Najnowsze

Najnowsze

Jegertroppen wdzierają się do ostatniego bastionu męskości

Świetnie strzelają, obserwują i lepiej działają zespołowo – takie wnioski płyną z roku działania pierwszego na świecie oddziału komandosów złożonego wyłącznie z kobiet. W zachodnich wojskach padają ostatnie bastiony męskości. Budzi to niemałe kontrowersje.

Wałęsa: "Był Pan nie esbekiem a kontrwywiadem"

"Miałem wybór radykalnie walczyć i przegrać ,albo w rozmowach w spotkaniach rozpoznać argumenty i jakość przeciwnika i na tej koncepcji dążyć do zmian" - w sobotę napisał na swoim mikroblogu Lech Wałęsa. To kolejny wpis byłego prezydenta, w którym komentuje on oskarżenia o współpracę ze służbami bezpieczeństwa PRL.

Wielkie bombowce zniknęły znad głów dżihadystów

Amerykańskie lotnictwo wycofało bombowce strategiczne B-1B znad Syrii i Iraku. Były tam jednym z filarów kampanii nalotów na dżihadystów. Mogły krążyć długo nad polem bitwy i zabierać wiele ton bomb. Mają je zastąpić mniejsze maszyny.

"Nazywasz to porozumieniem, Dave?". Brytyjska prasa na ostro

Brytyjska prasa ocenia, że w porozumieniu z Brukseli "nie znalazło się nic, co zmieniłoby znacząco nastawienie wyborców", którzy 23 czerwca pójdą głosować w sprawie przyszłości Wielkiej Brytanii w UE. Większość wyraża sceptycyzm co do realnej wartości wywalczonych reform.

Szkoccy nacjonaliści wolą zostać w UE, nawet bez reszty Królestwa

Gdybyśmy zostali wyrwani z UE głosami znacznie liczniejszego angielskiego elektoratu, nowa konsultacja w sprawie niepodległości Szkocji narzucałaby się w nieodparty sposób - oznajmił Alex Salmond, rzecznik ds. spraw zagranicznych Szkockiej Partii Narodowej (SNP) w parlamencie brytyjskim. Szkoccy nacjonaliści są zwolennikami pozostania w UE i nie podoba im się wizja Brexitu.

Po lesie biegali w samych szortach. "Jest elegancko i dziko"

Amatorzy białego szaleństwa zjechali do Przesieki na Dolnym Śląsku. Nie przyciągnęły ich jednak narty czy snowboard, a czwarty bieg Icemana. Kilkudziesięciu śmiałków stanęło na starcie biegu w ekstremalnych strojach. Mężczyźni ubrani jedynie w szorty, kobiety w spodenki i "minimalnym zakryciu tułowia". - Jest elegancko i dziko jak zawsze. Polecam wszystkim - zachęcał Paweł, który na mecie pojawił się jako drugi z mężczyzn. A Ola z Wrocławia, pierwsza wśród kobiet, zapewniała, że mimo iż temperatura jest niska to "atmosfera jest gorąca".

Poznań naprawia torowiska. Remonty w całym mieście

Ponad 20 remontów tras tramwajowych zaplanowano w tym roku w Poznaniu. Początek prac przewidziano już 1 marca – zamknięty zostanie odcinek ulicy Podgórnej przy pl. Wiosny Ludów. Na ponad dwa tygodnie trasy zmieni aż 8 linii tramwajowych.

Szef IPN: w poniedziałek udostępnimy część dokumentów z domu Kiszczaka

W dniu dzisiejszym naczelnik Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu przekazał na moje ręce pierwszą partię dokumentów zabezpieczonych 16 lutego - poinformował na konferencji prasowej prezes IPN Łukasz Kamiński. Dokumenty będą udostępnione od poniedziałku w czytelni IPN. Chodzi o materiały archiwalne, zabezpieczone w domu gen. Czesława Kiszczaka, które mają dotyczyć TW "Bolka".

Wielka inscenizacja w Tczewie. Szturmowała armia Napoleona

Blisko 200 rekonstruktorów z całej Polski wzięło udział w widowiskowej inscenizacji wielkiej bitwy o Tczew, która rozegrała się w 1807 roku. Ulice miasta znów "przeniosły się" do czasów wojen napoleońskich z początku XIX wieku - do walk Wielkiej Armii Napoleona Bonaparte wyzwalającej Tczew z rąk pruskich.

Ten mercedes wygląda jak radiowóz. "Ludzie się mylą i zwalniają"

Na pierwszy rzut oka wygląda jak policyjny radiowóz. Dlatego kierowcy, na widok mercedesa należącego do firmy transportowej z Kartuz, zdejmują nogę z gazu. Z policyjnym radiowozem auto łączy jednak tylko kolor i niebieska taśma. – My nie wystawiamy mandatów, a na drzwiach mamy napis "pilot" – komentują właściciele firmy.

400 ton uderzyło w wioskę. Katastrofa, która zmieniła Chiny

Wszyscy patrzyli, jak rakieta zaczyna lecieć poziomo i eksploduje, uderzając o ziemię. Centrum kontroli misji wstrząsnął silny podmuch i zapadła ciemność - tak wspominał jeden z dziennikarzy katastrofę chińskiej rakiety w 1996 roku. 20 lat temu nie tylko wywołała kryzys w relacjach pomiędzy Chinami a USA, ale też nieodwracalnie zmieniła oblicze chińskiego programu kosmicznego.

W parku znaleziono ziemiankę. Z kanapą i grillem

Podziemną "kawalerkę" w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym odkryli strażnicy miejscy. Prowizoryczne mieszkanie wydrążone w ziemi znajduje się dokładnie pod ścieżką, którą chodzą okoliczni mieszkańcy. – Sądzimy, że to lokum jakiejś bezdomnej osoby. Jeśli się tu pojawi, zaproponujemy jej przewiezienie do schroniska – deklarują strażnicy.

Syn Wałęsy: szef IPN mąci Polakom w głowach

To, co w tej chwili robi się mojemu ojcu, to, że się go czołga przez bagno, przez naprawdę najgorsze łajno, to jest niewybaczalne. Mamy bohatera narodowego, mamy ojca naszej wolności, niekwestionowanego lidera "Solidarności", tymczasem to jakoś się zapomina - uważa Jarosław Wałęsa, syn byłego prezydenta i europoseł PO.

Tak się ćwiczy na cywilnym symulatorze F-16

Dzięki niemu każdy może się poczuć jak pilot F-16. Wrocławski pasjonat przybliża miłośnikom lotnictwa to, co wcześniej dla wielu było nieosiągalne – lot najlepszą maszyną polskiego wojska. Własnymi siłami zbudował prawdopodobnie jedyny w Polsce cywilny symulator słynnego myśliwca.

"Nie kocham Brukseli. Kocham Wielką Brytanię"

Jest porozumienie w sprawie zmiany warunków członkostwa Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. Premier David Cameron oświadczył, że uzgodniony kompromis pozwala mu zachęcać Brytyjczyków, by zagłosowali za pozostaniem w UE. W sobotę Cameron ma przedstawić datę referendum w tej sprawie.