Najnowsze

Najnowsze

Ochrona prezydenta Francji Francoisa Hollande'a musiała improwizować, towarzysząc niedawno swemu pracodawcy na konferencji w sprawie zrównoważonego rozwoju w Rio de Janeiro - okazało się bowiem, że przez niedopatrzenie bagaż z jej bronią został... w Paryżu.

Były dowódca Wojsk Lądowych, a ostatnio doradca szefa MON gen. Waldemar Skrzypczak został wiceministrem obrony odpowiedzialnym za zakupy - poinformował we wtorek szef MON Tomasz Siemoniak. Skrzypczak zapowiedział reorganizację pionu uzbrojenia w resorcie.

- Nie zamierzamy się przez cały mecz bronić - podkreśla trener reprezentacji Portugalii Paulo Bento przed półfinałem piłkarskich mistrzostw Europy z Hiszpanią. Dodaje, że jego zespół postara się jak najdłużej utrzymywać przy piłce.

26.06 | Waldemar Fornalik, Maciej Skorża, Henryk Kasperczak, Michał Probierz - to jedna z tych osób ma największe szanse, by zostać trenerem polskiej reprezentacji. Wymienił ich w "Faktach po Faktach" wiceprezes PZPN Antoni Piechniczek.

Były prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko zapowiedział, że w jesiennych wyborach parlamentarnych ma zamiar wprowadzić do Rady Najwyższej nową siłę polityczną. Jest przekonany, że przekroczy ona obowiązujący 5-procentowy próg wyborczy.

Radzę zarządowi PZPN, by popatrzył, co się dzieje w siatkówce. Tam jest coraz więcej trenerów z zagranicy i przychodzą kolejne sukcesy - powiedział w "Kropce nad i" Michał Listkiewicz. Były prezes PZPN dodał jednak, że w sytuacji, gdy pozostaje mało czasu na przygotowania reprezentacji do walki o mundial w Brazylii, "postawiłby na sprawdzonego fachowca": Engela, Kasperczaka lub Lenczyka.

- Chcemy spróbować narzucić Włochom nasz rytm gry. Będzie bardzo ważne, abyśmy potrafili przeforsować nasz styl. Istotne będzie też dostrzeżenie, jak nasi przeciwnicy się "zbroją", jak zmieniają pozycje. Musimy utrzymać inicjatywę i zmuszać Włochów do cofania się na własną połowę - powiedział trener reprezentacji Niemiec Joachim Loew przed półfinałowym meczem z Włochami.

Do końca 2012 roku Rosja może dostarczyć Syrii sprzęt wojskowy o wartości nawet 0,5 mld dolarów. Tak wynika z umów podpisanych przez te kraje w latach 2005-2007, które zebrał moskiewski think tank CAST. Do rosyjskiego raportu dotarła agencja Reutera.

Dziennikarz "Newsweeka" Andrzej Stankiewicz nie musi przepraszać europosła Zbigniewa Ziobry za swe słowa m.in., że "przygotował aferę gruntową" i "doprowadził do przecieku w tej sprawie" - orzekł Sąd Okręgowy w Warszawie. Decyzja sądu jest nieprawomocna. Sprawa dotyczy komentarza Andrzeja Stankiewicza po ujawnionych przez media informacjach o zbieraniu w latach 2005-2007 bilingów telefonicznych 10 dziennikarzy, w tym Stankiewicza.

Prokuratura w ramach śledztwa dot. śmierci gen. Petelickiego przesłucha prof. Jadwigę Staniszkis i inne "znane osoby" - powiedział w programie "Tak jest" Andrzej Seremet. Rano przesłuchano już prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który mówił przed kilkoma dniami o "krótkiej liście osób zagrożonych", na jakiej miał się znajdować gen. Petelicki.

W trakcie robót budowlanych przy Aquaparku we Wrocławiu pracownicy znaleźli niewybuch z czasu II wojny światowej. Pocisk został już zabezpieczony i wywieziony przez saperów na poligon, gdzie zostanie zniszczony.

Leczą miażdżycę i ciężko gojące się rany. Mają właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe, a także likwidują wolne rodniki. Opatrunki z lnu, wynalazek naukowców z Uniwersytetu Wrocławskiego otrzymał kolejną nagrodę.

"Passion for Fashion" - pod tym hasłem ruszyła we wtorek niezwykła aukcja. Pod młotek poszły między innymi dwa kapelusze księżnej Catherine, nakrycie głowy Michaela Jacksona i koktajlowa sukienka Liz Taylor.

Matka Szymona, podejrzana o jego zabójstwo, przez dwa lata pobierała zasiłek na nieżyjące dziecko - tak wynika z kontroli przeprowadzonej w będzińskim MOPS-ie. Dodatkowo, dyrektorka ośrodka mogła popełnić przestępstwo, podając nieprawdziwe informacje na temat rodziny Szymona.

Serbski sąd ds. zbrodni wojennych skazał 14 byłych serbskich żołnierzy na kary od czterech do 20 lat więzienia za zabicie 70 chorwackich cywilów we wsi Lovas i okolicznych miejscowościach we wschodniej Chorwacji w 1991 roku.

Na dwa lata więzienia w zawieszeniu na cztery skazał dziś Sąd Apelacyjny w Rzeszowie księdza Romana J. za molestowanie seksualne małoletniej dziewczynki. To wyrok łagodniejszy od wydanego w I instancji, wówczas wymierzono mu karę 2,5 roku pozbawienia wolności.