Najnowsze

Najnowsze

Rzucają, obezwładniają, biją torebkami po głowach. Są o połowę mniejsze od swoich przeciwników. Warszawska straż miejska uczy kobiety, jak bronić się przed napastnikami.

Konrad Bonisławski, prezes skrajnie prawicowej Młodzieży Wszechpolskiej, znalazł posadę w biurze Rzecznika Praw Dziecka (RPD), dowiedziała się nieoficjalnie "Polska". Rzecznikiem jest związana z Ligą Polskich Rodzin Ewa Sowińska.

Nie trzeba już będzie kryć się z puszką piwa przed konduktorem. Wszystkie ugrupowania parlamentarne – od PO po PiS - są za zniesieniem bezwzględnego zakazu sprzedaży alkoholu w pociągach i na dworcach, twierdzi "Polska".

Ministerstwo Zdrowia tnie kasę na przeszczepy. Na ten rok przeznaczyło o 25 mln zł mniej niż w 2007 roku, choć ten dla polskiej transplantologii był jednym z najgorszych w historii, pisze "Metro".

Na 10 mld zł zadłużyli się Polacy tylko za pomocą kart kredytowych. Do tego dochodzi drugie tyle długu na rachunkach, ponad 70 mld zł kredytów konsumpcyjnych i ponad 116 mld zł pożyczek hipotecznych, alarmuje "Polska".

Jeden z byłych przywódców baskijskiej organizacji ETA Juan Ibon Fernandez Iradi w 2001 r. został skazany przez francuski sąd na 30 lat więzienia za próbę zabójstwa policjanta w 2001 r.

Po ogromnych zniszczeniach widać, że oba samochody jechały bardzo szybko - mówiła o tragicznym wypadku Krystyna Perzanowska z policji. W wyniku czołowego zderzenia dwóch aut na miejscu zginęły trzy osoby, a trzy kolejne walczą o życie.

Środa, 13 luty 21:00- Biskup upodobnił się do ojca Rydzyka - reprezentuje tę samą bezczelność, butę i arogancję. To język niegodny człowieka - tak Joanna Senyszyn z LiD skomentowała w "Magazynie 24 Godziny" wypowiedzi biskupa Tadeusza Pieronka dla "Dziennika". - Pani wypowiedzi świadczą, że w SLD żyje duch stalinizmu - odpowiadał poseł Marek Suski z PiS.

Michele Greco zmarł w wieku 83 lat w rzymskim więzieniu. Mafijny boss z Sycylii odbywał karę dożywocia. Za kraty trafił w 1987 r. Nazywano go "Papieżem", bo potrafił pogodzić skłócone klany Cosa Nostry.

- Najpierw bym Cię (...) a potem wziął, żeby Cię tak podniecić. Chciałabyś? - takie nagranie krąży po olsztyńskim ratuszu. Prokuratura w Białymstoku prowadzi śledztwo w sprawie molestowania i gwałtu pracownic urzędu przez prezydenta Olsztyna Czesława Małkowskiego

- Po wyemitowaniu przez TVN24 tych nagrań prokuratura może podążać w kierunku zastraszania świadków, czy utrudniania śledztwa - powiedział w Magazynie 24 Godziny minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski. TVN24 dotarła do taśm z nagraniami molestowania pracownic olsztyńskiego magistratu

- Biskup upodobnił się do ojca Rydzyka - reprezentuje tę samą bezczelność, butę i arogancję. To język niegodny człowieka - tak Joanna Senyszyn z LiD skomentowała wypowiedzi biskupa Tadeusza Pieronka dla "Dziennika". - Pani wypowiedzi świadczą, że w SLD żyje duch stalinizmu - odpowiadał poseł Marek Suski z PiS.

Szwedzka policja udaremniła zamach na Larsa Vilksa, twórcę karykatur Mahometa. We wtorek w Danii aresztowane zostały trzy osoby podejrzewane o przygotowywanie zamachu na życie innego autora karykatur.

Kolorowe pisma są zazwyczaj doskonale poinformowane w prywatnych sprawach sławnych osób. Agenci CBA nie chcą być gorsi, dlatego Centralne Biuro Antykorupcyjne oprócz poważnych dzienników i czasopism prenumeruje również "Vivę!", "Galę" i "Sukces".

Ciało młodej kobiety znaleźli strażacy wezwani do pożaru mieszkania we wschodnim Berlinie. Policja ustaliła, że Polka została zamordowana. Do tragedii doszło w niedzielę.

Pracowali dłużej, często ponad siły za połowę stawki. Szwedzka rozgłośnia radiowa ujawniła metodyczne, bezwzględne wykorzystywanie prawie tysiąca Polaków, którzy pracowali w szwedzkich lasach.

- W sprawie, którą prowadzę przeciwko tak zwanej grupie "obcinaczy palców" nie ma zarzutów, o których informują media. W akcie oskarżenia nie ma mowy o zabójstwach i dwudziestu uprowadzeniach - tak sędzia Barbara Piwnik tłumaczy, dlaczego wypuściła z aresztu członków gangu.

- Nie chcemy stawać po przeciwnej stronie barykady, ale ciągle czujemy, że rząd robi nas w balona - tak Krzysztof Bukiel, przewodniczący OZZL podsumował rozmowy rządu z przedstawicielami związków zawodowych lekarzy. - Taka postawa zagraża służbie zdrowia - odpowiada wiceminister zdrowia Krzysztof Grzegorek.

Zbigniew Ziobro jest przekonany, że doniesienia o niszczeniu dokumentów w resorcie sprawiedliwości w czasie, gdy on nim kierował, to "celowo robiony spektakl insynuacji i podłych pomówień". - I dlatego będzie sprawa w sądzie - zapowiedział były minister sprawiedliwości.

Artur Krawczyk trzy i pół roku temu trafił do aresztu śledczego w Koszalinie za spowodowanie wypadku drogowego po alkoholu ze skutkiem śmiertelnym. Nie sądził wówczas, że zajmie się dziennikarstwem, a jego reportaż "Biorę, bo lubię" wygra konkurs na najlepszą audycję więzienną.