Najnowsze

Najnowsze

Butelkami w uzbrojonego napastnika

Nieprzeciętną odwagą wykazał się sprzedawca w jednym ze sklepów w amerykańskim miasteczku Fernley w stanie Nevada. Mężczyzna rzucając butelkami obronił sklep przed uzbrojonym w broń napastnikiem.

Tony kamieni zasypały drogę

Do niecodziennego zdarzenia doszło w hrabstwie Polk w stanie Tennessee. Operatorowi udało się sfilmować moment osunięcia setek ton skał na górską drogę.

Zdrowie rządowi nie dopisuje

Wyborcze obietnice Platformy na półmetku rządów gabinetu Tuska - z długiej listy obietnic w dziedzinie ochrony zdrowia zostaje krótki spis osiągnięć i zawiłe tłumaczenia. A naprawa ochrony zdrowia dla rządu Donalda Tuska miała być priorytetem.

Bezdomni spalili swój dom

Opuszczony dom jednorodzinny, zajmowany przez bezdomnych, spłonął w środę wieczorem w Gdańsku Oliwie. Dwóch mężczyzn zostało odwiezionych do szpitala. Informacje otrzymaliśmy od Państwa na platformę Kontakt TVN24.

Obama wyśle kolejne wojska do Afganistanu

Prawdopodobnie już w najbliższym tygodniu zapadnie decyzja o wysłaniu do Afganistanu kolejnych 40 tys. żołnierzy. Nową strategię pobytu armii amerykańskiej w Afganistanie prezydent USA Barack Obama opracował w środę wraz ze swoim zespołem ds. bezpieczeństwa narodowego podczas specjalnej narady.

Zamieszki w ogniu w Meksyku

Kolejne krwawe porachunki mafijne w Meksyku. Setki ludzi starły się z policją podczas próby dokonania samosądu na czterech mężczyznach oskarżonych o porwania.

Ponad tona kokainy poszła z dymem

Ponad tonę kokainy o rekordowej czarnorynkowej wartości 500 milionów złotych spaliły w utajnionym miejscu służby specjalne - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Śledztwa się ślimaczą, jest kontrola

Aż 901 postępowań prokuratorskich w Polsce toczy się już dłużej niż dwa lata. To o 117 więcej niż przed rokiem - wynika z raportu Ministerstwa Sprawiedliwości, do którego dotarła "Rzeczpospolita". Resort już zlecił kontrolę.

Austria ogłasza epidemię grypy

Już ponad 30 tysięcy Austriaków zachorowało na grypę, w tym jedna trzecia została zarażona wirusem A/ H1N1. I dlatego austriackie ministerstwo zdrowia ogłosiło tam epidemię. Z tego powodu odwołano wszelkie imprezy publiczne, będą też masowe szczepienia.

Platformie spada, ale i tak wzięłaby władzę

Wystarczyły trzy tygodnie, by PO straciła w sondażach aż 4 punkty procentowe i zatrzymała się na poziomie 45 proc. Jej największy konkurent polityczny, czyli PiS zyskał natomiast 2 punkty procentowe i ma 28 proc. poparcia - wynika z najnowszego sondażu "Gazety Wyborczej". Tymczasem w badaniu "Rzeczpospolitej" partia Donalda Tuska wcale nie traci.

Walczyli w Iraku, napisali książkę o wojnie

Opisy akcji bojowych, w czasie których dochodzi do wymiany ognia, trudy nocnego patrolu czy śmierć kolegi - taką wojenną rzeczywistość można odnaleźć w książce-pamiętniku autorstwa polskich żołnierzy, którzy wrócili z Iraku. Publikacja ma pomóc wszystkim tym, którzy na zagraniczne misje dopiero wyruszą.

Funkcjonariusz przed sąd za sprawę Blidy

W czwartek przed południem rusza proces funkcjonariusza ABW Grzegorza S., oskarżonego o niedopełnienie obowiązków służbowych w czasie zatrzymywania byłej posłanki SLD Barbary Blidy. Grozi mu do trzech lat więzienia.

Dziura na dziurze, lepiej nie będzie

Dziura na dziurze - tak wyglądają nawierzchnie dróg krajowych. I lepiej - przynajmniej na razie - nie będzie. Maleją wydatki na remonty i spada liczba kilometrów naprawianych dróg - w tym roku będzie to zaledwie 350 km. Kierowcom pozostają więc marzenia o autostradach, które rząd obiecuje zbudować na Euro 2012.

PiS tęskni za POPiS-em. "Kiedyś do tego wrócimy"

Środa, 11 listopada Zgadzam się z Markiem Migalskim i też żałuję, że cztery lata temu nie doszło do koalicji PO z PiS-em - mówi poseł Zbigniew Girzyński z Prawa i Sprawiedliwości. Migalski napisał w środę na swoim blogu, że gdyby w 2005 roku PO i PiS potrafiły się porozumieć, Polska byłaby dzisiaj w innym miejscu. Andrzej Halicki w programie "24 godziny" tego entuzjazmu nie podzielał.

