Najnowsze

Najnowsze

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego rozbili grupę handlującą narkotykami na Podkarpaciu i w Małopolsce. Zatrzymali jedenastu członków, w tym szefa grupy z Krakowa. Przejęto 1,5 kilograma kokainy i 400 tabletek ekstazy i LSD.

Przepis o karalności pomówienia narodu polskiego o udział w zbrodniach komunistycznych lub nazistowskich jest niezgodny z ustawą zasadniczą - orzekł Trybunał Konstytucyjny. Według przepisów za publiczne mówienie np. o "polskich obozach koncentracyjnych" grozi kara nawet do 3 lat więzienia.

Nadzór polityczny, dwuletnie licencje i nowe zasady finansowania - to najważniejsze zmiany, jakie czekają media publiczne zgodnie z nowym projektem ustawy medialnej autorstwa PO - pisze "Rzeczpospolita".

Dezintegracja narodu i powrót panowania establishmentu III RP - takie cele, zdaniem Jarosława Kaczyńskiego, przyświecają premierowi. - Rządy Donalda Tuska to nie jest polityka wyzbyta ambicji. Przeciwnie, ambicje są, i to wielkie - pisze w swym artykule na łamach "Dziennika" prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Wtorek, 16 września internauci na czacie Czy słusznie Kościół jest uprzywilejowany w Polsce? Dlaczego nie płaci podatków i czy odzyska utracone majątki. Te i inne pytania padały podczas gorącej dyskusji na naszym czacie Teraz My! Dogrywka.

To nie prezydent, ale marszałek Sejmu lub minister kultury może od przyszłego roku dysponować środkami na renowacje krakowskich zabytków - mówi w TVN24 szef parlamentarnego klubu PO Zbigniew Chlebowski. To reakcja Platformy na odwołanie ze Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa ponad 20 osób za niezłożenie oświadczeń lustracyjnych.

Poniedziałek, 15 września Po chce zmienić procedurę zwrotu majątku kościołowi - Procedura zwrotu majątków kościelnych jest skandaliczna. Ale wreszcie jest rząd skłonny to zmienić. I zmieni – zapowiada Janusz Palikot (PO). SLD jest sceptyczny i składa wniosek o wysłanie obecnej ustawy do Trybunału Konstytucyjnego.

Polscy żołnierze uratowali afgański patrol sił pokojowych, który wpadł w zasadzkę na drodze Kabul – Kandahar. Polacy zaraz po ataku ruszyli im z odsieczą - zabili ośmiu rebeliantów, dwóch wzięli do niewoli i przejęli ich sprzęt. Zdarzenie relacjonuje specjalny wysłannik TVN24 w Afganistanie Tomasz Kanik.

Pięciu nigeryjskich imigrantów i Liberyjczyk zamordowani - to efekt mafijnych porachunków w miejscowości Castelvolturno na południu Włoch. Zdaniem policji motywem masakry była walka o kontrolę handlu narkotykami bądź prostytucją w rejonie Neapolu.

Poniedziałek, 15 września Oglądaj "Teraz My! Dogrywka" w tvn24.pl Zwrot majątków kościołowi oraz problem kastracji pedofilów. Te dwa tematy poruszy dziś duet Sekielski - Morozowski w programie "Teraz My!" oraz "Teraz My! Dogrywka". Ten drugi będziecie mogli obejrzeć w tvn24.pl i TVN24.

Ścigani przez policję mężczyźni wjechali samochodem w policyjną blokadę. Czterech z sześciu rannych w zdarzeniu policjantów musi pozostać w szpitalu, hospitalizowanych jest też dwóch pasażerów passata. Obaj są podejrzewani o włamania, w ich mieszkaniach znaleziono m.in. atrapy broni i kradzione przedmioty.

Kolejne zatrzymanie w śledztwie CBA dotyczącym korupcji w wymiarze sprawiedliwości. Biuro zatrzymało Grzegorza G., jednego z dyrektorów w Centralnym Zarządzie Więziennictwa. Wcześniej aresztowano dyrektora ze Służby Więziennej w Katowicach. Obu postawiono zarzuty o charakterze korupcyjnym.

