Najnowsze

Najnowsze

Clinton wyciąga rękę do Syrii

Stany Zjednoczone wyślą dwóch emisariuszy do Syrii w celu przeprowadzenia "wstępnych rozmów" na temat poprawy stosunków dwustronnych - oświadczyła w Jerozolimie sekretarz stanu USA. W środę Hillary Clinton spotka się z prezydentem Autonomii Palestyńskiej.

Rosjanie zatopili norweskiego rybaka?

Norwegowie podejrzewają, że rosyjski statek towarowy może mieć związek z zaginięciem niewielkiego norweskiego trawlera i jego kapitana. Na polecenie policji "Mechanik Tiuleniew" został skierowany do portu w Bodoe, gdzie jego kadłub ma być dokładnie zbadany, a załoga przesłuchana.

W Berlinie upamiętnić niewolników III Rzeszy

Polacy poszkodowani przez III Rzeszę w okresie II wojny światowej ponawiają inicjatywę budowy w Berlinie Dokumentacyjnego Centrum - Miejsca Pamięci o Pracy Niewolniczej Polaków w niemieckiej Rzeszy w latach 1939-1945. Liczą na wsparcie polskich i niemieckich władz - pisze "Nasz Dziennik".

Z dolarem drożeją zabawki

Już dziś za niektóre z zabawek zapłacimy o jedną piątą drożej niż kilka tygodni temu. Sklepy, które nie zmieniły jeszcze cen, zrobią to wkrótce. Wszystko przez słabą złotówkę - wyjaśnia "Metro".

Miliardy stracone na parkiecie

O 4 mld zł skurczył się w ciągu roku giełdowy majątek największego do niedawna inwestora, Leszka Czarneckiego - wylicza "Gazeta Prawna".

W Naszej Klasie bez zdjęć, proszę...

Uważaj, zanim zamieścisz fotkę kolegi w internecie. Także zdjęcie z dzieciństwa podlega takiej samej ochronie prawnej jak inne dane osobowe - orzekł warszawski Sąd Administracyjny w precedensowej sprawie Tomasza W. przeciw "Naszej-Klasie". Wyrok nie jest prawomocny - donosi "Rzeczpospolita".

Pierwsza niepubliczna Akademia

Krakowska Szkoła Wyższa im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego zmienia nazwę. Jako jedyna niepubliczna uczelnia w Małopolsce zostanie wkrótce akademią – pisze „Dziennik Polski”.

Nagroda Fikusa za "Trzech kumpli"

Redaktor naczelny "Tygodnika Powszechnego" ks. Adam Boniecki, autorki filmu "Trzech kumpli" Ewa Stankiewicz i Anna Ferens, oraz publicysta Bronisław Wildstein - to laureaci tegorocznych nagród im. Dariusza Fikusa.

"FT": Polska wystawiona do wiatru

Perspektywa wstrzymania planów rozmieszczenia elementów tarczy antyrakietowej w Polsce i Czechach przez prezydenta Baracka Obamę wystawia te kraje do wiatru - ocenił londyński "Financial Times" w artykule na swych stronach internetowych.

Zabójstwo, czy ulga w cierpieniu?

Wtorek, 3 marca Historia matki, która chce eutanazji dla pogrążonego od ponad 24 lat w śpiączce syna, podzieliła gości "Magazynu 24 godziny". Zdaniem Marka Jurka takich apeli nie należy upubliczniać, bo otwierają dyskusję o eutanazji. Według Kazimierza Kutza prośba kobiety jest wyrazem miłości.

"Kropka nad i" 03.03

Wtorek, 3 marca Platforma wytyka prezydentowi skierowanie do Trybunału Konstytucyjnego ustawy o instrumentach finansowych, która - jeśli zostałaby przyjęta - mogłaby uchronić przedsiębiorstwa przed problemem opcji walutowych. - Nie ubierajmy prezydenta w takie buciki - oburzał się w "Kropce nad i" Tadeusz Cymański (PiS) przypominając, że przyczyna sporu jest inna, bo dotyczy rzetelności banków.

Spotkanie w tym tygodniu albo problem

We wtorek znów zostało odwołane spotkanie liderów PO i PSL, czyżby kryzys wewnątrz koalicji? - Jeśli do spotkania nie dojdzie jeszcze w tym tygodniu, to uznam, że mamy problem - wyraził swoje obawy Eugeniusz Kłopotek z PSL w "Magazynie 24 Godziny".

Ile razy razili leżącego Polaka?

Robert Dziekański leżał już na ziemi powalony pierwszym atakiem paralizatora, kiedy policjant powtórzył ciosy. Stało się tak dlatego, bo - jak zeznał przed kanadyjskim sądem sam atakujący - Polak był "wojowniczy" i "oporny". Policjant Kwesi Millington musiał wytłumaczyć się również z rozbieżności pomiędzy zeznaniami i sporządzonym przez niego raportem a zarejestrowanym na lotnisku obrazem.

Mgła sparaliżowała Okęcie

Z powodu mgły przez ponad trzy godziny na warszawskim Okęciu nie wylądował żaden samolot. Teraz ruch odbywa się już normalnie. - Widoczność na Okęciu była zerowa, nie było szans na lądowanie – tłumaczyło biuro prasowe lotniska. Loty musiały zostać skierowane do innych miast. O zamknięciu Okęcia napisali do nas widzowie na Kontakt TVN24.

Zabójstwo, czy ulga w cierpieniu?

