Ciekawostki

Ciekawostki

W Santander na północy Hiszpanii zawalił się plac zabaw wybudowany nad parkingiem na jednym z osiedli. Urzędnicy przypuszczają, że mogło do tego dojść po nasiąknięciu ziemi po częstych i obfitych opadach deszczu, jakie w ostatnim czasie nawiedziły region Kantabrii.

Czym jest pyszny pischinger? Zimnym piwem z pianką, kanapką z rybą, waflowym torcikiem czy serową roladą z ziołami? Z tym pytaniem w "Milionerach" zmierzył się Daniel Bracanović. Grał o 20 tysięcy złotych.

Nieznani sprawcy namalowali hasło "Wolny Hongkong" na posągu Małej Syrenki - jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Kopenhagi. Czerwone i białe litery pojawiły się na kamieniu, na którym w porcie w duńskiej stolicy siedzi bohaterka baśni Hansa Christiana Andersena.

Który z fanów nie wyobrażał sobie siebie za kółkiem KITT-a, superinteligentnego auta, którym jeździł nieustraszony Michael Knight (młody David Hasselhoff z burzą loków na głowie i w skórze) w kultowym serialu "Knight rider"? Który z tychże fanów pokusi się o spełnienie swoich młodzieńczych fantazji i wylicytuje w słusznej sprawie zawadiackiego Pontiaca Trans Am, jakby żywcem wyjętego z amerykańskiej produkcji?

Kto nakrywa rzeczy ogonem i nie można ich potem znaleźć? Sroka, martwe cielę, pliszka czy diabeł? Takie pytanie w "Milionerach" usłyszał pan Maciej Konieczny z Poznania. Nagrodą za poprawną odpowiedź było tysiąc złotych.