Najnowsze

Najnowsze

Po wielomiesięcznych sporach z władzami w Ankarze, rząd Niemiec zdecydował w środę o przeniesieniu żołnierzy Bundeswehry z bazy Incirlik w Turcji do Jordanii. Spór dotyczył uniemożliwienie przez Ankrarę wizyt niemieckich parlamentarzystów w bazie w Incirlik.

Projekt zmian w Krajowej Radzie Sądownictwa przywraca władzę zwierzchnią narodowi również nad wymiarem sprawiedliwości - mówił Stanisław Piotrowicz z Prawa i Sprawiedliwości podczas debaty w Sejmie nad rządowym projektem, który zmienia między innymi zasady powoływania i odwoływania prezesów sądów, zwiększając uprawnienia ministra sprawiedliwości oraz wprowadza zasadę losowego przydzielania spraw sędziom.

Kierowcy ciężarówek muszą uzbroić się w cierpliwość, bo na 40-kilometrowym dolnośląskim odcinku autostrady A4 wprowadzono zakaz wyprzedzania dla tirów. Drogowcy mówią "stop" wypadkom i kilkunastokilometrowym zatorom powodowanym przez wyprzedzające ciężarówki.

Udaremniony został plan islamskich bojowników by zaprowadzić terror i przejąć całkowitą kontrolę nad 200-tysięcznym miastem Marawi - poinformowała w środę filipińska armia. Bojownicy, którzy według władz chcieli oderwać część terytorium Filipin, wciąż stawiają w mieście opór, oblężeni są jednak przez wojsko.

Dziś w Sejmie prace nad projektem noweli Prawa o ustroju sądów powszechnych autorstwa PiS. Projekt zmienia model powoływania prezesów i wiceprezesów sądów powszechnych "w kierunku zwiększenia wpływu ministra sprawiedliwości na obsadę stanowisk". Zakłada między innymi, że minister sprawiedliwości będzie mógł przez pół roku odwołać każdego prezesa sądu w Polsce bez podania przyczyn.

Jego przesłuchanie miało zacząć się o godz. 11. Na czas jednak nie dotarł, spóźnił się kilkanaście minut. Były detektyw Krzysztof Rutkowski zeznaje w poznańskim sądzie w sprawie dotyczącej śmierci Ewy Tylman. W poszukiwania 26-latki zaangażował się trzy dni po jej zaginięciu. Szybko stawiał kolejne hipotezy: od porwania po rytualną egzekucję z wątkami satanistycznymi.

W wyniku zamieszek, które wybuchły we wtorek w więzieniu w miejscowości Victoria w północno-wschodnim Meksyku, zginęły cztery osoby, sześć innych zostało rannych. Podczas starcia pomiędzy członkami konkurencyjnych gangów narkotykowych doszło do wymiany ognia.