Najnowsze

Najnowsze

Tureckie samoloty zbombardowały około 70 kurdyjskich celów w północnym Iraku. Choć nie ma oficjalnych danych dotyczących ofiar i zniszczeń, przedstawiciele Kurdów mówią, że bomby spadły na co najmniej trzy przygraniczne wioski.

Ze względu na bezpieczeństwo pasażerów, na pokład samolotu nie można wnieść pilniczka ani dużej butelki wody. Widz TVN24 udowodnił jednak, że przedmioty dostępne na pokładzie mogą być równie niebezpieczne, jak nóż czy pilnik. Ppłk Wojciech Zachariasz ze straży granicznej komentuje sprawę krótko: "nie dajmy się zwariować".

Iławska prokuratura sprawdza, czy lekarze nie sfałszowali dokumentacji medycznej Jana Grzebskiego, który w czerwcu 2007 roku wybudził się ze śpiączki. Jak zeznała żona, w ciągu 19 lat lekarze odwiedzali go kilka razy. Natomiast w dokumentacji prowadzonej przez lekarzy z Działdowa widnieją wpisy z licznych wizyt domowych u Grzebskiego.

Francuska stewardessa topless, rozbierająca się dla pilotów samolotu - film z tego niecodziennego lotu przedostał się kilka dni temu do Internetu. Kilkuset pasażerów lecących samolotem było zupełnie nieświadomych, jak zaledwie kilka metrów dalej piloci zabawiają się w swojej kabinie.

Sześć osób zostało rannych w zderzeniu autobusu i tramwaju, do którego doszło tuż po godz. 15 w Gdańsku. Trzy osoby są ciężko ranne, a trzy odniosły lekkie obrażenia. Wszyscy ranni trafili do szpitala.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości oczekują wyjaśnień dotyczących zatrudniania urzędników w stołecznym ratuszu. Przygotowali też wniosek do Julii Pitery, odpowiedzialnej w rządzie za walkę z korupcją a także prezesa NIK.

Największe od upadku ZSRR manewry floty na Atlantyku były kolejnym pokazem siły rosyjskiej armii. Kreml konsekwentnie dąży do przywrócenia jej dawnej świetności, a generałowie i politycy straszą Zachód wojną atomową. Czy rzeczywiście jest się czego obawiać?

Stołeczna policja zatrzymał 23-latka, który może mieć związek z zabójstwem 42-letniej kobiety i jej 18-letniego syna w podwarszawskim Legionowie. Zwłoki kobiety i jej syna znaleziono w niedzielę w ich własnym mieszkaniu.

Cotygodniowy dodatek do dziennika "Niezawisimaja Gazieta" zanegował w najnowszym wydaniu prawdę o mordzie NKWD na polskich oficerach w 1940 roku. Pretekstem do publikacji jest nominowanie do Oscara filmu „Katyń” Andrzeja Wajdy.

- To bzdura. Rozpowszechnianie takich pogłosek jest częścią dywersji wymierzonej w PiS - tak Antoni Macierewicz skomentował doniesienia "Polski", że zamierza stworzyć nową partię. Na wyścigi zaprzeczają też przedstawiciele PiS.

Sejmowa komisja śledcza badająca okoliczności śmierci Barbary Blidy zamierza wystąpić o ponad 100 tomów akt - poinformował szef komisji Ryszard Kalisz (LiD). Będą wśród nich akta spraw związanych z tzw. mafią węglową.

Dwaj kołobrzescy policjanci uratowali życie 22-latkowi, który próbował się powiesić na przystanku autobusowym. Wykonana przez nich błyskawicznie reanimacja zapobiegła tragedii.

W czasie II wojny światowej wielu Polaków ratowało Żydów, a nieliczni ich prześladowali - uważa 43 procent Polaków. Przeciwnego zdania jest tylko 3 procent - wynika z sondażu TNS OBOP. Pracownia chce powtórzyć badanie, gdy ucichnie debata po wydaniu "Strachu" Tomasza Grossa.

20 tys. tabletek ecstasy i 2 kg amfetaminy przejęli policjanci z Centralnego Biura Śledczego. Narkotyki miały trafić do dilerów działających w Rybniku i okolicach. W Zabrzu przed jednym z centrów handlowych funkcjonariusze zatrzymali dwóch handlarzy.

- Kontrola w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego jeszcze się nie zakończyła, a już wiadomo o prawie stu nielegalnych podsłuchach - powiedział w radiu TOK FM poseł LiD Janusz Zemke. Członek sejmowej komisji do spraw służb specjalnych uważa, że byłe szefostwo ABW usłyszy prokuratorskie zarzuty.

Nie wysyłałam kierowcy BOR-u na zakupy. Tylko mnie ochraniał - tłumaczy w specjalnym oświadczeniu szefowa Kancelarii Prezydenta Anna Fotyga.

Japończycy wierzą, że rozrzucanie grochu wokół domów i biur przynosi szczęście przed Nowym Rokiem Księżycowym. Groch odpędza pecha i odstrasza złe duchy. W tegorocznym rytuale udział wzięła... słonica z ogrodu zoologicznego Ichibara.

Oficjalna uroczystość pogrzebowa 20 lotników, którzy zginęli w katastrofie samolotu CASA odbędzie się na pewno w hangarze lotniczym na lotnisku w Świdwinie. Data uroczystości jest wciąż nieznana.