Najnowsze

Najnowsze

Ukraińska nawigatorka Nadija Sawczenko, prowadząca głodówkę w proteście przeciwko przetrzymywaniu w rosyjskim areszcie oświadczyła, że rozważy jej zakończenie, jeśli areszt zostanie zamieniony na areszt domowy na terenie ambasady Ukrainy w Moskwie. Wcześniej powstał dwugłos w sprawie wypuszczenia Sawczenko przez rosyjski sąd.

Andrzej Duda obarcza Ewę Kopacz odpowiedzialnością za konflikt z górnikami. - Nie kto inny, tylko ona ponosi odpowiedzialność za zaognienie sytuacji z górnikami, spowodowane jej programem likwidacji kopalń - powiedział w piątek kandydat PiS na prezydenta. - Działania rządu premier Kopacz i jej współpracowników doprowadziły do wrzenia i eskalacji konfliktu na Śląsku - ocenił.

Osama bin Laden najpewniej wcale nie był mistrzem kamuflażu i nie tyle ukrywał się w Pakistanie, ale był ukrywany przez tamtejszy wywiad ISI - twierdzi były szef tejże służby. Generał Asad Durrani zastrzega, że nie ma na to dowodów, ale w jego ocenie tak najpewniej było. Jego zdaniem Amerykanie nie tyle wyśledzili terrorystę, ale Pakistańczycy im go po kryjomu wydali.

14 lutego w Ożarowie Mazowieckim oficjalnie zainauguruje swoją kampanię prezydencką Magdalena Ogórek. Towarzyszyć jej mają młodzi samorządowcy związani z SLD, a także szef Sojuszu Leszek Miller.

Kandydat PSL na prezydenta Adam Jarubas powiedział w piątek w Gdańsku, że nadszedł czas, aby podsumować polską politykę zagraniczną ostatnich 25 lat. Liczy, że będzie to jeden z najważniejszych tematów debat między kandydatami na najwyższy urząd w państwie. Zaznacza, że brak debat w kampanii byłby "zadrwieniem Polaków".

Widzew Łódź, ostatni polski reprezentant w Lidze Mistrzów nie ma gdzie rozgrywać spotkań w I lidze. Stadion klubu jest budowany od nowa, a działacze od kilku miesięcy nie potrafią znaleźć zastępstwa. Klub zapewnia, że kibice nie mają się czym martwić, bo „wyrobi się” w terminie narzuconym przez PZPN.

33-letni kierowca z okolic Praszki (woj. opolskie) poczuł w sobie zew rajdowca. Gdy policjanci chcieli zatrzymać go do kontroli, gwałtownie przyśpieszył. Animuszu dodawał mu alkohol. Uciekał najpierw samochodem, potem na piechotę, ale bez sukcesu.

Głęboko pod ziemią w centrach dowodzenia, z których jest kontrolowane 450 amerykańskich rakiet międzykontynentalnych, rozpoczęły się prace nad "przełomową" modernizacją sprzętu. W miejsce zabytkowych telefonów z lat 60. są montowane nowe, cyfrowe. Wymieniane są również zabytkowe komputery, które nadal korzystają z iście antycznych dyskietek ośmiocalowych.

- Wspólnie z naszymi partnerami na Zachodzie powinniśmy zwiększać zdolności militarne Ukrainy. Będzie to gwarancją przestrzegania umów mińskich przez Rosję. Podpis Władimira Putina nic nie znaczy. Rozmowy z prezydentem Rosji, to zawsze wyzwanie – powiedział w rozmowie z CNN premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk. - Mieliśmy tylko dwie opcje: złą i jeszcze gorszą. W tej konkretnej sytuacji wybraliśmy tę złą - dodał.

Anna Grodzka to nie tylko pierwsza transseksualna osoba w polskim parlamencie, ale także prekursorka otwartego mówienia o tożsamości seksualnej i zmianie płci. Nauczyła się znosić lekceważenie i wrogość, ale zdaje sobie sprawę, że walka o prezydenturę postawi przed nią zupełnie nowe wyzwania. I nawet sama nie jest przekonana, czy Polska jest już gotowa na jej światopogląd.

- Obawiamy się, że przez te dwie doby, teraz już mniej niż dwie doby, siły prorosyjskie będą próbować zająć więcej terytorium - mówił na antenie TVN24 Biznes i Świat ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca. - To wskazuje na to, że Rosja jednak nie do końca jest szczera i otwarta w rozmowach z Ukrainą, światem i Unią Europejską w szczególności, ponieważ próbuje do końca grać - dodał.

- Polsce potrzebny jest prezydent, aktywny prezydent, który będzie działał z myślą o wszystkich obywatelach - powiedziała w piątek Anna Grodzka, kandydatka Partii Zieloni na prezydenta, inaugurując swą kampanię. W programie ma m.in. walkę z bezrobociem i odrodzenie dialogu społecznego. Zapowiedziała, że niebawem pojedzie na Śląsk. - Jestem z górnikami - oświadczyła.

Jeśli wierzyć komunikatom wojennym czterech sąsiadów znad jeziora Czad, ich wojska dziesiątkują dżihadystów z ruchu Boko Haram, którym na początku miesiąca wydali wspólną wojnę. W rzeczywistości jednak to partyzanci wydają się póki co stroną atakującą i to oni roznoszą wojnę zaraz dalej.