Najnowsze

Najnowsze

"Nie mieliśmy wielu opcji". Trener Duńczyków o wznowieniu meczu

Decyzja o dokończeniu meczu Dania - Finlandia po wydarzeniach z udziałem Christiana Eriksena wywołała ogromne zdziwienie w środowisku piłkarskim. UEFA informowała, że stało się tak na wniosek obu drużyn. Selekcjoner Duńczyków Kasper Hjulmand przedstawił jednak tę sprawę w nieco innym świetle.

"Leżał na boku. Czułem puls, ale nagle to się zmieniło"

Wszystko stało się nagle, potem nastąpiła długa akcja ratunkowa, następnie wyczekiwanie na wieści o stanie zdrowia piłkarza, aż w końcu zapadła decyzja o wznowieniu spotkania. O nerwowych chwilach tuż po utracie przytomności przez Christiana Eriksena oraz wydarzeniach z szatni reprezentacji opowiadali w sobotę wieczorem lekarz duńskiej kadry oraz jej selekcjoner.

Polskie siatkarki jak siatkarze. Z Brazylią do zera

Polskie siatkarki poniosły siódmą porażkę w swoim dziesiątym występie w Lidze Narodów. W sobotę musiały uznać wyższość Brazylijek, przegrywając w Rimini 0:3 (22:25, 20:25, 23:25). W niedzielę Biało-Czerwone zagrają o 19.30 z Tajlandią.

"Wszyscy byli w szoku". Poruszenie w polskiej reprezentacji

Zasłabnięcie Christiana Eriksena podczas meczu Dania - Finlandia (0:1) na Euro 2020 wstrząsnęło całym sportowym światem. Do zdarzenia doszło w momencie, gdy reprezentacja Polski miała odprawę taktyczną w Sopocie. - Piłkarze dowiedzieli się chwilę później. Wszyscy byli w szoku - powiedział rzecznik prasowy PZPN i kadry Jakub Kwiatkowski.

Zmarnowany karny. Duńczycy myślami byli poza boiskiem

Dokończono sobotni mecz mistrzostw Europy pomiędzy Danią i Finlandią mimo dramatu Christiana Eriksena. Duńczycy na własnym obiekcie w Kopenhadze nie byli jednak w stanie skupić się na dalszej grze. Widać to było choćby po rzucie karnym, który mógł im dać wyrównanie. W takich okolicznościach trudno było o koncentrację.

Mecz wznowiony w cieniu dramatu. Finowie sprawili niespodziankę

Tuż przed końcem pierwszej połowy meczu Dania – Finlandia na Euro 2020 Christian Eriksen bezwładnie upadł na murawę. Pomocnikowi natychmiast została udzielona pomoc medyczna. Gdy stało się jasne, że życiu piłkarza nic już nie zagraża, UEFA podjęła decyzję o wznowieniu spotkania. Ostatecznie Finlandia pokonała w nim Danię 1:0.

Sportowy świat wspiera Eriksena. "Bądź silny, jesteśmy przy tobie!"

Stan Christiana Eriksena jest stabilny. Piłkarz jest przytomny i przebywa w szpitalu – uspokoiła tuż po godzinie 20. duńska federacja. Reakcje zgromadzonych wokół reanimowanego na murawie pomocnika są najlepszym dowodem na to, jak poważna była sytuacja. Losem piłkarza przejął się cały sportowy świat.

Rozmowa piłkarzy z Eriksenem zadecydowała o wznowieniu meczu Dania - Finlandia

Jakob Jensen, szef duńskiej federacji, poinformował, że piłkarze reprezentacji rozmawiali z Christianem Eriksenem. To miało być kluczowe przy podjęciu decyzji o tym, by przerwany w 43. minucie mecz Dania - Finlandia na Euro 2020 mógł być kontynuowany. Tuż przed przerwą Eriksen zasłabł na murawie i długo pozostawał nieprzytomny.

"Christian, myślami jesteśmy z Tobą". Uczestnicy Euro wspierają Eriksena

Wszystkie wydarzenia związane z mistrzostwami Europy zeszły na dalszy plan po dramacie z udziałem Christiana Eriksena. Słowa wsparcia dla duńskiego zawodnika napływają od kolejnych piłkarskich federacji. "Są w życiu ważniejsze rzeczy niż piłka nożna. Christian, myślami jesteśmy z Tobą!" - napisano na Twitterze Łączy nas piłka.