Najnowsze

Najnowsze

"Może pan Kaczyński miał objawienia dodatkowe?". Poseł Niesiołowski w Sejmie

Nowoczesna złożyła w środę w Sejmie wniosek o odrzucenie, przygotowanej przez grupę posłów PiS, uchwały w sprawie uczczenia setnej rocznicy objawień fatimskich. Inicjatywę popiera PiS, posłowie PO nie wezmą udziału w głosowaniu. W debacie na ten temat wypowiedział się między innymi Stefan Niesiołowski, którego koło Europejskich Demokratów poparło wniosek Nowoczesnej. - Kto PiS upoważnił do tego, żeby się podszywać pod Matkę Boską? - pytał poseł. - Rozumiem, że poparcie dla PiS-u wynika z objawienia Matki Boskiej? - dodał.

Coraz więcej alergików

Alergicy nie mają łatwo. Ich liczba rośnie cały czas i rosnąć będzie - tak bardzo, że za 15 lat już co drugi Europejczyk może mieć alergię. W przetrwaniu pyłkowego sezonu może pomóc kilka trików.

Bat na kierowców ze wschodu

Koniec z samowolką kierowców zza wschodniej granicy na polskich drogach. Ci spoza Unii w końcu zaczęli płacić za mandaty z fotoradarów. Inspekcja Transportu Drogowego znalazła sposób karania kierowców bez zmiany prawa, które to do tej pory to uniemożliwiało.

Mikroczipy w ludzkim ciele

Mikrochipy w ręce zamiast karty magnetycznej - to już nie Matrix, a nasza przyszłość. Szwedzka firma już dała pracownikom taką możliwość. W Polsce na razie na takie rozwiązanie zdecydowała się jedna kobieta.

Spór o uchwałę w sprawie setnej rocznicy objawień fatimskich

Spór o uchwałę w sprawie setnej rocznicy objawień fatimskich. Wnioskuje o to PiS, Nowoczesna złożyła wniosek o odrzucenie, a posłowie PO zapowiedzieli, że nie wezmą udziału w głosowaniu - te dopiero w piątek. Dziś debata momentami gorąca, bo jak mówi opozycja Sejm to nie ambona, a zamiast uchwały lepiej przyjąć dzieci z Aleppo.

Spór o Gibraltar

Londyn vs. Madryt, czyli spór o Gibraltar. Spór się zaostrza, a wszystko przez Brexit. Hiszpania próbuje odzyskać swoje wpływy i kusi mieszkańców hiszpańskim obywatelstwem, które ma być gwarancją pozostania w Unii Europejskiej. Wielka Brytania ma nieco trudniej, bo zadowolenie na Gibraltarze powróci, jeśli wynegocjuje dla nich korzystne warunki.

Sejm pracuje nad reformą KRS

Prawie pusta sala na debacie o sądownictwie. Promujący ustawę o Krajowej Radzie Sądownictwa Zbigniew Ziobro tym razem dokumentu nie przedstawiał. Z mównicy zabrzmiał za to głos prokuratora z czasów dawno minionych - Stanisława Piotrowicza.

W mieszkaniu zamachowca z metra znaleziono "fragmenty bomby"

Podczas rewizji w mieszkaniu Akbarżona Dżaliłowa, domniemanego sprawcy zamachu w metrze w Petersburgu, znaleziono fragmenty bomby analogiczne do ładunku, który nie wybuchł na stacji metra Płoszczad Wosstanija - poinformował rosyjski Komitet Śledczy.

Trump: atak chemiczny w Syrii przekroczył wiele, wiele linii

Prezydent USA Donald Trump nazwał atak chemiczny na Chan Szajchun w Syrii "straszliwym afrontem dla ludzkości". Skrytykował też swojego poprzednika Baracka Obamę za "niezdecydowanie i słabość". Nie podał jednak żadnych szczegółów dotyczących kroków, jakie zamierza podjąć.

Amerykanie zidentyfikowali północnokoreański pocisk

Pocisk balistyczny, jaki Korea Północna w środę rano wystrzeliła w morze ze wschodniej części kraju, to przerobiona rakieta Scud o dłuższym zasięgu - poinformowały anonimowe źródła w Pentagonie. Wcześniej podawano, że chodzi o rakietę średniego zasięgu KN-15.

Ambasador z teczki

PiS, który planuje dezubekizację w dyplomacji, a sam mianował ambasadora, który z tą ustawą może mieć problem. Najważniejszy polski dyplomata w Niemczech - Andrzej Przyłębski - to historia zawrotnej kariery, znikających teczek i dyplomatycznych porażek, czyli historia filozofa z ambicjami, który umiał się odnaleźć i w starej i nowej rzeczywistości, choć o tym pierwszym nie wspomniał w swoim oświadczeniu lustracyjnym - Leszek Dawidowicz.

