Najnowsze

Najnowsze

Półnadzy zjeżdżali na sankach

Wyjątkowy konkurs saneczkarski w Niemczech. By wziąć w nim udział należało spełnić tylko jedno kryterium: nie mieć nic na sobie od pasa w górę.

Pobili policjanta. 12 osób zatrzymanych

Już 12 osób zatrzymano w związku z pobiciem policjanta, a cztery z nich spędzą miesiąc w areszcie. Funkcjonariusz zwrócił uwagę na nieprawidłowo zaparkowany samochód. W odpowiedzi młodzież z Sobowa (Mazowieckie) pięściami i kopniakami wyjaśniła mu, co myśli o interwencji.

Kobiety pojawią się w sądzie

Arabia Saudyjska szykuje nowe prawo, które ma ułatwić życie miejscowym kobietom. Niedługo prawniczki będą mogły pojawiać się w sądzie.

Ślub wagi ciężkiej

Wielki - dosłownie - mistrz sumo już zajęty. 24-letni Hakuho poślubił swoją narzeczoną Sayoko Wadę w Tokio. Pochodzący z Mongolii zawodnik i jego nowo poślubiona małżonka ślub wzięli w tradycyjnym japońskim stylu. To była uroczystość wagi ciężkiej...

Trzech kandydatów na premiera

Po wygranych wyborach prezydenckich Wiktor Janukowycz próbuje skonstruować też chętny do współpracy rząd, który zastąpiłby gabinet pod kierownictwem jego rywalki Julii Tymoszenko. Janukowycz podał już nazwiska trzech kandydatów na stanowisko nowego premiera.

Srebrny Niedźwiedź obowiązkową rekompensatą?

Większość krytyków rozpływa się nad najnowszym filmem Romana Polańskiego, a branża filmowa zarzeka się, że nagroda na Berlinale dla reżysera nie ma żadnego politycznego podtekstu. Włoska prasa zastanawia się jednak czy Srebrny Niedźwiedź za "Autora Widmo" to przypadkiem nie próba zadośćuczynienia?

"To nie jest nagroda polityczna"

- Byłem szczęśliwy, jak się dowiedziałem o Srebrnym Niedźwiedziu dla Romana - mówił w TVN24 wybitny reżyser, Andrzej Wajda. Przyznał, że natychmiast zadzwonił do Polańskiego, by mu pogratulować i powiedzieć jak bardzo cieszy się z jego nagrody. Wbrew opiniom części krytyków Wajda podkreślił, że nie jest to "polityczna nagroda", ale laur za "bardzo dobrze zrobiony i pięknie sfotografowany film".

Madryt zapłaci terrorystom

Zazwyczaj światowe rządy nie płacą terrorystom za uwolnienie ich obywateli. Rząd Hiszpanii zrobi inaczej. Według hiszpańskich mediów, Madryt zapłaci 5 mln dolarów za uwolnienie trojga pracowników misji humanitarnej, porwanych w Mauretanii pod koniec listopada przez północnoafrykańskie skrzydło Al-Kaidy.

9 maja wróci Stalin?

Plakaty ze Stalinem na ulicach Moskwy to pomysł władz rosyjskiej stolicy na uczczenie 9 maja. Dyrektor Moskiewskiego Biura Praw Człowieka Aleksandr Brod uznaje pomysł za prowokację polityczną mera Moskwy.

"Urzędnicy - gówniarzami na posyłki biznesmenów"

Nie słabną emocje po przesłuchaniu przed komisją hazardową byłego szefa gabinetu politycznego Mirosława Drzewieckiego, Marcina Rosoła. - To patologia i upokorzenie państwa - komentowali w programie "Kawa na ławę" politycy opozycji. Wynaturzeniem działalność Rosoła nazywał też koalicjant Platformy, PSL. Obrony podjęła się tylko PO, dowodząc, że mimo niepochlebnego zachowania, Rosół nie jest przestępcą.

"Rosja wprowadza w błąd"

Stosunki polityczne Polski z Rosją ulegają pogorszeniu. Nie dość, że w mediach ukazała się informacja o tym, że rosyjski samolot szpiegowski obserwował polskie manewry wojskowe, to jeszcze pojawił się konflikt na linii ambasada Rosji - prezydent Lech Kaczyński. - Ambasador Grinin wprowadza polską opinię publiczną w błąd - skomentował informacje ambasady o nieotrzymaniu listu od Lecha Kaczyńskiego szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Aleksander Szczygło.

Filipiński terrorysta nr 1 zabity?

Zamachy, porwania, zabójstwa - za to wszystko w ostatnich latach odpowiedzialna była islamska grupa rebeliancka Abu Sajafa. Filipińskie władze poinformowały, że jej szef został najprawdopodobniej zabity podczas walk na wyspie Jolo.

Poszukiwany listonosz nie żyje

Poszukiwany od kilku dni listonosz najprawdopodobniej nie żyje - dowiedziała się nieoficjalnie TVN Warszawa. Policja potwierdza tylko, że zatrzymano pięć osób, które mogą mieć związek ze sprawą.

16-latkowie do urn? "To szaleństwo"

- To szaleństwo - tak Elżbieta Jakubiak (PiS) oceniła w TVN24 nowy pomysł Platformy Obywatelskiej dotyczący zmiany prezydenckiej ordynacji wyborczej. PO, która ma największe poparcie wśród ludzi młodych, chce zabiegać o prawo wyborcze dla 16-latków. - Młodzi ludzi mają dużą dozę wyczucia i nie dają się manipulować - odpiera zarzuty rzecznik rządu Paweł Graś.

