Najnowsze

Najnowsze

Publiczne radio wstrzymało nadawanie

Radio France i Radio France Internationale wstrzymało emisję programów informacyjnych. To część strajku francuskich mediów publicznych przeciwko projektowi ustawy, który zakaże pokazywania reklam w publicznej telewizji.

Omylny Leo musi zostać

1. Leo nie jest nieomylny. W czasie mistrzostw popełnił błędy. Np. jego dwie wypowiedzi:  „to cud, że tu jesteśmy” i „to już koniec” po remisie z Austrią, gdy była jeszcze szansa na awans, mogły zachwiać już i tak małą wiarą zawodników we własne umiejętności. Wypowiedzi były totalnym zaprzeczeniem filozofii, którą Leo wpajał piłkarzom (a także kibicom) od początku pracy z kadrą: wiary w sukces, umiejętności, walki do końca.

Mamy książkę IPN o Wałęsie

W księgarniach dopiero w poniedziałek, w tvn24.pl już teraz. Publikujemy obszerne fragmenty kontrowersyjnej książki - "SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii" Sławomira Cenckiewicza i Piotra Gontarczyka.

14-letnia Agata usunęła ciążę

We wtorek, najprawdopodobniej w Gdańsku, 14-letnia Agata dokonała aborcji - podaje Katolicka Agencja Informacyjna. O dziewczynie "Gazeta Wyborcza" pisała, że padła ofiarą gwałtu, ale uniemożliwiono jej przerwanie ciąży. Jednak minister Ewa Kopacz zapowiadała w programie "Teraz My", że do aborcji dojdzie.

CBA zatrzymało profesora z Centrum Onkologii

Agenci CBA zatrzymali profesora Andrzeja Sz., kierownika kliniki nowotworów górnego odcinka układu pokarmowego Centrum Onkologii w Warszawie. Lekarz podejrzany jest o przyjmowanie łapówek od pacjentów.

Trzech oskarżonych o zabójstwo dziennikarki

Trzech mężczyzn o nierosyjsko brzmiących nazwiskach oskarżyła rosyjska prokuratura o zabójstwo w 2006 r. znanej dziennikarki Anny Politkowskiej. Przyjaciele dziennikarki są zdania, że samo oskarżenie nic nie wyjaśnia.

Litwini zakazują radzieckich symboli

Litewski Sejm zakazał używania symboli radzieckiej przeszłości. Dotyczy to zarówno sierpa i młota, jak i radzieckiego hymnu, który ma identyczną melodię, jak współczesny rosyjski.

Prasa: "Włochy się budzą"

Włoska prasa wpadła w euforię, gdy okazało się, że mistrzowie świata będą nadal walczyli na boiskach w Austrii i Szwajcarii. Zwycięstwo nad Francją kwitują nagłówkami: "Doskonała noc"; "Włochy się budzą". Teraz Squadra Azzurra czekają na przeciwnika.

Przekoziołkował na rondzie

- Samochód dachował na środku ronda - donosi na skrzynkę Kontakt TVN24 internauta Sławek. Kierowca został zabrany do szpitala.

"Sześć donosów TW Bolka"

- W dokumentach znaleźliśmy "sześć donosów tajnego współpracownika o pseudonimie Bolek" - powiedzieli w radiowej Trójce autorzy książki "SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii" Sławomir Cenckiewicz i Piotr Gontarczyk.

Niemieckie media: Wałęsa nie broni się najlepiej

Zasług "Solidarności" i Lecha Wałęsy nie trzeba nikomu udowadniać, choć były prezydent nie jest najlepszym adwokatem we własnej sprawie - ocenia niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung", komentując polską dyskusję o przeszłości Wałęsy.

"Mówiłam, że 'puknę', żartem"

- Mówiłam prokuratorom, że puknę ich w głowę, ale nie za Tomasza Lipca. Prokurator, który mi to zarzucił, dobrze kombinował - zeznała w środę przez sejmową komisją śledczą ds. nacisków była szefowa Prokuratury Okręgowej w Warszawie Elżbieta Janicka.

"Wilno nie rozmawia z USA o tarczy"

Wilno nie prowadzi rozmów z USA o rozmieszczeniu na swoim terytorium elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej - litewski MSZ stanowczo zdementował wtorkową wypowiedź wiceszefa polskiej dyplomacji Witolda Waszyczkowskiego, który o takich negocjacjach informował.

"Jak lustrowano Lecha Wałęsę"

Sąd lustracyjny wykluczył współpracę Lecha Wałęsy z SB. Według autorów książki o b. prezydencie, argumentacja sędziów była „zastanawiająca”, a kluczowe problemy „pominięte milczeniem”. M.in. sąd miał nie uwzględnić notatki, według której „Bolek” przekazywał cenne informacje i brał wynagrodzenie – czytamy w „Rzeczpospolitej’.

