Najnowsze

Najnowsze

Syryjski dyktator, Baszar el-Asad, wskazał nowego premiera. Polecenie utworzenia nowego rządu otrzymał były minister rolnictwa, Adel Safar. Poprzedni gabinet został zdymisjonowany we wtorek, w obliczu fali protestów w całym kraju. Wymiana fasadowego rządu nie zadowala jednak przeciwników prezydenta.

Francuscy żołnierze działający pod auspicjami ONZ, zajęli lotnisko w Abidżanie, stolicy Wybrzeża Kości Słoniowej. W mieście toczą się walki pomiędzy zwolennikami prezydenta uznawanego przez ONZ i jego przeciwnika, który nie pogodził się z przegranymi wyborami i broni się w pałacu prezydenckim. W innym mieście kraju znaleziono około tysiąc ofiar walk.

Przyjęcie nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, zgodnie z którą prokurator będzie mógł odstąpić od ścigania za posiadanie małej ilości narkotyków wywołało wiele kontrowersji. Nie inaczej było w niedzielnej "Kawie na ławę". - To otwarcie drzwi furtki do zalegalizowania narkotyków - grzmiał w programie Jacek Kurski z PiS. Opinią o 180 stopni różnił się z nim Ryszard Kalisz z SLD. - Należy zalegalizować posiadanie miękkich narkotyków - postulował.

Po zamalowaniu przez firmę Adidas służewieckiego muru grafficiarze powiedzieli "dość". Przez cały tydzień skutecznie zamalowywali czarną powierzchnię. Tak skutecznie, że dla tych, którzy stawili się na niedzielną akcję nie zostało wiele miejsca

Oddziały wierne Muammarowi Kaddafiemu wznowiły ostrzał miast Misrata i Jafran na zachodzie kraju - twierdzą opozycjoniści. Jak podała arabska telewizja Al-Dżazira, Amerykanie i Egipcjanie szkolą libijskich rebeliantów tajnym obozie na wschodzie kraju. Podała także, że pod osłoną nocy rebeliantom dostarczono "katiusze".

Po zderzeniu samochodów osobowych w Toruniu jedna osoba trafiła do szpitala - informuje reporterka 24 marianna. Samochód dachował na torach tramwajowych. W wyniku zdarzenia ruch w tym miejscu jest utrudniony.

Ratownicy w uszkodzonej elektrowni Fukushima I, próbują zatamować wyciek radioaktywnej wody do oceanu. Ciecz wydostaje się z niecki pod reaktorem nr 2 przez pękniętą ścianę. Podczas prób uszczelnienia dziury, w wodzie odkryto ciała dwóch pracowników elektrowni, którzy zginęli w dniu uderzenia tsunami.

Prezydent USA Barack Obama ostro potępił w sobotę wieczorem spalenie przez amerykańskiego pastora Koranu, ale także kierowane przeciwko temu krwawe wystąpienia w Afganistanie. - Zbezczeszczenie każdego świętego tekstu, także Koranu, jest aktem skrajnej nietolerancji i fanatyzmu - stwierdził Obama w opublikowanym przez Biały Dom oświadczeniu. W niedzielę w Kandaharze nadal demonstrują setki Afgańczyków. Jedna osoba zginęła, a 16 zostało rannych.

Na wniosek Prokuratury Generalnej Sąd Najwyższy ponownie rozpatrzy wniosek o ekstradycję z Polski do Rosji czeczeńskiego bojownika Adama Mamilowa, na którego wydanie nie zgodził się w 2010 r. sąd w Bielsku-Białej. Prokuratura chce, żeby sędziowie wydali opinię, że ekstradycja jest dopuszczalna prawnie. Rozprawa już 20 kwietnia.

Od 300 tys. do nawet 1,5 mln wiernych weźmie udział beatyfikacji Jana Pawła II - wynika z różnych prognoz kościelnych organizatorów uroczystości i władz Rzymu. Tak duże rozbieżności w szacunkach są na tyle niepokojące,że ich przyczyny będą się starali wyjaśnić przedstawiciele obu stron na zaplanowanej w środę naradzie. Według władz Rzymu koszt uroczystości to nawet 7,5 mln euro, instytucje kościelne wydatki szacują na 1,2 mln euro.

Popierają ich Marek Borowski, Joanna Mucha i Jacek Poniedziałek oraz wiele innych znanych osób ze świata polityki i kultury. 3 kwietnia przez centrum Warszawy przejdzie Marsz (Nie)Milczenia, który sprzeciwia się przemocy wobec zwierząt.

Jest piękna, młoda i utalentowana - 30-letnia Karolina Wydra, czyli polska żona serialowego Dr. House'a. Wyjechała z Opola do USA kiedy miała 11 lat i chociaż karierę w showbiznesie robi już od dawna, Polska usłyszy o niej wraz z premierą siódmego sezonu serialu „Dr House'a". Wywiad z aktorką zamieścił w serwisie Kontaktu 24 portal 24opole.pl.

Szkoła jest ważna, ale najważniejsza jest praktyka. I właśnie z nią problemy mają kandydaci na fryzjerów, mechaników, szewców i nie tylko. Polski czarny scenariusz zakłada, że za kilkanaście, a może kilka lat zabraknie nam rzemieślników.

W sobotę, dokładnie o godz. 21.37 wojskowa orkiestra na Placu Piłsudskiego w Warszawie zagrała utwór "Cisza". To właśnie o tej godzinie, sześć lat temu, zmarł papież Jan Paweł II. Zdjęcia i filmy z wieczornego czuwania zamieścili w naszym serwisie Reporterzy 24 WRA i TO3.

Były lalki, znaczki i ciasteczka. Teraz coś dla miłośników dymków i obrazków. Powstał właśnie komiks pod wymownym tytułem: "Kate i William. Bardzo publiczne love story".

W tunezyjskim mieście Tozeur protestowali bezrobotni. Policja otworzyła ogień, oficjalnie w powietrze. Kilka osób zostało rannych, w tym jedna ciężko.

Ranni z libijskiej Bregi są już w Grecji. Przewiózł ich tam samolot transportowy NATO. Jak poinformował grecki resort obrony, w trakcie lotu zmarła jedna osoba. Nie wiadomo, czy to ranni podczas omyłkowego nalotu sojuszu.

Ogromny karambol na autostradzie między Dubajem, a Abu Zabi. Wpadło na siebie 127 pojazdów. Zginęła jedna osoba.