Najnowsze

Najnowsze

Rekordowa liczba zakażeń jest oczywiście związana z tym, że na przykład olbrzymia liczba mieszkańców Śląska pojechała nad morze, olbrzymia liczba mieszkańców Pomorza pojechała w góry. Ci ludzie wrócą i wtedy naprawdę - mówię o tym złym scenariuszu - zacznie się prawdziwe nasilenie epidemii - ocenił w "Faktach po Faktach" prezes Polskiej Akademii Nauk prof. Jerzy Duszyński, kierownik zespołu doradczego PAN do spraw COVID-19.

Nie raz walczyli bark w bark. Teraz życie jednego i kariery obu wiszą na włosku

Holenderski kolarz Fabio Jakobsen walczy o życie po kraksie, jaka miała miejsce na mecie 1. etapu Tour de Pologne. Jego rodak Dylan Groenewegen, którego na finiszu chciał wyprzedzić mistrz Holandii, zajechał atakującemu drogę i zepchnął go na zabezpieczające trasę wyścigu barierki. To nie pierwsza tego typu sytuacja na finiszu wyścigu. Pierwsza, której konsekwencje są tak poważne.

Nie jest tak, że kwestionujemy ważność wyboru prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Kwestionujemy ważność decyzji Sądu Najwyższego, ponieważ zgodnie z konstytucją to Sąd Najwyższy legalnie wybrany, z prawidłowo wybranymi sędziami - a nie nielegalnie powołanymi - ma stwierdzić ważność wyboru prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Tylko tyle i aż tyle - powiedział w "Faktach po Faktach" dr hab. Krystian Markiewicz, prezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia".

Trzy osoby, zatrzymane w sprawie wywieszania tęczowych flag na warszawskich pomnikach, usłyszały w środę zarzuty. - Jedni - tak, jak Prawo i Sprawiedliwość - z tęczową flagą wojują i zamykają w aresztach, inni - tęczową flagę chcą w Polsce przedstawiać jako normalność - ocenił w "Tak jest" w TVN24 przewodniczący klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski. Zdaniem warszawskiego radnego Jana Strzeżka z Porozumienia akcja była "wyjątkowo paskudnym manifestem".