Świat

Świat

Co najmniej 40 osób, w tym dziewięciu żołnierzy, zginęło w ciągu ostatnich trzech dni w kilku oddzielnych atakach terrorystów w Mali - informuje BBC. Siedem lat temu na północy kraju wybuchła islamska rebelia.

- To ludzie, którzy wysoko wznieśli sztandar wiary, którzy tworzą więzi między wspólnotami i krajami - mówiła w sobotę pierwsza dama Litwy Diana Nausediene, uczestnicząc w uroczystości otwarcia pierwszego w krajach bałtyckich hospicjum dla dzieci. Jego założycielką i dyrektorem jest polska zakonnica, siostra Michaela Rak.

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un złożył w niedzielę hołd swojemu zmarłemu w 2011 roku ojcu Kim Dzong Ilowi w 79. rocznicę jego urodzin. W tym komunistycznym kraju jest to Dzień Świecącej Gwiazdy.

Koronawirus SARS-CoV-2 z chińskiego Wuhanu, który wywołuje chorobę COVID-19, dotarł już do prawie trzydziestu krajów. Potwierdzono ponad 69 tysięcy przypadków zakażenia. Od początku epidemii zmarło blisko 1700 osób. Amerykańscy naukowcy na bieżąco aktualizują mapę, która pokazuje, gdzie dotarł koronawirus.