Najnowsze

Najnowsze

Kwaśniewscy biorą Grunwald

Mieszkańcy okolic Grunwaldu mają nowego sąsiada. W tym znamiennym dla historii Polski regionie, ziemię nabył Aleksander Kwaśniewski. Na ponad 17 hektarach gruntu były prezydent zamierza spędzać wakacje - donosi "Rzeczpospolita".

Izraelscy neonaziści będą siedzieć

Ośmiu izraelskich neonazistów, którzy dokonali serii brutalnych ataków na Żydów w ubiegłym roku, trafi do więzienia - zdecydował sąd w Tel-Awiwie. Najwyższy wyrok, jaki dostał jeden z przestępców to siedem lat pozbawienia wolności.

Lubelskie prostytutki pod lupą

Inspektor sanitarny w Lublinie zaprasza prostytutki i wszystkie osoby związane z biznesem erotycznym na bezpłatne badania. Sanepid chce w ten sposób walczyć z chorobami roznoszonymi drogą płciową.

Walki na ulicach Kairu

Na ulicach stolicy Egiptu rozgorzały walki po tym, jak setki muzułmanów oprotestowało plany przekształcenia dzielnicowego domu kultury w kościół chrześcijański. Rannych zostało kilkanaście osób.

Tusk wyjeżdża na Wyspy

Rok po objęciu rządów Donald Tusk wraca do Wielkiej Brytanii, gdzie tysiące pracujących tam Polaków poparło go w wyborach. I znów premier będzie zachęcał ich do powrotu. Tym razem przywożąc rządowy program "Masz PLan na powrót?".

Zabójstwo w kościele

Strzelanina w kościele w Clifton, w stanie New Jersey. Uzbrojony mężczyzna wtargnął do świątyni w czasie nabożeństwa i zastrzelił swoją żonę, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia.

"Zawiedliśmy. Ale to wina opozycji"

- Podatek Religi znosimy. Realizujemy to, co w obecnej sytuacji jest możliwe. Z niczego nie rezygnujemy - zapewnia w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" premier Donald Tusk. Dodał, że jest kilka obszarów, w których rząd zawiódł, a obwinia za to... swoich oponentów.

"Krzyczeli: do tyłu! Potem zaczęli strzelać"

Kiedy padły strzały, prezydent Lech Kaczyński szedł ulicą w kierunku żołnierzy. Otoczył go wąski kordon gruzińskich ochroniarzy. Prezydent wiedział, że jedzie w miejsce, gdzie stoi nielegalny - zdaniem Gruzinów - rosyjski posterunek. - Byliśmy zdziwieni, że ochrona nie rzuciła prezydentów na ziemię, kiedy padła pierwsza seria strzałów. To może świadczyć, że strona gruzińska spodziewała się wystrzałów i wiedziała, że nic poważnego się nie stanie - piszą dziennikarze tvn24.pl, którzy towarzyszyli prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu w Gruzji.

Jesienny początek grudnia

Zima w połowie listopada przyszła wyjątkowo gwałtownie, ale już niedługo nas opuści. Przynajmniej na jakiś czas. Jak zapowiadają synoptycy TVN Meteo, minie za 4 dni, a po niej przyjdzie ciepły koniec listopada i podobny początek grudnia.

Obama ma plan na kryzys

Inwestycje na niebotyczną kwotę 300-500 mld dol. mają wyprowadzić na prostą amerykańską gospodarkę - taki jest plan prezydenta-elekta Baracka Obamy. Jego realizacja przebiegać ma w iście rooseveltowskim stylu - Obama chce bowiem stworzyć w ciągu dwóch lat 2,5 mln miejsc pracy "przy odbudowie rozpadających się dróg i mostów, modernizacji szkół, budowie elektrowni wiatrowych i słonecznych".

CNN "ostrzelał" prezesa PiS

Serwis internetowy telewizji CNN informuje na swojej głównej stronie o incydencie w Gruzji. Na głównej witrynie stacji wita internautów tekst zatytułowany "Shots fired at presidential motorcade" (Prezydencki konwój ostrzelany). Tekst ilustrują zdjęcia, a na nich prezydent Michail Sakaszwilii i... prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Polko: Gdyby chciano zabić, mielibyśmy ofiary

Niedziela, 23 listopada 2008 r. Były dowódca jednostki GROM gen. Roman Polko jest przekonany, że niedzielny incydent w Gruzji nie był zamachem terrorystycznym. Inny były żołnierz GROM pułkownik Krzysztof Przepiórka jest zdania, że incydent w Gruzji był wyreżyserowany. Świadczyć miałoby o tym wysłanie dziennikarzy na czoło kolumny.