Kurtyka: IPN firmuje tezę, że Wałęsa był "Bolkiem"

IPN bierze odpowiedzialność za tezy książki Cenckiewicza i Gontarczyka o Wałęsie - potwierdził w RMF FM prezes Instytutu Janusz Kurtyka. Prezes IPN przyznał wprawdzie, że nie ma w niej stuprocentowego dowodu na to, że to właśnie Lech Wałęsa był „Bolkiem”, ale tylko dlatego, że „tego typu dokumenty zostały starannie na początku lat 90. wyprowadzone”.

Izrael potwierdza rozejm z Hamasem

Izrael potwierdził, że w czwartek rano wejdzie w życie rozejm z palestyńskim Hamasem, który sprawuje wyłączną kontrolę nad Strefą Gazy.

Brawura zakończona na drzewie

Nadmierna prędkość i brawura były najprawdopodobniej przyczyną wypadku motocyklisty, jaki miał miejsce we wtorek wieczorem na jednej z ulic w Tychach. Zdjęcia ze zdarzenia dostaliśmy od internauty na skrzynkę Kontakt TVN24.

Sfilmowani biustem

Panowie, miejcie się na baczności! Zbyt natrętne podziwianie na ulicy kobiecego biustu może się skończyć tym, że... biust zacznie was obserwować. Jak to możliwe? Dzięki połączeniu mody z nowoczesną technologią.

Trener Grecji wściekł się na sędziów

Otto Rehhagel, trener reprezentacji Grecji jest wściekły na pracę sędziów podczas Mistrzostw Europy. Rehhagel, który cztery lata temu w Portugali wywalczył tytuł teraz przyznaje, że w czasie środowego meczu Grecja - Hiszpania, nie jest w stanie zagwarantować, że utrzyma nerwy na wodzy w kontrowersyjnej sytuacji.

Gruzini wypuścili schwytanych Rosjan

- Zatrzymaliśmy 14 rosyjskich żołnierzy - poinformowały we wtorek gruzińskie władze. Szybko się jednak okazało, że w ich rękach jest tylko czterech Rosjan. Nad ranem wszyscy odzyskali wolność.

"Tajna broń PiS" kontra "Pierwszy cud Tuska"

W sejmowych bojach wszystkie chwyty dozwolone: żeby lepiej sprzedać argumenty, trzeba zadbać o atrakcyjny… przekaz. PO postawiło na Joannę Muchę, PiS idzie za przykładem Platformy i w szranki wystawia Iwonę Arent – pisze „Rzeczpospolita”.

Gazetowe boje o Wałęsę

Książka historyków IPN o Lechu Wałęsie trafiła na pierwsze strony gazet. „IPN poluje na Wałęsę” - to jedynka „Gazety Wyborczej”. „Zadyma wokół „Bolka” – pisze „Polska”. A „Dziennik” prognozuje: „Sąd nad legendą”.

10 złotych za wjazd do Warszawy

Przejazd przez Warszawę może już niedługo słono kosztować wszystkich zmotoryzowanych. Ratusz chce wprowadzić nawet 10 złotych opłaty za możliwość wjazdu do centrum stolicy – czytamy w "Życiu Warszawy".

Oklahoma wraca do kary śmierci

Oklahoma jako szósty stan USA wznowiła wykonywanie kary śmierci. We wtorek stracono tam 47-letniego mężczyznę, który został skazany za zabójstwo japońskiego studenta.

Matka Boska superstar

Święta rodzina znów na scenie. W watykańskiej Auli Pawła VI odbyła się światowa premiera musicalu "Maryja z Nazaretu. Historia, która trwa". Nowe dzieło - w przeciwieństwie do słynnego "Jesus Christ Superstar" - ma błogosławieństwo Watykanu.

Castro daje znak życia

Były przywódca Kuby po raz pierwszy od pięciu miesięcy pokazał się swoim rodakom. Nagranie ze spotkania Fidela Castro z prezydentem Wenezueli Hugo Chavezem wyemitowała we wtorek wieczorem kubańska telewizja.

TVP operatorem multipleksu

Telewizja publiczna chce zostać operatorem naziemnej telewizji cyfrowej - informuje "Gazeta Wyborcza" i potwierdza tę wiadomość w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej.

Eurokara za opieszałość

Jak pisze "Gazeta Wyborcza" Komisja Europejska zamierza ukarać Polskę za brak kompletnego systemu identyfikacji działek (LPIS) w latach 2005 i 2006 r.

Ankara knebluje usta

Pięć miesięcy więzienia więzienia za obrazę narodu tureckiego - taką karę wymierzył sąd wydawcy książki o pogromie Ormian z lat 1915-1917. Tureccy sędziowie uznali Ragipa Zarakolu za winnego "obrazy instytucji Republiki Turcji". Zarakolu wydał książkę brytyjskiego autora George'a Jerijana o zagładzie 1,5 mln Ormian w schyłkowych latach Imperium Osmańskiego.