Najnowsze

Najnowsze

SMSy wysyłane do programu i głosy dzwoniących widzów nie po raz pierwszy wykorzystywane są w bieżącej sytuacji politycznej.

Marek Suski w praktyce prezentuje swój sposób na unikanie dziennikarzy - metoda na telefon zawsze działa.

Coraz więcej osób przyznaje się do głosowania na PiS i są wśród nich również podobno tacy, którym przez lata niespecjalnie było po drodze z tą partią.

Kanclerz Angela Merkel traci nadal poparcie w niemieckim społeczeństwie. Z jej pracy zadowolonych jest 46 proc. Niemców, o 12 punktów procentowych mniej niż miesiąc temu - podała telewizja publiczna ARD. To najgorszy wynik szefowej rządu od sierpnia 2011 roku.

Prokuratura zbada, czy wpis zamieszczony na portalu społecznościowym przez Mariusza Pudzianowskiego był grożeniem uchodźcom - informuje Radio ZET. Według rozgłośni, wszczęto postępowanie sprawdzające w sprawie agresywnych wypowiedzi sportowca na Facebooku.

Krystynę Pawłowicz zbulwersowały pytania Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska dotyczące spotkania Jarosława Kaczyńskiego z Viktorem Orbanem. Posłanka PiS na Facebooku zaatakowała organizację od lat walczącą o jawność życia publicznego. Efekt? "Ostatnie 24h to dla nas: 8 tys.zł wpłat i wzrost liczby fanów o 50 proc." - informuje Watchdog Polska na Twitterze.

To była jedna ze sztandarowych obietnic wyborczych Prawa i Sprawiedliwości - niektórzy uważają, że to właśnie ona dała PiS-owi zwycięstwo. Sama Beata Szydło mówiła, że ustawa jest gotowa, policzona i priorytetowo będzie wprowadzona w życie po objęciu władzy. Po objęciu władzy - PiS zdążył wprowadzić w życie wiele zmian, o których w kampanii za głośno nie mówił - za to sam program 500+ z hasłem pomocy dla każdego dziecka przeszedł sporą ewolucję.

Wątpliwości co do rządowego programu na pewno nie rozwiewa rzeczniczka klubu parlamentarnego PiS, która na pytanie o pomoc dla matek samotnie wychowujących jedno dziecko - odpowiada dobrą radą, by - cytat - mieć więcej dzieci. Wiadomo, że nie każde dziecko dostanie 500 złotych. A jeśli nie każde - to które? Co rodzina - to historia, a życie lubi pisać zaskakujące scenariusze. Rząd twierdzi, że przygotowana ustawa opisuje wszystkie możliwe przypadki. Wszystkich w tym programie nie da się pokazać, ale niektóre dla różnych rodzinnych konfiguracji opisał Piotr Świerczek.

W wieku 89 lat zmarł gen. Michal Janiszewski, członek Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego, bliski współpracownik Wojciecha Jaruzelskiego jako ministra obrony, premiera i prezydenta, szef Urzędu Rady Ministrów u Zbigniewa Messnera i Mieczysława Rakowskiego.

- Grzebanie w życiorysie sędziego Tulei, tak jak w przeszłości grzebanie w życiorysach wielu rodzin wielu innych osób, to jest rzecz moralnie absolutnie niedopuszczalna. To się nie mieści w kanonie cywilizacji zachodniej. W tej cywilizacji człowiek jest odpowiedzialny za swoje czyny - mówił w styczniu 2013 r. na antenie RMF FM ówczesny minister sprawiedliwości Jarosław Gowin. Minęły trzy lata i minister zmienił zdanie. #Słowosięrzekło

Priorytetowa dla rządu ustawa "500+" ma trafić do Sejmu na najbliższym posiedzeniu. To jeden z pierwszych projektów, obiecanych Polakom w kampanii wyborczej przez Beatę Szydło. "Dobry pomysł, ale kiepskie wykonanie" uważa Adrian Zandberg z Partii Razem. Ustawę krytykowała także Monika Rosa z Nowoczesnej, zapowiadając, że jej partia będzie zgłaszać swoje poprawki do projektu.

Nagrodzeni Pulitzerem dziennikarze śledczy gazety "Boston Globe" dotarli do przerażających i szokujących danych na temat konsekwentnie tuszowanej siatki pedofilskiej w Kościele katolickim, składającej się z ponad 70 księży.

Czwarta część kultowej serii George'a Millera. Max przyłącza się do grupy uciekinierek z Cytadeli - osady rządzonej przez Wiecznego Joe.

Matka 6-letniego Jacka obmyśla niezwykle ryzykowny plan, którego głównym bohaterem ma być właśnie jej syn. Wkrótce okaże się, że nie samo odzyskanie wolności jest największym wyzwaniem, ale konieczność odnalezienia się w niej i nauka życia na nowo.

Prezydent Rosji Władimir Putin przyjął w swojej rezydencki w podmoskiewskim Nowo-Ogariowie byłego doradcę ds. bezpieczeństwa narodowego i byłego sekretarza stanu USA Henry’ego Kissingera - poinformował rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Rok 1822. Legendarny podróżnik i odkrywca Hugh Glass zostaje brutalnie zaatakowany przez niedźwiedzia i pozostawiony przez towarzyszy na pewną śmierć w niedostępnym terenie.

- Będą pamiętali jako o tym ministrze, który podjął decyzje, na które nie było stać poprzedników - mówił premier Donald Tusk w czasie sejmowej debaty nad wnioskiem o odwołanie ministra Bogdana Klicha w lutym 2011 roku. Apelował wtedy, żeby odrzucić wotum nieufności. PiS atakowało Klicha w związku z katastrofą w Smoleńsku. #Słowosięrzekło, a my sprawdzamy, co było dalej.