Ziobro ma za długi język?

- Były minister sprawiedliwości podał pewne okoliczności wymagające weryfikacji - mówi "Rzeczpospolitej" rzecznik płockiej prokuratury Iwona Śmigielska-Kowalska. Prokurator potwierdziła, że śledczy badają, czy były minister nie popełnił przestępstwa. Zbigniew Ziobro miał powiedzieć zbyt wiele, kiedy zrzekł się immunitetu.

Energię czerpią z cmentarza

Gdzie można wybudować elektrownię słoneczną, kiedy brakuje na to miejsca? Władze miasta Santa Coloma de Gramenet koło Barcelony problem wolnej przestrzeni rozwiązały szybko i budowę elektrowni słonecznej skierowały na teren... jednego z cmentarzy.

"Czekamy na wyjaśnienia"

Sobota, 22 listopada 2008 r. - Nie mamy potwierdzonej informacji, że strzały oddali żołnierze rosyjscy, zaprzeczyły temu władze Federacji Rosyjskiej - mówi rzecznik MSZ Piotr Paszkowski. Tymczasem szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Władysław Stasiak w "Magazynie 24 godziny" zapowiadał: - Powinniśmy żądać wyjaśnień od Rosji. To jest dla mnie poza sporem.

Koniec wsi w mieście

Prawie 30 proc. terenów w Warszawie to grunty rolne. Od stycznia w miastach takie tereny mają zniknąć. Czy będzie boom inwestycyjny? Niekoniecznie, ale grunty stanieją – mówią "Życiu Warszawy" deweloperzy.

Po roku rządów Tusk wyjeżdża na Wyspy

Donald Tusk rok po objęciu rządów wraca do Wielkiej Brytanii, gdzie odniósł sukces. Tysiące pracujących tam Polaków poparło go w wyborach. I tak samo jak poprzednio premier będzie ich zachęcał do powrotu do kraju - pisze "Dziennik".

Polska potęgą w transferach

Masowe wyjazdy Polaków za granicę poprawiają nasz deficyt na rachunkach obrotów bieżących, który już teraz osiągnął wysoki poziom 5 proc. - pisze gazeta "Parkiet".

Dla rencistów liczy się data

Tylko do 31 grudnia 2008 r. ZUS będzie przyznawał renty z tytułu niezdolności do pracy na podstawie obecnie obowiązujących zasad - pisze "Gazeta Prawna".

Ziobro powiedział za dużo?

Były minister Zbigniew Ziobro zarzuca płockiej prokuraturze celowe zwlekanie z zakończeniem jego sprawy, dotyczącej akt mafii paliwowej. Tymczasem sam, zrzekając się immunitetu, powiedział w Sejmie więcej, niż wiedzieli śledczy - pisze "Rzeczpospolita".

"Walczmy o katolickie wartości w szkołach"

Kardynał Zenon Grocholewski, prefekt Kongregacji Wychowania Katolickiego Stolicy Apostolskiej, powiedział w rozmowie z "Naszym Dziennikiem", że katolickie szkoły i uczelnie mają dla świata ogromną wartość.

Gazowy kolos śle córki na giełdę

Dziś są zbyt małe, ale za dwa lata będą skonsolidowane. Przed spółkami zależnymi PGNiG pojawia się wizja upublicznienia - pisze "Puls Biznesu".

Świat znów spojrzał na Gruzję

Zagraniczne media nie mogły nie zauważyć niedzielnego incydentu w Gruzji z udziałem prezydentów Polski i Gruzji - Lecha Kaczyńskiego i Micheila Saakaszwilego. Większość z nich odnotowała, że strzały padły z terytorium Osetii Płd., inne podkreśliły, że prezydenci o całe zdarzenie oskarżyli stronę rosyjską.

"Czekamy na wyjaśnienia"

- Nie mamy potwierdzonej informacji, że strzały oddali żołnierze rosyjscy, zaprzeczyły temu władze Federacji Rosyjskiej - mówi rzecznik MSZ Piotr Paszkowski. Tymczasem szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Władysław Stasiak w "Magazynie 24 godziny" zapowiadał: - Powinniśmy żądać wyjaśnień od Rosji. To jest dla mnie poza sporem.

Polko: Gdyby chciano zabić, mielibyśmy ofiary

Były dowódca jednostki GROM gen. Roman Polko jest przekonany, że niedzielny incydent w Gruzji nie był zamachem terrorystycznym. Inny były żołnierz GROM pułkownik Krzysztof Przepiórka jest zdania, że incydent w Gruzji był wyreżyserowany. Świadczyć miałoby o tym wysłanie dziennikarzy na czoło kolumny.