- Unia Europejska spodziewa się, że władze Chin dostarczą pełną informację na temat skandalu ze skażonym mlekiem i ukarzą winnych - powiedział przebywający w Pekinie dyrektor generalny ds. ochrony zdrowia i konsumenta w Komisji Europejskiej Robert Madelin.

Wtorek, 9 września wasze pytania do Tomasza Majewskiego w Teraz my! dogrywka Z dystansem do polityki i swojej popularności. Złoty medalista olimpijski Tomasz Majewski - choć z wykształcenia politolog - woli sport od wielkiej polityki. Przez życie idzie przebojem, ale w "Tańcu z gwiazdami" nie zatańczyłby na pewno.. bo i jak? Z kulą?

Poniedziałek, 8 września nie milknie dyskusja ws. filmu o bohaterach Westerplatte - Nie będę cenzurował artystów. Muszę mieć jednak na względzie wrażliwość rodzin ofiar poległych pod Westerplatte - tłumaczył w programie "Teraz My" na antenie TVN minister kultury Bogdan Zdrojewski. - To nieporozumienie. Nasz film recenzuje człowiek, który sam przygotowuje scenariusz o majorze Sucharskim. To konflikt interesów - na zarzuty wobec filmu "Tajemnica Westerplatte" odpowiada odtwórca jednej z głównych ról - Bogusław Linda.

- Polska mogłaby wejść do strefy euro w 2020 lub 2025 roku - uważa Jarosław Kaczyński. Prezes PiS w "Sygnałach Dnia" uznał, że podporządkowywanie tak ważnej sprawy kampanii prezydenckiej Donalda Tuska jest skandalem. Według byłego premiera, atak na b. szefa komisji weryfikacyjnej Antoniego Macierewicza miał odwrócić uwagę od oskarżeń wobec Bronisława Komorowskiego

Poniedziałek, 8 września czyli co dziś w "Teraz My" i "Teraz My Dogrywka" Trudniej jest zdobyć olimpijskie złoto czy rozgryźć sens sporów polskich polityków? - m.in. o to duet Morozowski-Sekielski zapyta w poniedziałkowej "Dogrywce" mistrza olimpijskiego i politologa w jednej osobie: Tomasza Majewskiego. Wcześniej, w "Teraz My" o "robieniu dobrze" partyjnym kolegom dziennikarze porozmawiają z Julią Piterą i Jarosławem Kalinowskim, a o tym, czy wraca duch cenzury - z Bogusławem Lindą i Bogdanem Zdrojewskim.

Wtorek, 2 września Jan Rokita w "Teraz My! Dogrywka" W mocnych słowach Jan Rokita, gość magazynu "Teraz My! Dogrywka" w TVN24 i tvn24.pl, skomentował konflikt obecnego i byłego prezydenta. - Ta eskalacja nienawiści między Wałęsą a Kaczyńskim to objaw małości ludzi. Nie jestem w tym sporze po czyjejś stronie, ale smutno mi, jak widzę Lecha Wałęsę rozmieniającego się na drobne. Nie podoba mi się, że oni się tak bardzo nienawidzą, ale nic nie mogę zrobić – stwierdził Rokita.

Gdy meksykańscy żołnierze "polujący" na narkotykowych bossów przeszukali podejrzany dom w prowincji Sinaloa, ich zdumienie nie miało granic - znaleźli 26,2 miliona dolarów. W gotówce.

- Jeżeli nas nie stać na wprowadzenie kolejnego dnia wolnego, to w Święto Trzech Króli powinniśmy pracować - mówi w TVN24 ks. Roman Indrzejczyk, kapelan prezydenta. Dodaje, że święto to jest ważniejsze od Bożego Narodzenia, ale jego ranga przygasła. W Sejmie w piątek zaplanowano pierwsze czytanie projektu ustawy o ustanowieniu Święta Trzech Króli dniem wolnym od pracy. PO ma złożyć wniosek o jego odrzucenie.