Najnowsze

Najnowsze

Sikorski: Fotygę poprzemy, Macierewicz do Afganistanu

Radosław Sikorski nie wyklucza skorzystania z umiejętności dyplomatycznych Anny Fotygi, o ile pojawią się "oferty w szeroko rozumianej dziedzinie stosunków międzynarodowych", którymi będzie zainteresowana. - Moja ekumeniczność idzie bardzo daleko - stwierdził, jednak konkretów unikał.

Kupcy z KDT skarżą się. Ratusz: To zwykła zawiść i mściwość

Ponad sto osób, które przebywały na terenie hali Kupieckich Domów Towarowych podczas ubiegłotygodniowych zamieszek, poskarżyło się do sądu na komornika. - W skardze napisali, że nie wysłuchano ich argumentów i nie przyjęto do protokołu ich wypowiedzi – powiedział Damian Grabiński, przedstawiciel spółki KDT.

Policjanci ścigają za pirackie GPS

Masz pirackie oprogramowanie w swoim urządzeniu GPS? Uważaj, bo policjanci podczas kontroli drogowych – oprócz standardowego zbadania trzeźwości i stanu technicznego pojazdu – sprawdzają też, czy kierowcy mają "piraty" w urządzeniach wskazujących drogę. Jeżeli tak, to zarekwirują GPS-y.

Dziennie ginie ponad 100 islamistów

Już co najmniej 600 osób zginęło w trwających od niedzieli walkach pomiędzy siłami rządowymi, a radykalnymi islamistami. Tylko w czwartek 100 islamistów zginęło w ataku nigeryjskiej armii, która ostrzelała meczet w mieście Maiduguri na północy Nigerii.

Porywacz Olewnika podciął sobie gardło plastikowym nożem

Jeden z porywaczy Krzysztofa Olewnika podciął sobie gardło i rozciął brzuch. Potem nie zgodził się na zszycie ran, bo - jak tłumaczył - chciał awansować w więziennej hierarchii. Służba więzienna mu uwierzyła i nie zakwalifikowała tego jako próby samobójczej. On sam w liście do innego oskarżonego ws. Olewnika napisał, że chciał się zabić.

Wałęsa popiera pomysł Kaczyńskiego

To się dawno nie zdarzyło. Lech Wałęsa poparł inicjatywę Lecha Kaczyńskiego odnośnie ustanowienie 1 sierpnia Narodowym Dniem Pamięci Powstania Warszawskiego. Zdaniem byłego prezydenta, Powstanie zasługuje na święto państwowe.

Dzieci Jacksona wychowa babcia

Matka króla pop dostanie prawo do opieki nad jego dziećmi. Adwokat kobiety poinformował w telewizji CBS, że Katherine Jackson doszła do porozumienia w tej sprawie z Debbie Rowe, byłą żoną piosenkarza i matką dwójki jego dzieci.

Senator PO chce podatku od coca-coli

Opodatkować coca-colę i inne napoje gazowane, a także ekskluzywne samochody czy quady - to pomysł na kryzys senatora PO Jana Rulewskiego. Nie znalazł zrozumienia ani wśród opozycji, ani we własnej partii. - Sezon ogórkowy - podsumował Mariusz Błaszczak (PiS). - Senator nie jest najsilniejszy w ekonomii - dodał Stefan Niesiołowski.

Niesiołowski: chwała prezydentowi

PO odetchnęła z ulgą, gdy Lech Kaczyński podpisał główną ustawę pakietu antykryzysowego. Do zachwytu jednak daleko. - Chyba się zorientował, że absolutnie wetowanie wszystkiego nie prowadzi do niczego. Dlatego w tym przypadku raczył nie zawetować ustawy - komentował na gorąco Stefan Niesiołowski.

Mołdawię czekają kolejne wybory?

Choć mołdawskie partie opozycyjne uzyskały w środowych przedterminowych wyborach parlamentarnych w sumie ponad połowę głosów, to zdaniem fachowców kraj ten wciąż znajduje się w politycznym pacie. Jeśli nie zostanie on przełamany w najbliższym czasie, może dojść do kolejnych wyborów.

Za zaniedbania dwa miliony kar dla szpitali

Blisko dwa miliony kary - to rezultat prowokacji dziennikarskiej TVN24 w trzech warszawskich szpitalach. Reporter, który zgłaszał podejrzenie A/H1N1, w każdej placówce został odesłany z kwitkiem. – Widząc takie rażące zaniedbania i łamanie praw pacjentów, Narodowy Fundusz Zdrowia podjął decyzję o nałożeniu kar – poinformowała rzeczniczka NFZ.

Kto obrzydził blogi prezydentowi?

Nie będzie prezydenckiego bloga. Choć nowa strona głowy państwa dopiero rusza (trwają betatesty) już wiadomo, że nie znajdzie się na niej blog. Dlaczego? Bo źle się prezydentowi kojarzy.

Rok po wojnie znów strzały

Niemal dokładnie rok po wojnie znów wzrasta napięcie między Gruzją a południowoosetyjskimi separatystami. Tbilisi i Cchinwali oskarżyły się w czwartek wzajemnie o ostrzeliwanie swoich miejscowości.

Pilot "leciał za nisko". Usłyszał zarzuty

Naruszył zasady bezpieczeństwa, bo leciał zbyt nisko. Zdaniem prokuratury wojskowej, m.in. właśnie takie przewinienie popełnił mjr Marcin G. - dowódca śmigłowca Mi-24D, który rozbił się 27 lutego na poligonie koło Torunia. Prokuratura postawiła podejrzanemu zarzut spowodowania wojskowego wypadku komunikacyjnego, w którym zginął człowiek.

