Najnowsze

Najnowsze

- Zachowanie marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego "jest godne uznania" - tak dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego, poseł PiS Jan Ołdakowski skomentował decyzję Komorowskiego o wstrzymaniu wygaszanie jego mandatu poselskiego.

Co najmniej dziewięć osób zginęło w wyniku kolejnej fali powodziowej w centralnym Wietnamie - podano w poniedziałek w Hanoi. W ostatnim tygodniu w tym kraju powódź spowodowała śmierć ponad 70 osób.

- Polskiej prokuraturze nie zależało na zatrzymaniu mojego męża, bo ma dowody na bezpodstawność zarzutów korupcyjnych. On chciał wrócić do Polski i chciał się sam ujawnić - przekonuje w RMF FM żona byłego senatora. Poszukiwany od około 9 miesięcy i ścigany Europejskim Nakazem Aresztowania Henryk Stokłosa został zatrzymany w Niemczech. Ekstradycja byłego senatora potrwa ok. dwóch tygodni.

16. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie można zobaczyć na antenie telewizji TVN oraz telewizji publicznej. Stacje będą przy organizacji WOŚP współpracować - poinformował dyrygent orkiestry Jurek Owsiak.

Utonięcie było bezpośrednią przyczyną śmierci niedźwiedzia w Tatrach, a rany które odniósł nie były śmiertelne - wykazała sekcja zwłok zwierzęcia. M.in. od tej ekspertyzy śledczy uzależniali los turystów podejrzewanych o to, że zabili zwierzę na górskim szlaku.

Arbitraż przy Urzędzie Zamówień Publicznych unieważnił w poniedziałek przetarg na dostawę 25 tys. pistoletów dla policji i straży granicznej - poinformował rzecznik Bumaru Janusz Walczak. W skład grupy Bumar wchodzi radomska fabryka Łucznik, która kwestionowała warunki przetargu.

Antoni Macierewicz złożył do prokuratury wojskowej zawiadomienie o przestępstwie naruszenia tajemnicy państwowej przez byłego szefa MON Radosława Sikorskiego. Nie chce zdradzić szczegółów zawiadomienia, ale mówi, że chodzi o informacje dotyczące Afganistanu.

Niespokojne obchody trzeciej rocznicy śmierci Jasera Arafata w mieście Gaza. W dwóch niezależnych incydentach zginęło co najmniej pięć osób. Rannych kilkadziesiąt osób.

Napad na stacji benzynowej w Las Pińas na Filipinach. Kiedy pod sklep podjechała opancerzona ciężarówka ochrony padły strzały. Nieznany napastnik ranił dwie osoby, kasjera i ochroniarza, zabrał utarg i zbiegł.

- Rosyjska milicja zabiła w Dagestanie ośmiu domniemanych bojowników, których oskarżała o szereg aktów terroru i napaści na kolumny pojazdów milicji i wojska - podało MSW Dagestanu, republiki w Rosji na Kaukazie.

Prokuratura zapowiedziała postawienie zarzutów terroryzmu czterem uczestnikom niedzielnych zamieszek w Rzymie. W ich wyniku rannych zostało 40 osób, a młody kibic Lazio poniósł śmierć.

Rodzina Donalda Tuska najprawdopodobniej nie będzie miała ochrony Biura Ochrony Rządu. Nie chce tego sam przyszły premier. - Na pewno nie będzie tego "Bizancjum", jakie było przy poprzednim rządzie - uzasadnia Paweł Graś (PO).

- Przepis zobowiązujący budżet do finansowania składek rolników bez względu na wysokość ich dochodów jest niekonstytucyjny – uznał rzecznik praw obywatelskich Janusz Kochanowski i zaskarżył go do Trybunału Konstytucyjnego.

Nietypowy gość odwiedził mieszkańców jednego z osiedli Melbourne w Australii. Na ulicy, ku zdumieniu przechodniów, jakby nigdy nic, pojawił się... kangur. Złapanie go sprawiło nie lada kłopot nawet specjalistom z tej branży.

Na drogi wyjechały spychacze i solarki, kierowcy wyjęli z bagażników samochodowe skrobaczki a piesi uważniej patrzą pod nogi. Zima daje o sobie znać w wielu miejscach w kraju i jak prognozują synoptycy - przyszła na dobre.

- Pakistańska broń atomowa jest bezpieczna i nie istnieje groźba, by miała dostać się w ręce talibów czy Al-Kaidy - oświadczył w poniedziałek rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Pakistanu Mohammed Sadiq.

- Osłupiałem, kiedy przeczytałem wypowiedź premiera Jarosława Kaczyńskiego o Radosławie Sikorskim. Takie insynuacje bez pokazania dowodów nie przynoszą Polsce niczego dobrego - powiedział w TVN24 eurodeputowany prof. Bronisław Geremek.

- Prawo i Sprawiedliwość jako partia opozycyjna będzie marginalizowane, a nawet szykanowane - prognozuje Lech Kaczyński. Nowego premiera Donalda Tuska prezydent skrytykował za "obraźliwe i niefortunne" wypowiedzi.