Najnowsze

Najnowsze

Uszczelnienie wschodnich granic w związku z grudniowym wejściem Polski do Schengen okazało się zmorą dla kilku tysięcy przygranicznych przedsiębiorców i klientów bazarów, sklepów i hipermarketów. Rosjanie, Białorusini i Ukraińcy, którzy jeszcze kilka miesięcy temu tłumnie przyjeżdżali na zakupy do przygranicznych miast, zostają w domu, bo nie stać ich na drogie schengeńskie wizy - pisze "Polska".

- Dokładnie było widać, że samochód wleciał tyłem w stronę filaru i od razu nastąpił wybuch baku z paliwem! - zapewnia nas internauta, który był świadkiem wypadku dziennikarzy. Twierdzi, że ferrari prowadził Jarosław Zabiega. Ale to niepotwierdzone informacje. Policja nie chce się na razie wypowiadać oficjalnie na ten temat, nieoficjalnie twierdzi, że za kierownicą siedział jednak Zientarski.

Maciej Zientarski przeżył wypadek, bo nie zapiął pasów - tak stwierdził w wywiadzie dla dziennika.pl przyjaciel dziennikarza Maciej Pruszyński. Stan Zientarskiego nadal jest ciężki.

Ministerstwo Obrony Narodowej pracuje nad powołaniem polskiego odpowiednika amerykańskiej Gwardii Narodowej - informuje "Polska". Narodowe Siły Rezerwowe miałyby liczyć 30 tys. ludzi i uzupełniać w pełni zawodową armię.

Najbardziej pożądanym przez Polaków przyszłym prezydentem byłby Donald Tusk - wynika z sondażu opublikowanego w "Rzeczpospolitej". Obecny premier ma znaczną przewagę nad drugim w kolejności byłym ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro. Lech Kaczyński jest dopiero trzeci.

Czwartek, 28 lutego 21:00- Lewica, ze względu na kryzys wewnętrzny, wraca do starej, prorosyjskiej ideologii - tak w Magazynie 24 godziny Antoni Mężydło (PO) komentował oświadczenie szefów SLD i SDPL, że instalacja systemu antyrakietowego USA w Polsce ma charakter ofensywny wobec Rosji.

Prokuratura Rejonowa Lublin-Północ ponownie odmówiła w czwartek wszczęcia śledztwa w sprawie publicznego znieważenia prezydenta Lecha Kaczyńskiego przez posła Platformy Obywatelskiej, Janusza Palikota.

Był na spacerze, kiedy usłyszał gwizd pędzącego samochodu i huk, potem zobaczył kulę ognia. Jako jedna z pierwszych osób znalazł się na miejscu wypadku ferrari. Wraz z przypadkowym przechodniem udzielił pierwszej pomocy jednej z ofiar, jak się okazało - dziennikarzowi Maciejowi Zientarskiemu.

- Lewica, ze względu na kryzys wewnętrzny, wraca do starej, prorosyjskiej ideologii - tak w Magazynie 24 godziny Antoni Mężydło (PO) komentował oświadczenie szefów SLD i SDPL, że instalacja systemu antyrakietowego USA w Polsce ma charakter ofensywny wobec Rosji.

- Jeżeli ktoś złoży prośbę o nadanie obywatelstwa, jestem przekonana, że prezydent nadałby je każdemu - tak w Magazynie "24 Godziny" Ewa Junczyk-Ziomecka z Kancelarii Prezydenta tłumaczyła stanowisko Lecha Kaczyńskiego w sprawie przywrócenia obywatelstwa wyrzuconym w Marcu'68 z kraju Polakom pochodzenia żydowskiego.

Rosja nie zgodziła się na wydanie zgody na ekstradycję do Serbii wdowy po byłym prezydencie Jugosławii Mirjany Marković i jej syna - Marko. Z takim wnioskiem serbski MSZ zwrócił się w czwartek.

- Będę utrzymywał partnerskie stosunki z Moskwą, natomiast nadal będę ignorował i starał się izolować reżim w Hawanie - mówił w czwartek na konferencji prasowej w Białym Domu George W. Bush. Wypowiedział się też o akcji tureckich wojsk w Kurdystanie. Konsekwentnie jednak odmawiał komentowania obecnej kampanii wyborczej w Stanach Zjednoczonych.

- Zadzwoniła do mnie Magda: "Jestem w ciąży, masz mi dać pieniądze na usunięcie" - tak ojciec chorego na mukowiscydozę Jasia wspomina moment, w którym dowiedział się, że zostanie ojcem. Wtedy matce chłopca - Białorusince - nie uwierzył. Uwierzył dopiero wtedy, gdy prokurator poinformował go, że ma syna.

Prezydent Kenii Mwai Kibaki i lider opozycji Raila Odinga podpisali porozumienie, które ma powstrzymać falę przemocy, która zalewała kraj od grudniowych wyborów.

W czwartek w wyniku izraelskiego nalotu na Strefę Gazy zginęło czterech palestyńskich chłopców. Grali w piłkę na odsłoniętym terenie w Dżabalii. Żaden z nich nie ukończył 16 lat.

- Mam nadzieję, że premier Tusk nie obiecał Władimirowi Putinowi przeciągania negocjacji z USA w sprawie tarczy antyrakietowej, podczas swej ostatniej wizyty w Moskwie - mówił w "Magazynie 24 Godziny" poseł PiS Karol Karski.