Najnowsze

Najnowsze

Brakiem serca - i rozumu - wykazał się 52-letni właściciel psa, który pozostawił go na pięć godzin w zamkniętym samochodzie. Sam w tym czasie wypoczywał na plaży. Jego "podopiecznego" nie udało się uratować, pies padł w rozgrzanym przez słońce aucie.

- Skargę katyńską przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu może zakończyć ugoda - uważa pełnomocnik rodzin ofiar zbrodni katyńskiej dr Ireneusz Kamiński. Jej warunki to odtajnienie całego rosyjskiego śledztwa oraz pełna rehabilitacja ofiar.

Od początku lipca w Polsce utonęły już 94 osoby - alarmuje policja. Niechlubny rekord padł w niedzielę - utonęło aż 25 osób. Najczęstsze przyczyny? Pływanie pod wpływem alkoholu, brawura i kąpanie się w niestrzeżonych miejscach.

27 policjantów rannych, w tym trzech postrzelonych - to bilans zamieszek, do jakich doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w Belfaście w Irlandii Północnej. Wszystko ma związek z dorocznymi marszami Zakonu Orańskiego.

Dwie potężne eksplozje wstrząsnęły w niedzielę późnym wieczorem stolicą Ugandy, Kampalą. Wybuchy zabiły co najmniej 64 osoby oglądające finał mistrzostw świata w piłce nożnej. Wśród ofiar są Amerykanie.

Żar leje się z nieba. Przez cały rozpoczynający się tydzień w Polsce temperatury mogą sięgać nawet 36 stopni. Taka pogoda może być niebezpieczna dla zdrowia - ale i całkiem przyjemna... Tyle, że zupełnie demotywuje do pracy. Ostrzegamy: jeśli nie macie teraz urlopu - w żadnym wypadku nie oglądajcie filmu na końcu tej wiadomości...

Izraelska marynarka źle się przygotowała do ataku na konwój z pomocą humanitarną do Strefy Gazy, w którym zginęło 9 osób - wynika z raportu prowadzonego przez izraelskie wojsko, a komentowanego przez tamtejsze media.

Trzech uczestników gonitwy z bykami w hiszpańskiej Pampelunie zostało rannych podczas poniedziałkowego, szóstego już wyścigu. Żaden z nich nie został ugodzony przez byka. Mniej szczęścia miał torreador Juan Jose Padilla, który dosłownie złapał byka za roki, co być może uratowało mu życie.

- Administracja rządowa powinna trzymać się od mediów z daleka - powiedział w "Poranku" radia TOK FM nowopowołany członek KRRiT Jan Dworak. Dodał, że mediom trzeba zapewnić niezależność od władzy wykonawczej, ale również pewne standardy.

Włosi stoją przed poważnymi wyborami. A kto lepiej potrafi przewidzieć przyszłość niż jasnowidząca ośmiornica, która prawidłowo przewidziała wyniki 8 spotkań na finałach MŚ w RPA? Dlatego deputowany włoskiej opozycji wystąpił z ironiczną prośbą o "repatriację" złowionego w pobliżu Elby Paula.

Kościół anglikański mówi NIE kobietom-biskupom. Przynajmniej na razie. Obradujący w Yorku Synod Generalny Kościoła Anglii odrzucił kompromisowe rozwiązanie zaproponowane przez arcybiskupa Canterbury Rowana Williamsa i arcybiskupa Yorku Johna Sentamu.

"Bosonogi Bandyta", poszukiwany przez FBI i policję w czterech amerykańskich stanach wpadł w ręce policji na Wyspach Bahama. 19-latek poszukiwany był za serię kradzieży samochodów, samolotów i jachtów. Nastolatek zasłynął tym, że większości swoich przestępczych wyczynów dokonywał... boso.

600 kart SIM, aparaty telefoniczne z różnych jakościowych półek – także tej najwyższej, system, który będzie w stanie wysyłać automatycznie 90 tys. sms-ów miesięcznie – o to prosi Kancelaria Prezydenta w ogłoszonym właśnie przetargu. Najwięksi polscy operatorzy już zacierają ręce. Chodzi przede wszystkim o prestiż.

Jest dyscyplina, nie ma wymówek. Pełniący obowiązki przewodniczącego klubu parlamentarnego PiS Marek Kuchciński nałożył kary finansowe na tych posłów, którzy nie głosowali przeciw powołaniu Grzegorza Schetyny na marszałka Sejmu - podaje "Rzeczpospolita".

Iran wstrzymał czasowo ukamienowanie kobiety skazanej w 2006 roku za cudzołóstwo - podały miejscowe media. Sakineh Mohammedie Ashtiani, choć skazana prawomocnym wyrokiem sądu, twierdzi, że jest niewinna. Do przyznania się do winy miało ją skłonić 99 uderzeń batem.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński mówi w rozmowie z "Rzeczpospolitą", że jeśli ktoś używa sformułowań „jaki prezydent, taki zamach” albo „tylko ślepy snajper by nie trafił” to powinien przeprosić. Bez tego, jak dodaje, pomiędzy PiS a PO możliwe są jedynie rozmowy eksperckie, ale nie współpraca.

Coraz więcej osób otrzymuje informacje o rzekomo niezapłaconych rachunkach sprzed kilku lat - informuje "Gazeta Wyborcza". I wieku jest zdezorientowanych - i płaci jeszcze raz, choć wcale nie muszą tego robić. - To nieetyczne, ale legalne - mówią prawnicy.

Pięć osób zostało rannych w wypadku samochodowym w Biskupicach Oławskich w województwie dolnośląskim. Wśród poszkodowanych jest trzyletnia dziewczynka. Wiadomo, że kierowca był pod wpływem alkoholu.

W stolicy Warmii rusza remont XIV wiecznej oryginalnej więźby dachowej olsztyńskiego zamku. Dokładnie w skrzydle, w którym mieszkał astronom Mikołaj Kopernik. Remont potrwa do 30 listopada.