1,3 tys. dolarów za ziemię obiecaną

Zapłacili 1,3 tys. dolarów, by wyrwać się z afgańskiej mizerii do australijskiej ziemi obiecanej. Nie udało się - 21 Afgańczyków próbujących dostać się do Australii zatrzymała malezyjska policja.

Talibowie: pokoju nie będzie

Mimo natowskiej ofensywy na południu kraju i schwytania drugiego rangą przywódcy ruchu, talibowie odrzucają pokojowe apele prezydenta Afganistanu Hamida Karzaja.

Chcą być "jak pawie". A to tylko "szare kuropatwy"

Każdy poseł uważa, że jest pawiem, roztacza ogon, chce, żeby cała Polska podziwiała jaki on jest barwny - opisowo porównuje członków komisji hazardowej "weteran" sejmowych śledczych Tomasz Nałęcz. - Tak naprawdę większość posłów tam to są szare kuropatwy i ich ogony nie są zbyt atrakcyjne - twierdzi. A czy oprócz pola dla popisu dla posłów, komisja coś Polsce dała? - Tak. Zobaczyliśmy, że nie było wielkiej afery hazardowej - ocenia polityk lewicy.

Poszedł po lodzie do sklepu. Znaleźli czapkę

Wędkarz, który prawdopodobnie utonął w Regalicy w Szczecinie został uznany za zaginionego. Płetwonurkowie przerwali w sobotę akcję poszukiwawczą. W niedzielę policja wznowiła poszukiwania.

"Nie ma czasu na spotkanie z Bogiem"

Przed pokusą życia samymi dobrami materialnymi przestrzega wiernych w liście na Wielki Post metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz. Duchowny zwraca uwagę, że w naszym zabieganym i pełnym pracy życiu brakuje czasu na wiarę i Boga. Apelował więc o mniejsze przywiązanie do pomnażania dóbr i nieuleganie pokusom. Metropolita zaapelował do wiernych o przemianę życia i pogłębianie wiary.

Papierowe latarnie już w powietrzu

Setki lampionów zapłonęło na Tajwanie. Następnie papierowe latarnie uniosły się w powietrze, a wraz z nimi - modlitwy i życzenia pomyślności w Nowym Roku. Święto lampionów kończy piętnastodniowy okres powitania nowego roku w kalendarzu chińskim.

Haftują na bitwę pod Grunwaldem

Haftują, rzeźbią, a nawet stawiają na pomniki - przygotowania do obchodów 600. rocznicy bitwy pod Grunwaldem idą pełną parą. Oryginalnych pomysłów na uczczenie największego zwycięstwa oręża polskiego nie brakuje.

"Małżeństwo jest święte" kontra "zawiść jest grzechem"

Ponad pięć tysięcy osób manifestowało w sobotę w Lizbonie przeciwko legalizacji małżeństw homoseksualnych, zaaprobowanych przez portugalski parlament 2 tygodnie temu. Nie zabrakło też małej grupki kontrdemonstrantów, skandujących "zawiść jest grzechem".

Neonaziści kupili zamek

Dwaj wysocy członkowie skrajnie prawicowej Narodowo-Demokratycznej Partii Niemiec (NPD) kupiło zamek nieopodal Trebnitz w Saksonii Anhalt. Czy potężna budowla stanie się bastionem naonazistów? O całej sprawie pisze "Rzeczpospolita".

Naga pani z gitarą, czyli San Remo po raz 60.

Naga tancerka ubrana w gitarę, striptiz na scenie i bunt widzów - to wszystko przyniósł zakończony właśnie 60. festiwal piosenki włoskiej w San Remo. Mimo muzycznej klapy, transmisje oglądało każdego wieczoru co najmniej 10 milionów widzów. I nie przeszkodziły w tym nawet Igrzyska Olimpijskie w Vancouver.

Partyzantka na prezydenta

62-letnia Dilma Rousseff, ekonomistka i była członkini partyzantki, została kandydatką na prezydenta Brazylii wytypowaną przez rządzącą Partię Pracujących (PT) prezydenta Luiza Inacio "Luli" da Silvy. Wybory w tym 190-milionowym kraju odbędą się w październiku.

Grecja walczy z piaskiem

Burza piaskowa zaatakowała Greków. Mgła i gęste powietrze utrudniają mieszkańcom Aten oddychanie i jazdę samochodem.

Klauni pomagają na Haiti

Od katastrofalnego trzęsienia ziemi na Haiti minął ponad miesiąc, ale w końcu można było zobaczyć uśmiechy na twarzach dzieci. Do zniszczonego przez kataklizm kraju przylecieli klauni, aby przywrócić najmłodszym beztroskie chwile.

The best of Ryszard Sobiesiak

W poprzednim wpisie o zeznaniach Ryszarda Sobiesiaka pominęłam te wypowiedzi, które tak naprawdę największą miały zasługę w doprowadzeniu posłów śledczych do śmiechu, a niektórych nawet do łez. Choć nie wszystkie były równie śmieszne. Jak tekst o tym, co by zrobił, gdyby był prawdziwym lobbystą…