Łódź

Łódź

- Będziemy odtwarzać to, co wydarzyło się na autostradzie bezpośrednio przed wypadkiem. Wszystko wskazuje na to, że 36-letni kierowca samochodu ciężarowego zbyt późno zorientował się, że auta przed nim się zatrzymały - informuje prokurator Jan Snopkiewicz, który prowadzi śledztwo w sprawie tragicznego wypadku na A2 w okolicach Łowicza (woj. łódzkie).

Skromniejsze wesela, obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej i wiele innych obostrzeń. Tak wygląda życie w powiatach, w których pandemia COVID-19 rozwijała się na tyle szybko, że trzeba było przywrócić część ograniczeń. - Trwają kontrole w sklepach, targach i miejscach pracy. Na razie nasi mieszkańcy karnie stosują się do obostrzeń - mówi szefowa sanepidu w Wieluniu (woj. łódzkie).

- Na początku myśleliśmy, że bocian miał po prostu wypadek. Dopiero podczas prześwietlenia okazało się, że ma śrut w skrzydle - opowiada Artur Paul z inicjatywy "Bocian". Ptak już nigdy nie poleci, skrzydło trzeba było amputować. Policja szuka sprawcy dramatu zwierzęcia i nie wyklucza, że może on odpowiadać za strzelanie do innych ptaków.