Najnowsze

Najnowsze

Na razie jest tylko kilka osób, ale docelowo Polaków w brytyjskiej policji ma być dużo więcej. Scotland Yard desperacko potrzebuje policjantów, którzy mówią po polsku. To - według "Gazety Wyborczej" - szansa dla naszych emigrantów.

Były łzy, upadek na kolana i kwiaty... Choć to scena Teatru Polskiego we Wrocławiu - to to nie była sztuka, tylko najprawdziwsze życie: jeden z widzów w przerwie spektaklu "Don Juan wraca z wojny" wyznał miłość swej wybrance i poprosił ją o rękę.

- Ten człowiek jest w stanie poprowadzić nasz kraj w niebezpiecznej godzinie - po prawie dwóch tygodniach od wycofania się z wyścigu po prezydencką nominację, Republikanin Mitt Romney wskazuje swoim wyborcom, na kogo oddać głos: na Johna McCaina.

Jeszcze ponad 1 milion 300 tysięcy Polaków nie wymieniło książeczkowych dowodów na nowe - donosi "Metro". Wszyscy mają na to czas do końca marca, później stary dowód osobisty przestanie być dokumentem.

Miłość bywa wzniosła, w tym przypadku dosłownie. 20 włoskich par spędziło Walentynki w przestworzach. Na wysokość ponad czterech tysięcy metrów pofrunęli w balonach.

Nowy projekt reformy zawodów prawniczych nie trafił jeszcze do Sejmu, a już budzi kontrowersje. Według "Rzeczpospolitej" plany Ministerstwa Sprawiedliwości są zupełnie inne od tego co zapowiadał premier Donald Tusk.

Rzecznik praw dziecka domaga się zaostrzenia przepisów dotyczących kar cielesnych stosowanych wobec dzieci. Zdaniem Ewy Sowińskiej w Polsce, tak jak w większości państw europejskich i USA, powinien obowiązywać ustawowy zakaz bicia dzieci.

W serialu "Baywatch" ratowała tonących - teraz ratuje foki. Pamela Anderson zamierza skłonić kanadyjski rząd, by zakazał polowań na te morskie ssaki.

Dawni właściciele żądają zwrotu nieruchomości, zajmowanych przez placówki dyplomatyczne - alarmuje "Polska".

Stadion Śląski w Chorzowie do niedawna wiódł prym wśród obiektów najlepiej przygotowanych do organizacji Euro 2012. Teraz nieoczekiwanie znalazł się na szarym końcu tej listy - czytamy w "Polsce Dzienniku Zachodnim".

Dowody osobiste w formie książeczkowej będą ważne tylko do 31 marca. Ale wymiana starego dowodu to dopiero początek formalności, jakich musi dokonać obywatel - zwraca uwagę "Gazeta Prawna".

- Przygotowujemy się do przeprowadzenia w Olsztynie referendum w sprawie odwołania prezydenta Czesława Małkowskiego. Najpierw trzeba zrobić wszystko, by wysłać go na urlop - mówi "Rzeczpospolitej" poseł PO z Warmii i Mazur Krzysztof Lisek.

Trzy osoby zginęły w piątek w nocy w pożarze altanki w Pięknej Górze koło Giżycka (woj. warmińsko-mazurskie).

Platforma Obywatelska nie radzi sobie z rządzeniem, a dziennikarze sympatyzują z partią Donalda Tuska i milczą na temat jego błędów - stwierdził w Magazynie 24 Godziny politolog Marek Migalski. - Największym atutem Platformy jest szkaradność PiSu - ripostował Tomasz Nałęcz.

- Ten człowiek powinien pozwać policję i żądać odszkodowania od skarbu państwa. Tak mecenas Piotr Kruszyński komentuje sprawę Piotra D. Policja brutalnie go pobiła sądząc, że to gangster.

- Polskie szkoły mają uczyć tolerancji, także wobec mniejszości seksualnych - powiedziała w Brukseli minister edukacji Katarzyna Hall. Dodała, że do kosza trafia - reklamowany w Brukseli przez byłego szefa resortu edukacji Romana Giertycha - program "Zero tolerancji dla przemocy w szkołach".

Prezydent USA George W. Bush nakazał w czwartek swym wojskowym zestrzelenie amerykańskiego satelity szpiegowskiego za pomocą pocisku odpalonego z okrętu wojennego.

- Na decyzji Jasińskiego o umorzeniu długów Porozumienia Centrum nikt nie zyskał ani nie stracił ani złotówki - przekonywał w "Magazynie 24 Godziny" Karol Karski (PiS). Jak tłumaczył, właściwie chodziło nie o umorzenie długów, ale o stwierdzenie, że nie można ich wyegzekwować, bo partia już nie istnieje. - To kuriozalne! - oburzała się Julia Pitera. Jak dowodziła, na decyzji Jasińskiego stracił Skarb Państwa.