Najnowsze

Najnowsze

Maleją szanse na rozwiązanie kryzysu politycznego w Hondurasie w drodze negocjacji. Obalony prezydent Manuel Zelaya upiera się przy powrocie, ale tymczasowy rząd w Tegucigalpie zdecydowanie się tym próbom przeciwstawia.

Amerykański Departament Stanu bada sprawę trzech amerykańskich turystów, którzy zostali zatrzymani w Iranie. Jak stwierdzili sami turyści w ostatniej przekazanej wiadomości, "przypadkowo weszli na terytorium Iranu".

Ukraina zreformuje swój system gazowy, a w zamian za to Unia Europejska pomoże jej uzyskać międzynarodowe kredyty. O porozumieniu, które ma umożliwić napełnienie ukraińskich zbiorników gazem, by zagwarantować w zimie nieprzerwane zaopatrzenie odbiorców na Ukrainie oraz tranzyt surowca do UE, poinformowała Komisja Europejska.

Po 16-miesięcznej walce z rakiem zmarła była prezydent Filipin Corazon Aquino. Filipińczycy nazywali ją swoją Joanną d'Arc od czasu, gdy w 1986 r. na czele popierającego ją wojska wygnała z kraju długoletniego dyktatora Ferdinanda Marcosa.

Trzy tysiące lat przed naszą erą zginął od strzały i następne pięć tysięcy lat jego ciało przeleżało nad morskim brzegiem. Włoscy archeolodzy odnaleźli świetnie zachowany szkielet wojownika.

Piątek, 31 lipca Nowa rada nadzorcza TVP będzie mogła wyrzucić Piotra Farfała i zrobić porządek w telewizji - przekonywał w programie "24 Godziny" Włodzimierz Czarzasty. Poseł PO Kazimierz Kutz przekonując, że PiS zawarł porozumienie z SLD ws. wyboru nowych organów nadzorczych mediów publicznych stwierdził: - Chcą (PiS i SLD - red.) wyrzucić Farfała, a w telewizji jest degeneracja. Będę z przyjemnością patrzył, jak z tym bajzlem toną.

Afera z kontaktami premiera Włoch z prostytutkami jest już sprawą wagi państwowej. Opozycja domaga się do Silvio Berlusconiego wyjaśnienia w sprawie relacji z kobietami, które uczestniczyły w jego przyjęciach.

Przypadek pijanego kierowcy recydywisty, który kolejny raz złamał prawo, ale trafił do domu, a nie do aresztu, bulwersuje. Jednak w programie "24 godziny" TVN24 mecenas Aleksander Pociej przyznał rację prokuratorowi, który dla pirata drogowego nie żądał aresztu.

Mały krokodyl, nie dłuższy niż 30 centymetrów, wzbudził przerażenie pasażerów samolotu lecącego do Kairu, gdy uciekł z torby podręcznej jednego z podróżnych.

Dwa nowe przypadki świńskiej grypy w Polsce - tym razem choroba zaatakowała w Starachowicach i Siedlcach - dowiedział się portal tvn24.pl. Ogólna liczba zarażonych wzrosła do 93.

Jak na razie w potyczce z niepełnosprawnymi śmiałkami góra Elbrus jest górą. Bardzo zła pogoda zmusiła Jasia Melę i niewidomego Łukasza Żelechowskiego do powrotu do bazy. Teraz czekają na poprawę pogody i przymierzają się do drugiego ataku na szczyt.

Motocykliści, którzy mają dość płacenia takich samych stawek za przejazd A4 jak samochody osobowe, skutecznie zablokowali wjazdy na autostradę w Katowicach i Krakowie. Akcja motocyklistów od razu wywołała gigantyczne korki i kosztowała sporo nerwów kierowców unieruchomionych aut.

Milicja zatrzymała w centrum Moskwy prawie 50 osób uczestniczących w tzw. Marszu Niezgody, w tym lidera zdelegalizowanej Partii Narodowo-Bolszewickiej (PNB) Eduarda Limonowa. Milicjantów było o wiele więcej niż protestujących - relacjonuje agencja Reutera.

Powstanie Warszawskie było wielkim wybuchem polskiego dążenia do wolności, a bohaterstwo powstańców podziwiali nawet ich wrogowie - mówił prezydent Lech Kaczyński podczas rozpoczęcia obchodów 65. rocznicy Powstania Warszawskiego na placu Krasińskich w Warszawie.

- W tym roku po raz pierwszy system licencyjny został potraktowany poważnie – oświadczył w „Faktach po Faktach” TVN24 Jakub Kwiatkowski. Rzecznik PZPN tłumaczył w ten sposób decyzję o tym, że ŁKS Łódź nie zagra w piłkarskiej ekstraklasie. – Jak był prezes Listkiewicz, to potrafił znaleźć jakieś wyjście – ripostował Grzegorz Klejman, współwłaściciel ŁKS Łódź.

W ostatniej chwili udało się uratować kota, który znajdował się w uruchomionej pralce, zaprogramowanej na cykl gotowania - poinformowali w piątek strażacy z Hanoweru, których wezwano na ratunek.

Jeden program telewizyjny i dwa radiowe jako publiczne, reszta do prywatyzacji na czele z "Dwójką" TVP - taki plan dla mediów publicznych ma Andrzej Olechowski, szef rady programowej Stronnictwa Demokratycznego. - Nie trzeba mieć stopnia doktora habilitowanego z fizyki jądrowej, żeby przeprowadzić zmiany - przekonywał w "Faktach po Faktach" TVN24.

Gdy dwa lata temu szkołę dla niewidomych dzieci w Laskach strawił pożar, wszyscy mieli świadomość, że to prawdziwa katastrofa. Ale już za miesiąc w nowej szkole zabrzmi pierwszy dzwonek. Wszystko dzięki bezinteresownej pomocy, która nadeszła z całej Polski.