Najnowsze

Najnowsze

Probiznesowe środowiska popierające Republikanów korzystają z funduszy z zagranicznych źródeł - oskarża przedstawiciel Białego Domu. Finansowanie kampanii wyborczych ze źródeł zagranicznych jest w USA zabronione. W listopadzie odbędą się wybory do Kongresu USA, więc dwie największe partie wydają miliony dolarów na kampanię wyborczą.

- Musimy zrobić wszystko, żeby wyjaśnić przyczynę tej katastrofy. Nasze życie politycznie będzie spokojniejsze. (...) "Oby jak najszybciej dało się tę katastrofę rozwikłać - mówiła w "Faktach po Faktach" Joanna Kluzik Rostkowska z PiS. Małgorzata Kidawa-Błońska z PO przekonywała zaś, że w przypadku wielkich katastrof, śledztwo nigdy nie trwa szybko.

29-letni Marcin B. z Gryfic (woj. zachodniopomorskie) usłyszał w niedzielę dwa zarzuty morderstwa ze szczególnym okrucieństwem. Podejrzany przyznał się do zabicia 24-letniej siostry i jej trzyletniego dziecka. Mężczyźnie grozi dożywocie.

Rząd Izraela zaaprobował projekt ustawy nakazującej składanie przysięgi "na lojalność wobec żydowskiego i demokratycznego Państwa Izrael" przez każdego, kto ubiega się o izraelskie obywatelstwo.

Jewgienij Dżugaszwili, wnuk Józefa Stalina, oskarżył Dmitrija Miedwiediewa o udział we "wściekłej kampanii oszczerstw" wobec jego dziadka. Jako przykład wymienił uznanie przez prezydenta Rosji odpowiedzialności dyktatora za rozstrzelanie polskich oficerów wiosną 1940 roku.

W niedzielny wieczór w Phenianie odbyła się wielka gala z okazji 65 rocznicy powstania Partii Pracy Korei. Wśród widzów nie zabrakło najważniejszego gościa, północnokoreańskiego przywódcę Kim Dzong Ila. Towarzyszył mu jego najmłodszy syn i przyszły następca Kim Dzong Un.

Jakub Płażyński, syn zmarłego w katastrofie smoleńskiej Macieja Płażyńskiego, zapowiada, że będzie kontynuował misję ojca. M.in. z tego powodu złożył w Sejmie obywatelski projekt ustawy repatriacyjnej. - Należy to kontynuować, jestem to winien swojemu ojcu. Czuję się związany jego wolą - mówił w rozmowie z TVN24.

Serbska policja starła się z demonstrantami, którzy próbowali przeszkodzić w zaplanowanej na niedzielę paradzie Gay Pride w Belgradzie. Około sto osób zostało rannych. Dzień wcześniej w demonstracji przeciwko gejowskiemu marszowi manifestowało około osiem tysięcy osób.

Prezydent Stanów Zjednoczonych napisał przedmowę do autobiografii Nelsona Mandeli pt. "Nie jestem święty". Książka oparta jest na prywatnych zapiskach i dokumentach byłego prezydenta RPA.

Rosyjski prezydent Dmitrij Miedwiediew planuje w grudniu wizytę w Polsce, oświadczyła rosyjska Pierwsza Dama Swietłana Miedwiediew podczas spotkania z Anną Komorowską - informuje na swojej stronie internetowej Ria Novosti.

Trwa dogaszanie pożaru, który wybuchł w nocy z piątku na sobotę na pokładzie promu "Lisco Gloria" na Bałtyku. Jak poinformowały duńskie i niemieckie władze, nie ma zagrożenia, że jednostka zatonie.

Pierwsze Damy Polski i Rosji porozmawiały w cztery oczy. Spotkanie Anny Komorowskiej ze Swietłaną Miedwiediewą potrwało około pół godziny.

Na dosyć zaskakującego pływaka trafił na plaży w Jarosławcu Reporter 24 Andrzej. Wzdłuż brzegu płynął bowiem... dzik.

Reporter 24 Krzysztof_Es dokumentował uroczystości 10 kwietnia w Katyniu. Na jego zdjęciach widać, co działo się, jeszcze zanim do zebranych dotarła informacja o katastrofie. Jest na nich pociąg, którym rodziny ofiar katyńskich przyjechały na miejsce, są przygotowania do mszy w intencji pomordowanych. Krzesła przeznaczone dla 96 pasażerów prezydenckiego Tu-154M wciąż czekają puste.

Trójka polskich studentów z Wrocławia zginęła w wypadku na jednej z portugalskich dróg ekspresowych. Samochód, którym jechali, czołowo zderzył się z minibusem wiozącym drużynę piłkarską - informują portugalskie media.

Danuta Bodzek będzie z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego walczyła o fotel prezydenta Warszawy. Ludowcy przedstawili też w niedzielę swoje hasło wyborcze. Tym samym zainaugurowali kampanię samorządową w stolicy.

- Kościół w Polsce nie chce czuć się obco, bo na to nie zasłużył - stwierdził metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz. We wprowadzeniu do mszy odprawionej w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach Dziwisz skrytykował negatywne głosy pod adresem obecności Kościoła w życiu publicznym.

- Lech Kaczyński ma taki pomnik, który wywołał co prawda burzę i masę wątpliwości, ale jest pomnikiem królewskim - to jest sarkofag na Wawelu - stwierdził Bronisław Komorowski w Radiu Zet. Prezydent stwierdził też, że obecność Władimira Putina w Smoleńsku oznaczała "chęć uczestniczenia we wspólnym przeżywaniu dramatu polskiego"

Pakistan otworzył w niedzielę, po 10 dniach przerwy, główne przejście graniczne Torkhan, przez które transportowane jest zaopatrzenie dla wojsk w Afganistanie. Pierwsze 10 ciężarówek mogło przekroczyć granicę.

- Wczoraj sprzedałem samolot! - obwieścił Palikot na swoim blogu w niedzielę. Były poseł Platformy Obywatelskiej nie próżnuje po głośnej wyprowadzce z partii. W planach ma stworzenie własnej formacji o nazwie "Ruch Poparcia" i świadom wyzwania zaczyna gromadzić pieniądze.