski chce dziś przywrócić wiarę w państwo prawa, bo zdaniem jego założycieli nasze państwo niebezpiecznie dryfuje w stronę autokracji.

Pierwszy maja, Pałac Kultury i Nauki. Przed pałacem nieczynna budka telefoniczna, saturator, milicja. I łezka się w oku kręci. Ale nie dlatego, że milicja puściła gaz.

Długi weekend – czas wielkiego odpoczynku. Od pracy, od telefonów komórkowych, od miejskich korków, od kolejek w sklepach, od polityków. Wiem, wiem marzenia, ale czasem warto pomarzyć szczególnie, jeśli w przeciwieństwie do zapracowanych wybrańców narodu i rządowej administracji człowiek musi przyjść do pracy.

Tyr, to dopiero było miasto! Coś w rodzaju supermocarstwa, które 1000 lat przed Chrystusem dominowało nad całym znanym wówczas światem, a więc nad tym, co później Grecy nazwą ekumenosem, czyli nad Morzem Śródziemnym i okolicami. Może kiedyś szerzej Państwu o tym królestwie opowiem, ale dzisiaj będzie o pięknych dziewczętach, pożądaniu i nietypowej miłości…

Wykłady w Szkole Głównej Handlowej są dla byłego premiera Józefa Oleksego "osobistym powodem", do niestawienia się przed sejmową komisją śledczą do spraw banków - dowiedział się nieoficjalnie wprost.pl