Historia matki, która chce eutanazji dla pogrążonego od ponad 24 lat w śpiączce syna, podzieliła gości "Magazynu 24 godziny". Zdaniem Marka Jurka takich apeli nie należy upubliczniać, bo otwierają dyskusję o eutanazji. Według Kazimierza Kutza prośba kobiety jest wyrazem miłości.

Krwawa bójka na noże

Przy stadionie miejskim w podwarszawskim Legionowie doszło do bójki na noże. Jedna osoba nie żyje, a dwie przewieziono do szpitali. Policja zna już nazwiska ofiar.

"To było jak trzęsienie ziemi"

Zawalił się budynek miejskiego archiwum w Kolonii, uszkodzone są także dwie pobliskie kamienice. Rumowisko przeszukują ratownicy z psami. Na miejsce wysłano około 180 strażaków. Były pracownik archiwum Eberhard Illner, oskarża władze Kolonii o zaniedbanie. Jego zdaniem katastrofa była "do przewidzenia".

Ambasadorzy będą lobbować za Sikorskim?

Radosław Sikorski wysłał poufną instrukcję do polskich ambasadorów w państwach NATO, żeby lobbowali na rzecz jego kandydatury na szefa NATO - informuje "Dziennik". - To nie lobbing, to standardowe sondowanie intencji naszych partnerów - mówi tvn24.pl rzecznik MSZ Piotr Paszkowski.

"Nie ubierajmy prezydenta w takie buciki"

Platforma wytyka prezydentowi skierowanie do Trybunału Konstytucyjnego ustawy o instrumentach finansowych, która - jeśli zostałaby przyjęta - mogłaby uchronić przedsiębiorstwa przed problemem opcji walutowych. - Nie ubierajmy prezydenta w takie buciki - oburzał się w "Kropce nad i" Tadeusz Cymański (PiS) przypominając, że przyczyna sporu jest inna, bo dotyczy rzetelności banków.

Obama tłumaczy się z listu

- List do Rosji to nie targowanie się - tak prezydent USA Barack Obama odpowiedział na komentarz prezydenta Rosji, który wcześniej stwierdził, że nie można traktować sprawy tarczy antyrakietowej w kategoriach wymiany "tarcza za Iran". Kreml jednak zastrzegł, że w otrzymanym od Obamy liście nie było propozycji w sprawie tarczy. Sam Obama ocenił, że media "nieściśle opisały list".

Dociekliwa Monika Olejnik

Za dociekliwe poszukiwanie prawdy Naczelna Rada Adwokacka nagrodziła Monikę Olejnik Złotą Wagą 2008, nagrodą przyznawaną za "rzetelne i obiektywne wykonywanie swojego zawodu". - Pani dociekliwość sprawia, że prawda wypływa na wierzch i staje się często "kropką nad i" - pisze w uzasadnieniu instytucja.

13-latek z 5 promilami

Z pięcioma promilami alkoholu w organizmie trafił do lipnowskiego szpitala 13-latek z Dobrzynia nad Wisłą (kujawsko-pomorskie). Pijanego do nieprzytomności syna w nocy z piątku na sobotę znalazła w domu jego matka. Chłopak twierdzi, że "ćwiartkę" spirytusu kupił na ulicy za 5 złotych.

Kulka dla Sarkozy'ego

List z pogróżkami i kulą kalibru 9 milimetrów - taka przesyłka trafiła w ręce czołowych francuskich polityków, w tym prezydenta Nicolasa Sarkozy'ego. Prokuratura antyterrorystyczna w Paryżu wszczęła już śledztwo w sprawie.

NATO formalnie godzi się z Rosją

Najprawdopodobniej już w czwartek dojdzie do wznowienia oficjalnych relacji NATO z Rosją. - Sojusz wznowi formalne kontakty z Rosją zawieszone po inwazji na Gruzję - taką informację przekazał wysoki rangą dyplomata sojuszu.

12-latek ukradł dziadkowi auto

W Szczecinie policja zatrzymała samochód, bo za kółkiem nie było widać kierowcy. Okazało się, że kierowcą jest 12-latek, który - przy pomocy swoich, również nastoletnich kolegów - ukradł auto dziadkowi.

Jan Paweł II błogosławiony za kilka miesięcy?

Jan Paweł II zostanie ogłoszony błogosławionym już za kilka miesięcy? Kardynał Stanisław Dziwisz twierdzi, że to możliwe. Jak ujawnia były współpracownik papieża, sprawa Jana Pawła II jest rozpatrywana poza kolejnością. - Przecież samemu Benedyktowi XVI zależy na jej jak najszybszym zakończeniu - mówi w rozmowie z "Dziennikiem".

Polacy we włoskim obozie pracy: "baliśmy się o swoje zdrowie"

Wilgoć, smród, brud. Baliśmy się o swoje zdrowie, bo nie wiadomo, co grzyb na ścianach może spowodować - tak o warunkach, w jakich mieszkał na Sycylii opowiada jeden z Polaków, którzy zostali oszukani przez nieuczciwego pracodawcę. Przez obóz pracy mogło przewinąć się nawet 200 osób.

Ukrywano dowody ws. Nangar Khel?

Prokuratura Garnizonowa w Krakowie wyjaśnia, czy doszło do ukrywania dowodów w śledztwie w sprawie Nangar Khel – dowiedziała się reporterka TVN24. Chodzi o dokumenty, które ujawnił oskarżony kapitan Olgierd C.