"To, co się dzieje wokół armii, zahacza już o zbrodnię stanu"

- To, co się dzieje wokół armii, wokół wybitnych polskich generałów, wykształconych także w wojennych uczelniach brytyjskich, amerykańskich, co się dzieje z tworzeniem korpusu obrony terytorialnej, co się dzieje wokół wycofywania Polski ze struktur NATO i tworzących się struktur wojskowych Unii Europejskiej, zahacza już o zbrodnię stanu - powiedział w "Faktach po Faktach" profesor Andrzej Rzepliński, sędzia w stanie spoczynku oraz były prezes Trybunału Konstytucyjnego.

Dwie prawdy

Historia ambasadora "dobrej zmiany" z PRL-owską przeszłością - może zaskakiwać, ale może też wpisywać się w pewną politykę PiS. Politykę, którą czarno na białym obnaża raport na temat przestrzegania praw człowieka w Polsce - ujawniony przez Oko.press najnowszy raport, jaki minister Waszczykowski przygotował dla ONZ. To "himalaje hipokryzji" - ostro oceniają go organizacje pozarządowe (które stoją na straży tych praw) i po kolei wyliczają - jak rząd w raporcie dla świata chwali się tym, czego sam nie robi albo przeciwko czemu wprost występuje - o szczegółach Dariusz Kubik.

"Ja należę do pierwszego sortu"

- Przyjmuję do wiadomości, że są ludzie różnych sortów, ale ja należę do pierwszego sortu, do najlepszego - powiedział w "Faktach po Faktach" profesor Andrzej Rzepliński odnosząc się do zarzutu, że polscy sędziowie tworzą kastę. Skrytykował również projekt reformy Krajowej Radzie Sądownictwa. - Kolejny etap zawłaszczenia państwa we wszystkich jego obszarach, zaboru państwa polskiego przez jedną partię, a w zasadzie jednego człowieka - ocenił.

"Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej powinien się cieszyć, że będzie miał tak wspaniałą filię"

Niewykluczone, że dyrekcja muzeum specjalnie wybrała datę otwarcia, gdy obradował Sejm, bo to uniemożliwiło mi obecność - mówił w "Kropce nad i" podsekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosław Sellin (PiS). - Ja pojechałam wcześniej, obawiając się jakichś decyzji, filii, połączeń - odpowiedziała Iwona Śledzińska-Katarasińska, posłanka PO.

"Ja należę do pierwszego sortu"

- Przyjmuję do wiadomości, że są ludzie różnych sortów, ale ja należę do pierwszego sortu, do najlepszego - powiedział w "Faktach po Faktach" profesor Andrzej Rzepliński, odnosząc się do zarzutu, że polscy sędziowie tworzą kastę. Skrytykował również projekt reformy Krajowej Radzie Sądownictwa. - Kolejny etap zawłaszczenia państwa we wszystkich jego obszarach, zaboru państwa polskiego przez jedną partię, a w zasadzie jednego człowieka - ocenił.

Emocjonalne wystąpienie w ONZ. "Popatrzcie na te zdjęcia. Nie możemy zamknąć na nie oczu"

- Wczoraj, kiedy się obudziliśmy, czekały na nas zdjęcia. Dzieci z wydobywającą się pianą z ust, w konwulsjach, w ramionach zrozpaczonych rodziców - mówiła w czasie posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych amerykańska ambasador Nikki Haley, pokazując fotografie ofiar ataku chemicznego w syryjskiej miejscowości Chan Szajchun. Dodała, że kiedy ONZ zawodzi, "kraje są zmuszone do podjęcia własnych działań".

Kolejna organizacja potwierdza symptomy użycia broni chemicznej

Objawy u osób poszkodowanych w ataku w syryjskim Chan Szajchun są zgodne z symptomami występującymi po kontakcie z bronią chemiczną, taką jak sarin czy chlor - poinformowała organizacja Lekarze Bez Granic (MSF). Wcześniej Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) oznajmiła, że ofiary wtorkowego ataku wykazują symptomy, świadczące o reakcji na działanie środka paralityczno-drgawkowego. W ataku w prowincji Idlib zginęło co najmniej 70 cywilów.

Miał pisać z nienawiścią o Kościele i władzy, a dobrze o WOŚP. Nauczyciel stanie przed komisją za wpisy

Ktoś doniósł na nauczyciela, w anonimie zarzucił mu agresję słowną. Bartłomiej Woś na Facebooku miał z nienawiścią pisać m.in. o Kościele katolickim, władzach państwowych, a bronić Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po interwencji starosty komisja dyscyplinarna działająca przy lubuskim kuratorium wszczęła postępowanie wobec pedagoga z Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Żaganiu (woj. lubuskie). W jego obronie stanął burmistrz.

Kontrowersyjny współpracownik Trumpa usunięty

Prezydent USA Donald Trump usunął swego doradcę do spraw strategicznych Steve'a Bannona ze składu Rady Bezpieczeństwa Narodowego - wynika z pisma opublikowanego w środę w amerykańskim Rejestrze Federalnym.

Urodziła na pokładzie śmigłowca

Peruwiańscy żołnierze ewakuowali śmigłowcem ciężarną kobietą mieszkająca w dotkniętych powodzią okolicach Limy. Nagle podczas lotu powodzianka zaczęła rodzić. Żołnierze stanęli na wysokości zadania i odebrali poród. Dziecko i mama czują się dobrze.