Najnowsze

Najnowsze

Miliony gejów, lesbijek i transwestytów wzięło udział w paradach, które odbyły się w wielu miastach na świecie. Największa przeszła główną aleją Sao Paulo w Brazylii, wzięło w niej udział około trzech milionów ludzi. Ubrani w kolorowe stroje lub przebrani homoseksualiści bawili się w rytm tanecznej muzyki, mimo deszczowej pogody. Podobne, ale mniejsze liczebnie parady odbyły się w Bogocie, Barcelonie Istambule czy Nowym Jorku.

Jak walczyć z przechodniami załatwiającymi się w windach przy kładkach i w przejściach? Warszawscy drogowcy już wiedzą. Jak pisze "Życie Warszawy" ogłosili oni właśnie pierwszy przetarg na nowe podnośniki z... czujnikami wilgoci.

Groźny szczep bakterii E.coli, który spowodował śmierć 46 osób w Niemczech i Szwecji, pojawił się we Francji - podało tamtejsze ministerstwo zdrowia. Do szpitali trafiło osiem osób z Bordeaux. Siedem z nich brało udział w przyjęciu na terenie miejscowego przedszkola.

Meksykański kartel narkotykowy La Familia czerpie zyski ze ściągania haraczy od rolników, górników, przedsiębiorców, a nawet pobiera procent od koncertów i walk byków - ujawniły w niedzielę federalne władze w raporcie na temat gangu.

Setki deskorolkarzy przejechały ulicami stolicy Filipin, Manili. Akcja ma na celu zainteresowanie tym sportem jak największej liczby osób i wprowadzenie przepisów umożliwiających im treningi w odpowiednio przystosowanych do tego miejscach.

Premier Chin Wen Jiabao, który jest z wizytą w Wielkiej Brytanii, chwalił w niedzielę w Brimigham w środkowej Anglii "owocną współpracę" gospodarczą z Londynem. Mówił także, że Chiny mają zamiar pożyczać pieniądze europejskim krajom, które doświadczają trudności finansowych.

W Phnom Penh, ponad trzydzieści lat po upadku reżimu Czerwonych Khmerów, rozpoczął się długo oczekiwany, drugi proces ich przywódców, rządzących Kambodżą w latach 1975-1979. Staną oni przed oenzetowskim międzynarodowym trybunałem ds. ludobójstwa w Kambodży. Żadne z nich nie przyznaje się do winy.

Ponad pięć ton "wyjątkowo czystej" kokainy przechwyciła gwardia narodowa na południu kraju - poinformowało ministerstwo spraw wewnętrznych. To druga największa dostawa tego narkotyku, jaką udało się przechwycić w Wenezueli.

Zwolennicy powiększenia niemieckiej wyspy Helgoland na Morzu Północnym zostali pokonani w niedzielnym referendum. Połączenie z sąsiednią Duene miało umożliwić rozwój turystyki, 583 mieszkańców wypowiedziało się przeciwko powiększeniu wyspy, a 482 za.

Mieszkańcy zalanego miasta Minot w amerykańskim stanie Dakota Północna poczuli wreszcie ulgę po tym, jak nadeszła informacja, że rzeka Souris, która spowodowała ogromne zniszczenia, wreszcie zaczęła się cofać. W sobotę Souris osiągnęła rekordową wysokość, o 2 metry przekraczając stan alarmowy.

Lato dla większości z nas oznacza słońce i wysokie temperatury. Na te ostatnie będziemy musieli jednak trochę poczekać. 16-dniowa prognoza pogody pokazuje, że upały przyjdą w najbliższy wtorek i środę, ale szybko ustąpią chłodniejszej masie powietrza.

Starszy brat prezydenta Wenezueli, gubernator stanu Barinas, Adan Chavez powiedział w niedzielę, ze zwolennicy prezydenta nie powinni wykluczać podjęcia walki zbrojnej, choć wolą zachować władzę dzięki wyborom.

Grupa ultrakonserwatywnych islamistów zaatakowała kino w centrum Tunisu, ponieważ wyświetlano tam film o życiu świeckim. Napastnicy włamali się do budynku i zaatakowali publiczność.

Zachorowalność na cukrzycę w ciągu ostatnich 30 lat wzrosła na świecie aż dwukrotnie, zwiększyła się też umieralność na tę chorobę - alarmują naukowcy. Do 2015 roku wydatki na leki w Wielkiej Brytanii mogą wzrosnąć do 30 mld funtów. Badania cytuje BBC News.

Przewodniczący Ziomkostwa Śląskiego Rudi Pawelka zażądał od Polski i Czech przeprosin za wypędzenia Niemców pod koniec i po II wojnie światowej. Podczas zjazdu Ślązaków w Hanowerze Pawelka przyznał, że Niemcy "ściągnęli na siebie wielką winę". Ale - jak dodał - po zbrodniach Hitlera doszło do zbrodni na Niemcach, wypędzonych ze stron ojczystych.

Powroty z długiego weekendu dobiegają końca. Do soboty zginęło na drogach 60 osób. W najtragiczniejszym wypadku ostatnich dni, niedaleko Nidzicy (warmińsko-mazurskie) - aż 6. Dwie kolejne w stanie ciężkim wciąż są w szpitalu. Weekend, który miał być "bez ofiar" okazał się tragiczniejszy niż w ubiegłym roku. W poniedziałek policja poda pełne statystyki.

Jest całkiem nieźle - mówili reporterzy TVN24 podsumowując ostatnie godziny powrotu Polaków do domów po długim weekendzie. Większość kierowców zdecydowała się na jazdę wczesnym popołudniem i to wtedy obserwowaliśmy największe korki. Niestety, weekend był tragiczny pod względem liczby wypadków i zgonów. To wypadki najczęściej blokowały ruch. Ale zdarzały się także np. awarie bramek przy wjazdach na autostrady.