Najnowsze

Najnowsze

Planowana przez Unię Europejską misja w Kosowie jest sprzeczna z prawem międzynarodowym - to opinia ministra spraw zagranicznych Rosji Siergieja Ławrowa.

Marihuanę wartą 140 tysięcy złotych, ukrytą w pralkosuszarce wieźli z Warszawy do Lublina dwaj młodzi ludzie. Pod Lublinem ich podróż przerwali policjanci z Centralnego Biura Śledczego.

Dotychczasowy premier Armenii Serż Sarkisjan jest nowym prezydentem tego kraju - ogłosiła miejscowa Centralna Komisja Wyborcza. OBWE mówi o "zasadniczym spełnieniu standardów demokracji".

160 km/h w centrum miasta, przejazdy na czerwonym świetle, 180 za miastem, gwałtowne zawracanie przed blokadą, staranowany radiowóz, w końcu ucieczka na piechotę i policyjne strzały w powietrze. To nie film. takie sceny rozegrały się we wtorkowy wieczór w Malborku.

Autonomia Palestyńska ogłosi niepodległość, jeśli negocjacje pokojowe z Izraelem nie przyniosą skutków - takie oświadczenie złożył, powołując się na przykłada Kosowa, doradca palestyńskiego prezydenta Mahmuda Abbasa. Sam prezydent tonuje wypowiedź rzecznika.

Krakowski sąd odroczył rozprawę doktor Mirosław G. kontra Zbigniew Ziobro. Były minister sprawiedliwości złożył wniosek o wyłączenie ze sprawy sędziego. - Ten sędzia może być nieobiektywny - tłumaczył w TVN24 Zbigniew Ziobro.

Płk Grzegorz Reszka popełnił przestępstwo przekazując informacje stanowiące tajemnicę państwową gazecie należącej do niemieckiego koncernu. Składam zawiadomienie do prokuratury - oświadczył na konferencji prasowej Antoni Macierewicz. - To naraziło bezpieczeństwa państwa - dodał.

Odmrożenie relacji z Rosją, to nowy element w polityce zagranicznej. Można wiele zrobić dla Polski w porozumieniu z naszymi sąsiadami - przekonywał szef MSZ Radosław Sikorski, podsumowując swoją pracę w resorcie.

Australijska poczta (Australia Post) zdecydowała się podnieść limit wagi dla listonoszy i listonoszek o 15 kg. Dzięki temu będzie możliwe rozszerzenie kręgu kandydatów do pracy o osoby, schlebiające swojej talii. Związki zawodowe protestują.

Chris Rea powraca na scenę z nowym kwintetem. Podczas ponad dwugodzinnego show jego Fabulous Hofner Blue Notes zaprezentował mieszankę bluesowych evergreenów, nowych utworów oraz absolutnych klasyków Chrisa Rea. 20 lutego zagrali w Kongresowej.

Jedna osoba nie żyje, a około sto zostało zatrzymanych przez policję. To bilans zamieszek w Peru, gdzie od wczoraj protestuje kilkuset rolników. Okupują jeden z największych zabytków w kraju czyli ruiny Inki. Na razie skutek jest tylko jeden - wyjeżdżający turyści.

- Polacy powinni mówić Wrocław, Niemcy niech zostaną przy Breslau, a Anglicy mogą używać nazwy Rock Love - stwierdził w TVN24 wrocławianin prof. Jan Miodek komentując propozycję europosłanki SLD. Lidia Geringer d'Oedenberg chce, by miasto promowało się za granicą po łatwiejszą do wymówienia nazwą.

Barack Obama umocnił się na pozycji faworyta w wyścigu Demokratów do nominacji prezydenckiej. Tym razem wygrał w stanie Wisconsin i na rodzinnych Hawajach.

Jak promować Wrocław? - Trzeba zmienić nazwę na taką, która będzie brzmieć przystępniej dla cudzoziemców. Może z łaciny Vratislavia albo bardziej po angielsku Rock Love - przekonywał w TVN24 europosłanka SLD Lidia Geringer d'Oedenberg, według której Wrocław, pod swoją oryginalną nazwą słabo się sprzedaje.

- Jeśli by się okazało, że ktoś z polityków ma konto w Liechtensteinie i nie ujawnia tego w oświadczeniu majątkowym, to powinien się bać - powiedział w radiu RMF FM Roman Giertych.

Od północy za przejazd 25 km odcinak A-1 z podgdańskiego Rusocina do Swarożyna płacimy 6,70 zł. - To zdzierstwo i cena horrendalna - protestuje gdański poseł PiS Jacek Kurski i tłumaczy, że to podzieli Pomorzan na biednych i bogatych. - Nie o takie Polskie walczyliśmy - grzmiał, stojąc przy wjeździe na A1.

Ostre spory z prezydentem Lechem Kaczyńskim o politykę zagraniczną zdominowały 100 dni pracy szefa MSZ Radosława Sikorskiego. Działania ministra spraw zagranicznych wywoływały ostre reakcje opozycji. PiS wytykało mu, że jest prorosyjski.

Chwile grozy przeżyli pasażerowie autobusu relacji Przemyśl-Jelenia Góra, który zderzył się z ciężarówką we Wrocławiu. Pojazdy stanęły w płomieniach, spadła na nie uszkodzona trakcja tramwajowa. Temperatura pożaru była tak wysoka, że na skrzyżowaniu stopiła się sygnalizacja świetlna. 15 osób trafiło do szpitali.