Najnowsze

Najnowsze

Wstępne prognozy: szykuje się kolejny ponadprzeciętny sezon huraganów

Według pierwszej prognozy ekspertów z Colorado State University, nadchodzący sezon huraganowy może być powyżej średniej, choć nie zanosi się na tak gwałtowny, jak ubiegłoroczny. Naukowcy oszacowali, że wystąpi 17 nazwanych burz, z których powstać może osiem huraganów. Cztery zjawiska mogą mieć niszczycielską siłę.

Błyskawiczna wygrana Majchrzaka w Monte Carlo

Lepszego początku sezonu na kortach ziemnych Kamil Majchrzak nie mógł sobie wymarzyć. Polak pokonał w 1. rundzie kwalifikacji w Monte Carlo bardzo solidnego ostatnio Włocha Gianlukę Magera 6:3, 6:3.

W nocy z soboty na niedzielę i z niedzieli na poniedziałek warszawski ratusz chce pierwszy raz w tym roku przeprowadzić ozonowanie przestrzeni miejskich. - Jeśli pogoda dopisze, zdezynfekujemy około 200 kilometrów dróg i prawie 108 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni - zapowiedzieli urzędnicy.

Cyklon Seroja zagraża Australii. "Sytuacja jest bardzo poważna"

Władze Australii Zachodniej wezwały mieszkańców środkowo-zachodniego wybrzeża do znalezienia bezpiecznego schronienia z powodu zbliżającego się cyklonu Seroja. Zdaniem władz, prognozowane porywy wiatru towarzyszące żywiołowi mogą być takimi, jakie nie były widziane na tym terenie od dekad.