Najnowsze

Najnowsze

Błąd dyżurnych ruchu był bezpośrednią przyczyną zderzenia dwóch pociągów w marcu ubiegłego roku pod Szczekocinami, w którym zginęło 16 osób. Takie wnioski płyną z raportu Państwowej Komisji Badania Wypadków Kolejowych.

- Sprawa jest jeszcze otwarta. W ciągu kilku dni podejmę decyzję w sprawie tego, czy będę kandydował na szefa Platformy Obywatelskiej - zapowiedział w "Kropce nad i" w TVN24 Grzegorz Schetyna. Wiceszef PO pytany był także o ocenę sporu między Donaldem Tuskiem a Jarosławem Gowinem. Zastrzegł, że "jest to wewnętrzna sprawa ich relacji", która na dodatek "nie spędza snu z powiek" ani obywatelom, ani członkom partii.

Platforma sprzedaje dym i weksluje uwagę opinii publicznej na zupełnie poboczne wątki - stwierdził w "Faktach po Faktach" Joachim Brudziński z PiS, komentując m.in. to, że premier Donald Tusk ma rozstrzygnąć w poniedziałek, czy minister sprawiedliwości Jarosław Gowin pozostanie w rządzie. Julia Pitera z PO stwierdziła z kolei, że to Gowin - w ostatnich tygodniach - skupił na sobie opinię publiczną "niefortunnymi zdarzeniami".

Wrocławski magistrat przygotowuje się do wprowadzenia pilotażowego projektu. Plan zakłada kupno czterech rowerów, którymi mogliby jeździć urzędnicy. Jeśli pomysł się sprawdzi, rowerów ma być więcej.

- Dziękuję i dobranoc - tymi słowami Benedykt XVI pożegnał się z wiernymi i swoim pontyfikatem. O godz. 20 formalnie przestał być papieżem i rozpoczął - jak sam powiedział - "ostatni etap swojego ziemskiego pielgrzymowania". Pierścień Rybaka, który Benedykt XVI odciskał na każdym dokumencie, został zniszczony, a drzwi prowadzące do papieskiego apartamentu zapieczętowane. Otworzy je dopiero nowy biskup Rzymu.

Będzie kilka aktów oskarżenia w aferze łapówkarskiej w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego w sprawie egzaminów teoretycznych na licencję pilota - zapowiada Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Pierwszy z nich już wysłano do stołecznego sądu.

IKEA wstrzymała w swoich restauracjach w Polsce sprzedaż klopsików wieprzowo-wołowych pochodzących od polskiego dostawcy. - Pojawiły się pewne wątpliwości w testach dotyczących zawartości koniny w klopsikach - powiedziała portalowi tvn24.pl Karolina Horoszczak, rzecznik sieci IKEA w Polsce. Sprawa ma związek z podejrzeniem fałszowania wołowiny domieszką mięsa końskiego.

Danuta Szaflraska została pierwszą laureatką tegorocznych Polskich Nagród Filmowych "Orły". Aktorka, która kilka dni temu obchodziła swoje 98 urodziny, została uhonorowana nagrodą za osiągnięcia życia. - Daje fenomenalne przesłanie swoją pracą. Cieszymy się, że w gronie polskich artystów mamy takie osoby - mówił w czwartek o aktorce minister kultury Bogdan Zdrojewski.

I don't like Mondays - tak minister sprawiedliwości Jarosław Gowin zareagował na informację, że w poniedziałek Donald Tusk zdecyduje o jego dalszej obecności w rządzie.

- To przede wszystkim sukces mieszkańców, którzy takich konsultacji chcieli - powiedział Szymon Moś, gdański radny PO i autor projektu uchwały. W czwartek rada miasta zadecydowała o tym, że mieszkańcy będą mogli wyrazić swoją opinię na temat planowanej dużej świątyni na Łostowicach.

Do tej pory o swoje prawa walczyli sami. Zazwyczaj własny coming-out mają za sobą. O swojej orientacji seksualnej powiedzieli przyjaciołom i współpracownikom, powiedzieli rodzicom, choć to rzadko kiedy jest łatwa rozmowa. Teraz "z szafy" wychodzą rodzice gejów i lesbijek, by publicznie powiedzieć, że wspierają swoje dzieci.