Najnowsze

Najnowsze

Przejęła partię po ojcu

Marine Le Pen objęła oficjalnie stanowisko przewodniczącej francuskiego nacjonalistycznego Frontu Narodowego. Zastąpiła na tym stanowisku swojego ojca, Jean-Marie Le Pena.

Lis, Kajdanowicz i Nowicki. Zobacz jak wyglądali 10 lat temu

Paweł Abramowicz rzucający się w wodną tubę w parku rozrywki, Marek Nowicki wiernie relacjonujący sytuację w polskiej służbie zdrowia, Tomasz Lis zastanawiający się, czy "porucznik Borewicz" jechał autem po kieliszku. Wszystko to i wiele więcej będą mogli zobaczyć widzowie TVN24, którzy o 13:30 włączą telewizory. Dziś pierwszy odcinek programu Tomasza Sianeckiego "Ciąg dalszy nastąpił", w którym autor przypomni historie sprzed lat i przedstawi ich dalszy ciąg.

"Zawsze będziemy mieli różne zdania"

- My, Polacy i Rosjanie, zawsze będziemy mieli różne zdania. To już pokazała historia naszych narodów - stwierdziła Ludmiła Lwowa. Korespondentka rosyjskiego Radia Majak, która na stałe mieszka w Polsce powiedziała, że należy "szukać prawdy" o katastrofie smoleńskiej i "próbować nie dopuścić do takiej sytuacji w przyszłości".

"Siła wody niewyobrażalna". Armia na ulicach

Nękająca Australię od kilku tygodni powódź dotarła w niedzielę na południe kraju. W stanie Wiktoria zagrożonych są tysiące osób. Setki ludzi zostało ewakuowanych. Dobra wiadomość jest taka, że jak do tej pory nie odnotowano ofiar.

Kto dostanie Złote Globy? Wielka gala w Beverly Hills

Robert de Niro to jak na razie jedyny pewniak, jeśli chodzi o tegoroczne wręczenie nagród filmowych Złote Globy. Aktor otrzyma wyróżnienie za całokształt twórczości. Wśród nominowanych do pozostałych statuetek są m.in. Natalie Portman, Angelina Jolie i Johnny Depp. Jedną z nagród ma wręczyć ulubieniec nastolatek, gwiazda pop Justin Bieber. Początek gali w Los Angeles o drugiej w nocy polskiego czasu.

Wirus miał zatrzymać nuklearne zbrojenie

Izrael wypróbowywał wirusa komputerowego, który miał utrudnić Iranowi rozwój jego programu atomowego - poinformował w sobotę dziennik "New York Times". Gazeta pisze, że Stuxnet został opracowany wspólnie przez specjalistów izraelskich i amerykańskich.

Najmłodsza miss od 90 lat

17-letnia Teresa Scanlan, reprezentująca w finale konkursu Miss America stan Nebraska, została w sobotę uznana za najpiękniejszą Amerykankę zwyciężając 52 konkurentki. Nastolatka, oprócz korony, otrzymała stypendium w wysokości 50 tys. dolarów.

Pod prąd na obwodnicy

Zaskoczeni musieli poczuć się wrocławscy kierowcy, kiedy w sobotę zobaczyli jadącego prosto na nich opla omegę. Kierowca auta jechał pod prąd obwodnicą miasta. - Za mną było ok. 20 aut. Gdyby nie klaksony, puszczanie długich świateł i blokowanie obu pasów drogi, doszłoby do tragedii - napisał Reporter 24.

Zanussi i Durczok wyróżnieni

Krzysztof Zanussi laureatem Diamentowego Lauru Umiejętności i Kompetencji - prestiżowej nagrody przyznawanej już od 19 lat przez środowiska gospodarcze Śląska i Opolszczyzny. Wśród nagrodzonych znalazł się także redaktor naczelny "Faktów TVN" Kamil Durczok.

Republikanie wyrzucili szefa

Republikanie zwolnili w sobotę ze stanowiska przewodniczącego Krajowego Komitetu tej partii Michaela Steele'a. Steele był jak dotąd pierwszym i jedynym czarnoskórym politykiem na tym stanowisku.

Pusta taśma, zwarte przewody. Brak filmu ze smoleńskiej wieży

Nie ma nagrania z wieży kontroli lotów w Smoleńsku, które pokazuje podejście do lądowania Tu-154M. Według Rosjan, zapis się nie zachował, bo uszkodzone zostały przewody pomiędzy kamerą a magnetowidem. Skąd więc badacze MAK mają wiedzę o dokładnym położeniu samolotu? Dlaczego kontrolerzy informowali załogę, że jest "na kursie i ścieżce", mimo że samolot już kilka kilometrów przed lotniskiem zboczył ze ścieżki?

Porcelana na królewskim ślubie będzie z Chin

Fabryka porcelany w Chinach wygrała realizację zamówienia na „zastawę ślubną” księcia Williama i jego narzeczonej - Kate Middleton. Firma wygrała przetarg pokonując ponad 500 innych przedsiębiorstw chętnych do pracy dla królewskiego dworu.

Polacy uwięzieni w Tunezji. Nie ma zgody na wylot

- Nie udało się uzyskać zgody na wylot Polaków z Tunezji w dniu 15 stycznia - poinformowała w sobotę wieczorem przedstawicielka Biura Podróży Triada. 34 polskich klientów Triady, przebywających na wczasach w Tunezji, wróci do kraju dopiero w poniedziałek.

Ukrywano chorobę prezydenta USA?