Juszczenko krytykuje Partnerstwo Wschodnie

Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko uznał sposób praktycznej realizacji Partnerstwa Wschodniego przez Unię Europejską jest za "mało konkretny", przekazał minister z jego kancelarii.

Afgańczycy wezwani do bojkotu wyborów

Niespełna miesiąc przed wyborami prezydenckimi w Afganistanie, talibowie wezwali do ataków na siły rządowe i Amerykanów, oraz do bojkotu głosowania. Celem rebeliantów ma być "wyzwolenie okupowanej ojczyzny".

Fotoradar płonął jak pochodnia

Wandale i piraci drogowi od dawna toczą wojnę z fotoradarami. Były już naklejki na obiektywy i strzelanie do nich z karabinka do paintballa. Ostatnio jednak napaści na słupy są co raz bardziej zuchwałe. W Małopolsce jeden z fotoradarów został nawet podpalony.

Kolejna awaria samolotu LOT

Samolot LOT-u, który miał wylecieć w środę z Warszawy do USA, z powodu usterki musiał zawrócić podczas kołowania - informację, którą dostaliśmy na platformę Kontakt TVN24, potwierdził rzecznik LOT-u. Ostatecznie pasażerowie odlecieli innym samolotem dzień później.

"Stasi bała się Michaela Jacksona"

Planowany na 19 czerwca 1988 koncert króla popu Michaela Jacksona wywołał zamieszanie w NRD-owskiej służbie bezpieczeństwa. Stasi obawiała się, że pod Bramą Brandenburską w Berlinie Zachodnim dojdzie do zamieszek wśród młodzieży wschodnioberlińskiej - donosi niemiecki dziennik "Bild", powołując się na zachowane akta komunistycznej bezpieki.

Pakiet antykryzysowy podpisany

Prezydent przyjął projekt pomocy publicznej dla 250 tys. pracowników z przedsiębiorstw dotkniętych kryzysem. Obejmie ona, poza bezpośrednią pomocą finansową, szkolenia i studia podyplomowe, dofinansowane przez państwo. - W obecnej sytuacji to wyjście optymalne - zaznaczył prezydent.

Płód wycięty zamordowanej kobiecie żyje

Niespełna dwa dni po drastycznym odkryciu w USA ciała zamordowanej ciężarnej kobiety z wyciętym płodem, policjanci odnaleźli dziecko kobiety. Jak poinformowano, dziewczynce nie zagraża niebezpieczeństwo. Funkcjonariusze aresztowali parę, która zgłosiła się z niemowlakiem do szpitala.

Związki przeciw NFZ

Przed oddziałami NFZ w Lublinie, Rzeszowie i Kielcach protestują związkowcy. Pracownicy służby zdrowia zrzeszeni w Porozumieniu na Rzecz Obrony Szpitali Polski Południowo-Wschodniej, domagają się sprawiedliwego podziału pieniędzy na ochronę zdrowia między poszczególnymi województwami.

Uciekał przed policją, utknął w rurze

Uciekając przed policją wskoczył do rury kanalizacji burzowej, przeczołgał się w niej ok. 800 metrów, a potem, kiedy utknął tam na dobre, sam zadzwonił po funkcjonariuszy. Akcja ratunkowa kosztowała mieszkańca Elbląga 500 zł. Tyle wyniósł mandat, który został mu wręczony, kiedy szczęśliwie wyciągnięto go na powierzchnię.

Aresztowana za noszenie spodni

W Sudanie za noszenie "nieprzyzwoitej odzieży" kobiecie grozi 40 batów. Jedna z Sudanek, złapana przez policję w restauracji "na gorącym uczynku", czyli w spodniach, nie zamierza się poddawać – i deklaruje, że zmieni prawo.

Amerykanie znów podbiją Księżyc

Już za niespełna 11 lat Amerykanie planują powtórzyć wyprawę z lądowaniem na Księżycu, a po 2035 chcą wysłać swoich astronautów na Marsa - powiedział szef NASA w Federacji Rosyjskiej, Patrick Bazzard.

"To dobry dzień na śmierć", czyli twoje dziecko idzie do szkoły

- Czy nikt się nad tym nie zastanowił? Liczy się tylko kasa? - dopytuje w mailu jedna z naszych internautek. Co spowodowało, że zadała sobie te pytania? Okładka zeszytu, który w pierwszym momencie chciała kupić swojemu dziecku. Podpis pod obrazkiem przekonywał, że "jest to dobry dzień na śmierć". - Każdy musi przecież kiedyś umrzeć. To dobre przesłanie - tłumaczy producent.

Iran zagłusza polską telewizję

Śląska Telewizja Silesia ma kłopoty z nadawaniem programów. Powód? Władze Iranu zagłuszają sygnał z satelity Hot Bird. Nie chcą dopuścić do relacji z wydarzeń po wyborach prezydenckich, którymi zajmuje się będąca na tym samym transponderze - BBC.

Stalin likwidatorem Kościoła na Ukrainie

Przywódca Związku Radzieckiego Józef Stalin był osobiście zaangażowany w likwidację po II wojnie światowej ukraińskiego Kościoła greckokatolickiego. Do potwierdzającego archiwalnego dokumentu dotarła austriacka katolicka agencja informacyjna Kathpress.

Wirus A/H1N1 zagraża co 3. człowiekowi

Za rok wirusem grypy A/H1N1 może być zakażona jedna trzecia ludności świata - poinformował w Genewie asystent Dyrektora Generalnego Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Keizo Fukuda. Wnioski takie wyciągnięto na podstawie doświadczeń z poprzednich pandemii.