Najnowsze

Najnowsze

Na rozpoczynającym się w piątek w Kamieniu Śląskim trzydniowym zebraniu plenarnym Episkopatu biskupi będą rozmawiać o zespole ds. oceny etyczno-prawnej materiałów zgromadzonych w IPN dotyczących duchownych. Zespół wesprze działającą już przy Episkopacie komisję historyczną. W jego skład wejdą księża i osoby świeckie - prawnicy i etycy. Decyzję o powołaniu takiego zespołu Episkopat podjął w marcu - pisze "Gazeta Wyborcza".

Wyborcy nie wierzą w rychły powrót lewicy do władzy. Nawet polityczny urok Aleksandra Kwaśniewskiego nie zapewni LiD szybkiego wzrostu popularności - pisze "Rzeczpospolita".

Bank Zachodni WBK, towarzystwo funduszy inwestycyjnych BZ WBK AIB, Allianz Życie, Gerling, Polsat PTE oraz ING Securities i bank spółdzielczy ze Wschowy wygrały w piątym rankingu "Rzeczpospolitej" najlepszych instytucji finansowych.

Zakup Możejek zmusza płocką spółkę do ograniczenia wydatków na pozostałe spółki - pisze "Puls Biznesu".

W kampanii wyborczej Lech Kaczyński zapowiadał koniec bizancjum Kwaśniewskiego i likwidację prezydenckich rezydencji. Teraz Kaczyński nie tylko ich nie kasuje, ale jeszcze się w nich rozsmakował. Co drugi weekend spędza na Helu - pisze "Życie Warszawy".

Minister zdrowia Zbigniew Religa nie powinien zwlekać z chemioterapią, bo w ten sposób nie zachęca Polaków do podejmowania leczenia – uważają specjaliści, na których powołuje się "Życie Warszawy".

Największe górnicze związki zawodowe w Polsce jednoczą siły i tworzą wspólną centralę. Chcą być słyszalni w Sejmie, rządzie i europarlamencie - pisze "Życie Warszawy".

We wrześniu minister Giertych powoła komisję, która zweryfikuje treść podręczników. Nie podoba mu się m.in. to, jak pisze się w nich o Okrągłym Stole - informuje "Rzeczpospolita".

Tak źle jeszcze nigdy nie było – mówią rolnicy i plantatorzy. Boją się, że w tym roku nie zbiorą wszystkich owoców i warzyw - pisze "Dziennik Polski".

Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadzi postępowanie w sprawie ukrywania dokumentacji, która powinna znajdować się w archiwach resortu skarbu - dowiedział się "Parkiet". Z ministerialnych szaf "wyparowała" część ważnych papierów dotyczących prywatyzacji.

Nawet 750 tysięcy złotych mogła stracić bełchatowska kopalnia na skutek machlojek swoich pracowników. Prokuratura podejrzewa 150 górników o wyłudzenie dopłat za wczasy pod gruszą. Zarzuty wyłudzeń i oszustw już usłyszało ponad 20 osób - informuje "Dziennik Łódzki".

Portugalska policja przeszukuje odludne rejony Algarve, kilkanaście kilometrów od miejsca, gdzie ponad miesiąc temu porwana została czteroletnia Brytyjka Madeleine McCann. Informacja, że właśnie tam mają być ukryte zwłoki dziecka, została wysłana do holenderskiej gazety.

- Przyczyniłem się do sukcesu mojej partii i nikt mi tego nie odbierze - tak Kazimierz Marcinkiewicz zareagował na krytyczne głosy kolegów z PiS. Jednocześnie były premier powtórzył na antenie TVN24, że wpływ dawnego układu z Porozumienia Centrum szkodzi Prawu i Sprawiedliwości.

I znowu wygląda na to, że jesteśmy na innym biegunie Europy. Zdaniem zagranicznych komentatorów to biegun uporu, głupoty i dezintegracji. Polscy negocjatorzy, zamiast miło uśmiechać się na szczytowych zdjęciach – znowu mieszają. Polska jedzie na wstecznym biegu, w dodatku w nieprzewidywalny sposób prowadzą Unię na manowce...

Biuro Bezpieczeństwa Narodowego chce zadbać o tych, którzy z bronią w ręku walczyli o niepodległość kraju. Mają to być specjalne renty, dofinansowanie leków, a także pochówek na koszt państwa z wojskowymi honorami - pisze "Dziennik"