PiS tęskni za POPiS-em. "Kiedyś do tego wrócimy"

- Zgadzam się z Markiem Migalskim i też żałuję, że cztery lata temu nie doszło do koalicji PO z PiS-em - mówi poseł Zbigniew Girzyński z Prawa i Sprawiedliwości. Migalski napisał w środę na swoim blogu, że gdyby w 2005 roku PO i PiS potrafiły się porozumieć, Polska byłaby dzisiaj w innym miejscu. Andrzej Halicki w programie "24 godziny" tego entuzjazmu nie podzielał.

"Był w celi sam, to mógł być błąd"

To, że sprawca wypadku był w celi sam prawdopodobnie było błędem - powiedziała w TVN24 rzeczniczka Służby Więziennej Luiza Sałapa. Specjalny zespół powołany przez ministra sprawiedliwości ma zbadać, czy w więzieniu, gdzie trafił mężczyzna doszło do nadużyć i niedopełnienia obowiązków. - Wstępne wyniki będą znane w czwartek po południu - dodała.

Berlińskie oszustwa Sarkozy'ego

Ja też obalałem mur - poinformował prezydent Francji Nicolas Sarkozy na swojej stronie na portalu społecznościowym Facebook i umieścił na nim potwierdzającą ten fakt fotografię. Pamiątkowe zdjęcie wzbudziło jednak we Francji ogromne kontrowersje. Opozycja i fotograf twierdzą, że zdjęcie zostało zrobione innego dnia.

91 lat niepodległości w Waszych albumach

Stare dokumenty, fotografie ślubne, zdjęcia przodków w ułańskich czapkach - to wasze pamiątki znalezione w rodzinnych albumach. Od rana otrzymujemy od naszych internautów poruszające dowody 91. lat naszej niepodległości. Na platformie "Kontakt TVN24" czekamy na więcej!

"Pro Publico Bono" za 20 lat wolnej Polski

Fundacja Ośrodka "Karta", Fundacja Pomocy Wzajemnej "Barka" i twórca pierwszej reformy samorządowej prof. Jerzy Regulski zostali laureatami Nagrody Dwudziestolecia Odrodzenia Niepodległej Polski - Pro Publico Bono, którą przyznano w Krakowie.

Wirus zabija kolejnych Ukraińców

Zwiększa się liczba śmiertelnych ofiar szalejącego na Ukrainie wirusa. Tylko w ciągu ostatnich 48 godzin zmarło 39 osób. Tragiczny bilans wzrósł do 213. W Kijowie potwierdzono 31 przypadek zachorowania na A/H1N1.

"W Berlinie za dużo Wałęsy"

Niemcom dostało się od Rosjan za obchody 20. rocznicy zburzenia Muru Berlińskiego. Słowa krytyki przyszły od rosyjskiego ambasadora Rosji przy NATO Dmitrija Rogozina, który wytknął, że były polski prezydent Lech Wałęsa był w Berlinie faworyzowany.

Anarchiści pobili się z policją

Kilka osób zatrzymanych, kilkanaście poszkodowanych - to bilans starć do jakich doszło w Święto Niepodległości w Warszawie. Z policjantami pobiła się grupa kilkudziesięciu anarchistów. Świadkowie twierdzą, że widzieli gaz. - Funkcjonariusze go nie użyli - zaznacza w rozmowie z tvn24.pl rzecznik stołecznej policji Marcin Szyndler.

Woda święcona przeciw grypie

W kościołach na północy Włoch rozpoczęto instalację automatycznych dystrybutorów wody święconej. Mają one pomóc ustrzec wiernych przed zakażeniem grypą podczas wizyty w świątyni.

Szwed przeciwko "polskiemu castingowi"

Szefowie państw i rządów Unii Europejskiej wybiorą w przyszły czwartek przewodniczącego Rady Europejskiej, wysokiego przedstawiciela ds. polityki zagranicznej oraz sekretarza generalnego Rady UE - poinformował premier przewodniczącej w tym półroczu Szwecji Frederik Reinfeldt.

Moskwa gazowo podbija Wiedeń

Rosja próbuje przekonać Austrię do przyłączenia się do gazociągu South Stream, który ma przebiegać po dnie Morza Czarnego do Europy. O tym też rozmawiali premier Rosji Władimir Putin i kanclerz Austrii Werner Faymann.

Znów gazowe groźby Rosji

Rosja znów grozi gazem: premier Władimir Putin ostrzegł, że Moskwa może zmniejszyć tranzyt gazu do Europy. Według jego słów, stanie się tak, jeśli Ukraina zacznie podbierać gaz z rurociągów, którymi płynie jest do europejskich odbiorców. Z kolei prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko uważa, że w gazowych relacjach Moskwy i Kijowa jest za dużo polityki.

Demony straszą na lotnisku w Bangkoku

Zarząd lotniska Suvarnabhami w Bangkoku postanowił przenieść 12 gigantycznych posągów ze strefy przylotów do strefy odpraw. Oficjalnie stwierdzono, że lotnisko chce umożliwić pasażerom podziwianie ich piękna, ale gazeta Bangkok Post twierdzi, że przenosiny to wynik przesądów wśród pracowników lotniska.