Już pod koniec swoich rządów Ronald Reagan cierpiał na chorobę Alzheimera - zdradza najmłodszy syn prezydenta USA - Ron - w wydanej właśnie książce "My Father at 100" (Mój ojciec w stulecie). Tytuł nawiązuje do przypadającej w tym roku 6 lutego 100. rocznicy urodzin byłego prezydenta, który zmarł w 2004 r.

Palikot wybrał władze i zapalił "pochodnię życia"

Ogłoszeniem wyników wyborów władz Ruchu Poparcia Palikota zakończył się w sobotę w Katowicach drugi kongres tego stowarzyszenia, poświęcony m.in. gospodarce. Nie wiadomo na razie, kto zostanie prezesem Ruchu. Członkowie zarządu mają go wyłonić ze swego grona.

Polacy w Tunezji: Od spokoju do chwil grozy

Od wczoraj w Tunezji trwa stan wyjątkowy związany z trwającymi od grudnia antyrządowymi zamieszkami przeciw bezrobociu i warunkom życia. W Tunezji jest Reporter 24 @Mariusz, który w mailu do redakcji Kontaktu 24 relacjonuje: "Jesteśmy w Sousse (jakieś 5 km od portu El Kantui). Kilka minut temu strzelano. Turyści z Niemiec, Anglii i Francji właśnie są zabierani przez swoje biura do kraju. Nad miastem lata śmigłowiec".

"Beatyfikacja nie może być doraźnym gaszeniem pożaru"

- Przede wszystkim potrzebujemy nie tyle jedności, ale porozumienia. Jedność byłaby czymś sztucznym i nie całkiem prawdziwym - powiedziała w kontekście zbliżającej się beatyfikacji Jana Pawła II Halina Bortnowska - filozof, teolog, przewodnicząca Rady Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Z kolei Tomasz Królak, zastępca redaktora naczelnego KAI przestrzegał, by nie traktować zaplanowanej na 1 maja uroczystości jak "straży pożarnej" mającej na celu doraźne gaszenie konfliktów politycznych.

Spiderman się spóźnia. Już piąty raz

Kolejne problemy najdroższego musicalu w historii. Po uporaniu się z problemami technicznymi i wypadkami, twórcy "Spidermana" po raz piąty przesuwają premierę. Obecnie pracują nad... nowym zakończeniem.

Iran "energicznie" pracuje nad uranem

- Iran prowadzi nadal prace na wzbogacaniem uranu - oświadczył szef irańskiego programu nuklearnego Ali Akbar Salehi. W sobotę Teheran otworzył instalacje nuklearne w Araku i Natanzie dla grupy ambasadorów akredytowanych przy MAEA.

Przyczepka zmiażdżyła pół Opla

Zmiażdżony bok samochodu, przebita opona i wyrwane drzwi - to efekt kolizji osobowego Opla z przyczepką. Do groźnie wyglądającej kolizji doszło przed godziną 10 w miejscowości Tylmanowa w powiecie nowotarskim (woj. małopolskie). Wideo z miejsca zdarzenia nadesłał do redakcji Kontaktu 24 @Rafał.

20 osób zmarło z zimna

Sytuacja w Bangladeszu jest krytyczna. Z powodu wychłodzenia organizmu zmarło tam już ponad 20 osób. Wśród ofiar są głównie bezdomni oraz osoby starsze.

Pies Mały Hugo obraził Wenezuelę

Przywódca Wenezueli - Hugo Chavez obrażony na... telewizyjny serial. W jednym z tamtejszych programów wystąpił pies o imieniu Mały Hugo. W związku z tym rząd Wenezueli uznał film za obraźliwy i natychmiast zażądał zaprzestania emisji.

Cysterny NATO poszły z dymem

Uzbrojeni napastnicy podpalili 14 cystern wiozących paliwo dla sił USA i NATO w Afganistanie - poinformowali przedstawiciele miejscowych władz. Do ataku doszło na południowym-zachodzie Pakistanu. Jeden kierowca został ranny.

Kanadyjski urzędnik nie może odmówić gejom

Urzędnik uprawniony do udzielania ślubów cywilnych nie może odmówić udzielenia ślubu gejom, powołując się na przekonania religijne - orzekł Sąd Apelacyjny w kanadyjskiej prowincji Saskatchewan. Śluby osób tej samej płci są od połowy 2005 roku zrównane w kanadyjskim prawie federalnym z małżeństwami heteroseksualnymi. Wcześniej były uznawane przez poszczególne prowincje.

Prezydent odznaczy 30 twórców

Wisława Szymborska, Janusz Gajos, Krystyna Janda, Agnieszka Holland, Jerzy Skolimowski, Jan Jakub Kolski, Krzysztof Krauze, Włodzimierz Nahorny - to niektórzy z prawie 30 przedstawicieli, których w poniedziałek prezydent Bronisław Komorowski odznaczy wysokimi odznaczeniami państwowymi. Uroczystość odbędzie się na Wawelu.

Prezydenci Polski i Rosji razem w Smoleńsku?

Wmurowanie kamienia węgielnego pod pomnik przez prezydentów Polski i Rosji, warta honorowa, salwy i koncerty. Tak w przekonaniu Pawła Deresza powinna wyglądać pierwsza rocznica katastrofy w Smoleńsku. To jeszcze plany, ale praca nad ich urzeczywistnieniem trwa.

Kogucik, któremu ptasia grypa niegroźna

Naukowcy z uniwersytetów w Cambridge i Edynburgu wyhodowali genetycznie zmodyfikowanego kogucika, który w razie zachorowania na ptasią grypę nie zaraża nią innego drobiu - informuje tygodnik "Science".