Najnowsze

Najnowsze

Premier Iraku Nuri al-Maliki domaga się egzekucji "Chemicznego Alego" - bliskiego współpracownika i kuzyna Saddama Husejna. Chce też , by powieszono jego dwóch współpracowników.

Małpka z rzadkiego gatunku Bonobo przyszła niedawno na świat w kalifornijskim zoo w San Diego. Szympansiątko stało się oczkiem w głowie tamtejszych pracowników.

Trzech niemieckich turystów zginęło w katastrofie samolotu w Australii. Jednosilnikowa awionetka rozbiła się prawdopodobnie podczas próby awaryjnego lądowania.

Do gwałtownych starć z policją doszło w Seulu podczas wielotysięcznych protestów przeciwko wprowadzeniu umowy o wolnym handlu pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Koreą Południową.

Stan zdrowia dwuletniej dziewczynki, która w ubiegłym tygodniu poddana została skomplikowanej operacji usunięcia czterech dodatkowych kończyn, poprawia się - poinformowali w niedzielę indyjscy lekarze.

- Prezydent nie ma żadnych taśm ani stenogramów z nagrań na temat Radosława Sikorskiego - zapewniał w programie TVN "Kawa na ławę" prezydencki minister Michał Kamiński. Dodał, że wątpliwości prezydenta wobec kandydata na szefa MSZ nie mają "charakteru kryminalnego".

Prezydent Lech Kaczyński stwierdził, że wizyta prezydenta Litwy Valdasa Adamkusa w Warszawie w dniu Święta Niepodległości ma symboliczny wymiar i jest przykładem pogłębiających się, pozytywnych relacji między Polską a Litwą.

- Niepodległość nie była cudem, była wynikiem wykorzystania odpowiedniej koniunktury międzynarodowej, ale też pracy i walki polskich polityków, także polskich żołnierzy - mówił prezydent Lech Kaczyński podczas uroczystości z okazji Święta Niepodległości przed Grobem Nieznanego Żołnierza

W Nowym Jorku zostanie dziś uroczyście odsłonięty pomnik Jana Karskiego. "Ławeczka Jana Karskiego" stanie u zbiegu Madison Avenue i 37th Street, tuż naprzeciwko Konsulatu Generalnego RP. Miejscu temu zostanie nadana nazwa "Jan Karski Corner”.

W sobotę wieczorem ostrzelano z moździerzy bazę "Echo" w irackiej Diwaniji, gdzie stacjonują żołnierze Wielonarodowej Dywizji Centrum Południe - poinformował w niedzielę ppłk Włodzimierz Głogowski z wydziału prasowego tej dywizji.

Od soboty strajkuje personel teatrów na nowojorskim Broadwayu. W związku z protestem trzeba było odwołać ponad 20 przedstawień, w tym tak popularne jak "Król lew" czy "Mamma mia".

Irański program nuklearny i konflikt, jaki się wokół niego wytworzył, były głównymi tematami rozmów George'a Busha i Angeli Merkel. Niemiecka kanclerz zapewniła prezydenta USA, że wesprze trzecią rundę sankcji ONZ, jeśli Tehran będzie kontynuować program.

- Nie czuję się niedoceniony przez to, że trafię do resortu kultury - mówi Bogdan Zdrojewski (PO). Na giełdzie nazwisk przed ustaleniem składu gabinetu Donalda Tuska, Zdrojewski typowany był między innymi na ministra obrony narodowej.

Pasjonaci organizują paradę ulicami Warszawy w historycznych mundurach i uzbrojeniu polskich oddziałów wojskowych. Oficjalne uroczystości państwowe odbędą się przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

O następne pół roku przedłużone zostało śledztwo w sprawie nielegalnego handlu bronią w latach 90. przez osoby związane z Wojskowymi Służbami Informacyjnymi. Wśród podejrzanych są dwaj byli szefowie WSI - gen. Konstanty Malejczyk i kontradmirał Kazimierz Głowacki.

Z ustaleń policji wynika, że był to nieszczęśliwy wypadek. 11-letnia dziewczynka wypadła z 9 piętra łódzkiego wieżowca.

Specjalny wysłannik ONZ ds. praw człowieka, Paulo Sergio Pinheiro przybył z 5-dniową wizytą do Birmy. Na na zaproszenie władz ma on na miejscu zorientować się co do liczby osób zabitych i aresztowanych podczas wrześniowych protestów opozycji.

Od dwóch dni zabieram się żeby napisać dwa słowa. I albo coś mnie wybija z rytmu albo ktoś. Tak!! Ktoś. Już byłem w ogródku, juz witałem się z gąską... Tak naprawdę to chciałem napisać o tym jak z moja narzeczoną, w ostatni weekend, wsiedliśmy do metra w Londynie.