Najnowsze

Najnowsze

W ostatnich tygodniach w dawnym domu Petera Tobina, skazanego na dożywocie za zamordowanie 23-letniej Polki, znaleziono kolejne dwa ciała. Media spekulują jednak, że morderca może być sprawcą śmierci nawet 15 ofiar.

Cudowne dzieci szwedzkiego jazzu - Esbjorn Svensson Trio (E.S.T.) - w Polsce. Gwiazdy europejskiej i światowej sceny muzycznej przyjechały do naszego kraju żeby promować swoją najnowszą płytą "Tuesday Wonderland".

- Komisja ds. służb specjalnych sprawdzi działania Antoniego Macierewicza – zapowiada poseł PO Zbigniew Chlebowski. Według jego słów, komisja otrzyma nowe uprawnienia, co umożliwi jej dokładne zbadanie prac komisji weryfikacyjnej ds. Wojskowych Służb Informacyjnych

Ponad 3,5 kilograma amfetaminy, marihuana, kokaina i dwaj mężczyźni obwiniani o handel narkotykami - wszystko to w rękach krakowskiej policji.

Niedziela jest już piątym dniem strajku francuskich transportowców. Nadal sparaliżowana jest komunikacja kolejowa, stoi także transport miejski w Paryżu.

Czterej funkcjonariusze kanadyjskiej policji, którzy użyli paralizatora i śmiertelnie porazili polskiego imigranta Roberta Dziekańskiego na lotnisku w Vancouver, zostali przeniesieni do innych zadań - informuje kanadyjska policja federalna.

Fala powodziowa zalała drogi, domy, zniszczyła mosty, sieć kolejową i energetyczną na północy Grecji. Ulewny deszcz spowodował, że wiele rzek wystąpiło z brzegów. W niektórych regionach wprowadzono stan wyjątkowy.

Ma prawie 80 metrów, waży 280 ton i zużywa mnóstwo prądu, bo świeci tysiącami kolorowych lampek. W Porto, drugim co do wielkości Portugalskim mieście stanęła najwyższa europejska choinka. Będzie można ją oglądać do 7 stycznia.

20-letni kierowca nie żyje, a pasażer jest ciężko ranny - w nocy na jednej z głównych ulic Łodzi osobowe audi uderzyło w słup oświetleniowy po tym, jak kierowca z niewyjaśnionych powodów zjechał na chodnik. Policja bada przyczyny tragedii.

- Władze Pakistanu muszą znieść trwający od dwóch tygodni stan wyjątkowy i uwolnić osoby zatrzymane ze względów politycznych - stwierdził specjalny wysłannik rządu USA John Negroponte, który przyjechał z wizytą do Pakistanu.

336 tys. euro zapłacił prywatny kolekcjoner z jednego z krajów europejskich za jeden z pierwszych aparatów małoobrazkowych na świecie - Leicę z 1923 roku. Jest to najdroższy małoobrazkowy aparat fotograficzny sprzedany kiedykolwiek na aukcji i drugi najdroższy aparat fotograficzny w ogóle.

Dawny przywódca albańskich partyzantów,dziś lider Demokratycznej Partii Kosowa Hashim Thaci obwieścił w nocy wygraną swojej partii w sobotnich wyborach parlamentarnych. - Dziękuję wszystkim tym, którzy pomogli w osiągnięciu tego zwycięstwa - mówił na wiecu w stolicy Kosowa Prisztinie.

Bez koalicji z LPR i Samoobroną nic nie mogliśmy w Polsce zmienić. Mam nadzieję, że historycy to kiedyś docenią, a Pan Bóg wybaczy moralne i estetyczne braki tego przedsięwzięcia - mówi były już premier Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Wprost".

W kilku kanadyjskich miastach odbyły się uroczystości upamiętniające śmierć Roberta Dziekańskiego - Polaka, który zmarł na lotnisku gdy porazili go paralizatorem funkcjonariusze kanadyjskiej policji. Po tym zdarzeniu kanadyjski rząd rozważa ograniczenia w ich używaniu.

- To podejrzane, że akta komisji ds. WSI są przewożone do Kancelarii Prezydenta - mówią PO, PSL i LiD. - Materiały są do wglądu, a poza tym do komisji "wejdą" ludzie mianowani przez Donalda Tuska - odpowiada PiS. Reprezentanci wszystkich partyjnych ugrupowań dyskutowali w "Magazynie 24 godziny" o dorobku komisji weryfikacyjnej WSI.

Czekających na "dzień sądu ostatecznego" jest co najmniej trzydziestu. Członkowie sekty zamierzają siedzieć w pieczarze do maja, gdy według ich lidera Piotra Kuzniecowa nadejdzie koniec świata. Guru nie dołączył jednak do swoich wyznawców bo wcześniej został aresztowany i skierowany do szpitala na badania psychiatryczne.

Założyciele Związku Ludności Narodowości Śląskiej - Stowarzyszenia Osób Deklarujących Przynależność do Narodowości Śląskiej skarżą się na decyzję polskich sądów, które po raz kolejny odmówiły im rejestracji. Trybunał już raz przyznał rację polskim sądom.

Sobota, 17 listopada 21:00Materiały komisji Weryfikacyjnej WSI zostały przewiezione do Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Zdaniem byłego szefa Komisji Antoniego Macierewicza - obecny jej szef Jan Olszewski - miał prawo to zrobić. Co innego mówią politycy Platformy Obywatelskiej - ich zdaniem mogło dojść do złamania procedur. Sytuację komentowali goście Magazynu 24 godziny.