Najnowsze

Najnowsze

Sześć osób zginęło, a 25 zostało rannych w ataku terrorystycznym w pakistańskim mieście Rawalpindi. Zamachowiec-samobójca na rozpędzonym motorze staranował wojskowy autobus.

Chiny sparaliżowane przez śnieg. Państwo Środka nie widziało takiej zimy od ponad 100 lat. Mróz zabił już ponad 60 osób.

Zbliża się kulminacyjny moment prezydenckich prawyborów w USA. W tzw. "superwtorek" swoich faworytów wskażą wyborcy w aż 24 stanach, w tym kilku największych. W najnowszych sondażach prowadzą Barack Obama wśród Demokratów i John McCain wśród Republikanów.

Państwowe zboże ma być sprzedawane tylko na warszawskiej giełdzie towarowej - postanowił prezes największych w kraju magazynów zbożowych, działacz PSL Andrzej Śmietanko. Na prowizji z takich transakcji zarobi inny z ludowców - pisze "Gazeta Wyborcza".

Za dnia bezwzględny i bezkompromisowy, w nocy przemienia się w poczciwego moralistę. Poseł PiS Jacek Kurski w sobotni wieczór wystąpił wraz z innymi politykami oraz dziennikarzami w krakowskiej Szopce Szoł, w roli... króliczka. W niedzielę w programie "Kawa na ławę" jego partyjni przeciwnicy próbowali zgłębiać przyczyny metamorfozy parlamentarzysty.

- Rosja to gracz globalny, a Polska regionalny. Możemy jej poważnie popsuć szyki - powiedział w TVN24 Paweł Zalewski. Jako przykład podał sprawę gazociągu. - W wyniku polskiego sprzeciwu z projektu zaczęli się wycofywać partnerzy Rosji m.in. Estonia. Dodał jednak, że wizyta Donalda Tuska w Moskwie jest niepotrzebna i nie będzie sukcesem.

- Mamy wiele pomysłów, ale nie umiemy się z nimi przebić w mediach przez laptopy i uśmiech Radka Sikorskiego - powiedział w TVN24 jeden z liderów LiD-u Marek Borowski. Dodał, że problemem jest też program, ale jak zapewniał, trwają prace nad jego stworzeniem.

Sytuacja szpitala Akademii Medycznej w Gdańsku jest nadal krytyczna. Dyrektor i związki zawodowe wysyłają list otwarty z apelem o pomoc do władz centralnych i wojewódzkich. Po zajęciu kont bankowych przez komornika, szpitalowi zagroziło zamknięcie. W miniony piątek minister Ewa Kopacz obiecała pomoc doraźną, co zapobiegło natychmiastowej ewakuacji pacjentów.

U redemptorystów rządy zaczyna nowy prowincjał - o. Ryszard Bożek. Wybór o. Bożka na to stanowisko świadczy o tym, że u zakonników dochodzą do głosu ludzie reprezentujący inny kierunek myślenia niż o. Zdzisław Klafka i o. Tadeusz Rydzyk - pisze "Rzeczpospolita"

Siły rebeliantów zostały wyparte ze stolicy kraju Ndżameny - poinformowało dowództwo wojsk rządowych Czadu. Zacięte walki o stolicę i niestabilna sytuacja w kraju spowodowały jednak, że polski resort obrony spowolnił przygotowania do wyjazdu do Czadu polskich żołnierzy.

"Długo i wyczerpująco" chce w poniedziałek Donald Tusk wyjaśnić prezydentowi politykę rządu wobec Rosji i Ukrainy. Premier poprosił Lecha Kaczyńskiego o spotkanie, by "uniknąć jakichkolwiek dwuznaczności czy nieporozumień" w kwestii polityki wschodniej

Zdaniem Władysława Bartoszewskiego to, że kanclerz Niemiec zaprasza polskie władze do udziału w budowie w Berlinie ośrodka, który upamiętni wysiedlenie po wojnie milionów Niemców (m.in. z terenów dzisiejszej Polski), jest godne pochwały. Profesor w wywiadzie dla "Dziennika" zastrzega jednak, że potrzeba w tej sprawie więcej konkretów.

Niedziela, 3 lutego 21:00- Dzisiaj bohaterem polskiej polityki zagranicznej jest Papkin, który opowiada, co zrobił, gdzie był, gdzie pojedzie, jak się zachowa - uważa były wiceminister spraw zagranicznych w rządzie Jarosława Kaczyńskiego Paweł Kowal, komentując w Magazynie "24 Godziny" polską politykę wobec Rosji.

Przewidując falę strajków, rząd chce ukrócić działalność związków zawodowych - pisze "Rzeczpospolita", a "Polska" publikuje sondaż, z którego wynika, że aż 75 proc. Polaków uważa, że należy im się podwyżka. Gabinet Donalda Tuska może czekać ciężki rok.

Słabnie pozycja Antoniego Macierewicza w PiS. Niektórzy politycy tej partii spekulują, że myśli on o założeniu własnej formacji związanej ze środowiskiem o. Rydzyka. Wydaje się też, że PiS poświęcił Macierewicza jako kandydata do komisji śledczej w sprawie nacisków. Jego miejsce ma zająć Jacek Kurski - pisze dziennik "Polska".

Złe stosowanie leków bez recepty może wywołać nieodwracalne skutki dla zdrowia dzieci – ostrzegają pediatrzy. W Polsce coraz więcej rodziców na własną rękę leczy swoje pociechy, kierując się reklamami i wiedzą z Internetu - pisze "Dziennik Polski".

W Sejmie jest już projekt ustawy o bezpłatnym przekazywaniu samorządom lotnisk wojskowych i terenów do nich przyległych zbędnych polskiej armii. Nowe przepisy nie obejmą jednak podkrakowskich Balic - pisze "Dziennik Polski".