Ciekawostki

Ciekawostki

Neutralizacja zakończyła się powodzeniem – potwierdził dowódca operacji kpt. mar. Piotr Nowak, oceniając akcję detonacji Tallboya - największej odnalezionej w Polsce bomby z okresu II wojny światowej. - Operacja została przeprowadzona bezpiecznie, na poziomie światowym - zaznaczył rzecznik 8. Flotylli Obrony Wybrzeża kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski.

Kate McCue jest pierwszą Amerykanką i piątą kobietą na świecie, która zyskała stopień kapitana statków wycieczkowych. Przeglądając swoje konto w mediach społecznościowych zauważyła seksistowski komentarz. Zdecydowała się odpowiedzieć w krótkim filmiku. Nagranie stało się hitem internetu.

Około metrowego gada na brzegu rzeki zauważyli spacerowicze. O sprawie powiadomiono policję, a ta przekazała informację pracownikom wrocławskiego zoo. W niedzielę gada udało się złapać.

Pracują codziennie od rana do wieczora. Ich praca dla wielu osób jest wymarzonym zajęciem. Jednak bycie opiekunem zwierząt w zoo to nie tylko przyjemność z obcowania z dzikimi zwierzętami, ale też olbrzymia odpowiedzialność. - To od nich zależy zdrowie i życie naszych zwierząt - podkreśla prezes Zoo Wrocław, które zatrudnia 94 opiekunów. 4 października obchodzony jest nie tylko Światowy Dzień Zwierząt, ale też Międzynarodowy Dzień Opiekuna Zwierząt.