Najnowsze

Najnowsze

"To jest morderca mojego dziecka". Mąż zabitej usłyszał zarzut, nie przyznaje się do winy

Zwłoki 33-letniej Agnieszki Rams znalezione zostały w spalonym samochodzie przy drodze. Prokuratorzy uważają jednak, że kobieta zginęła wcześniej, a wypadek miał na celu zatarcie śladów morderstwa. Mimo wyraźnych poszlak, sprawy nie udawało się zakończyć. Teraz, po dwóch latach, na terenie Niemiec zatrzymany został Karol R. - mąż zamordowanej. Usłyszał zarzut, nie przyznaje się do winy. Reportaż programu "Uwaga!" TVN.

Bombardowanie w czasie narady dowódców IS

Irackie lotnictwo zbombardowało dom, w którym odbywała się narada samozwańczego kalifa tzw. Państwa Islamskiego (IS) Abu Bakra al-Bagdadiego z dowódcami wojskowymi tej organizacji - poinformowano w poniedziałek w oświadczeniu sił zbrojnych Iraku.

Jeden chce budować mur, drugi otwiera kraj. Trump i Trudeau o imigracji

Prezydent USA Donald Trump na spotkaniu w poniedziałek w Białym Domu z premierem Kanady Justinem Trudeau bronił swojej "zdroworozsądkowej" polityki w sprawie imigracji do Stanów Zjednoczonych. Trudeau zaznaczył natomiast, że nie zamierza udzielać Stanom Zjednoczonym lekcji rządzenia krajem.

Przeciwstawić się przemocy

Jak przerwać narastającą przemoc? Pytanie ważne, bo mówienie o biciu, gwałcie, a do tego wskazanie oprawcy nie jest proste. Centrum Praw Kobiet próbuje ten opór przełamać i organizuje symulowane rozprawy, bo w sądzie kobiety nie są same, a przestępcy nie są bezkarni.

HRW: reżim Asada używał w Aleppo broni chemicznej

Syryjska armia użyła w zeszłym roku broni chemicznej w atakach na kontrolowane przez rebeliantów dzielnice w środkowej części Aleppo, na północy kraju - informuje organizacja Human Rights Watch (HRW) w opublikowanym w poniedziałek raporcie.

Robi się groźnie. Kim zbliża się do czerwonej linii Trumpa

Pomimo przestróg ze strony nowego prezydenta USA, Korea Północna nie zwalnia w zbrojeniach. Nawet przyśpiesza. Najnowszy test jest znamienny, odpalona rakieta jest bowiem najwyraźniej pierwszym lądowym pociskiem północnokoreańskim napędzanym paliwem stałym. To niebezpieczne dla świata osiągnięcie reżimu Kima.

Wynajem sali, bilety i tłumacz. Prawie 40 tys. zł za organizację wykładu ojca Jannigera

Ministerstwo obrony narodowej zapłaciło za zorganizowanie grudniowego wykładu ojca Edmunda Jannigera - Roberta Schwartza - ponad 38 tys. złotych - wynika z informacji przedstawionych przez resort. Wśród kosztów, jakie poniesiono w związku z przyjazdem uczonego wymieniono bilety lotnicze, wynajęcie sali i usługi tłumacza. Okazuje się także, że młody współpracownik Antoniego Macierewicza znów zatrudniony jest w ministerstwie. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Siła muzyki

Dyskusja na temat pomocy Syryjczykom toczy się nie tylko na szczeblu rządowym i samorządowym. Przybiera także niecodzienne formy. Głos w niej zabrali właśnie licealiści z Łomży i swój sprzeciw wobec obojętności wyśpiewali. Stworzyli niezwykły teledysk i zwrócili już uwagę tysięcy internautów. Być może także tych, do których żaden polityczny głos lub apel by nie dotarł.

Sieroty wojny

Prezydent Sopotu chciał sieroty z Aleppo w swoim mieście przyjąć, ale czy taka forma pomocy jest w tej sytuacji najwłaściwsza? Słuchając osób na co dzień zajmujących się pomocą na miejscu, w Syrii, można mieć wątpliwości. Także dotyczące intencji tych, którzy ogłosili, że chcą stworzyć w Polsce dom dziesięciu sierotom. O tysiącach, które pomocy potrzebują w Syrii i ludziach, którzy pomoc niosą.

Otwarty rozdział 

Wydawało się, że po burzy, jaka przeszła przez media po zatrudnieniu 20-latka w ministerstwie obrony narodowej ten rozdział jest już zamknięty. Okazuje się jednak, że Edmund Janniger współpracę wznowił. Na tym nie koniec rewelacji: MON zaprosiło do siebie jego ojca, a za jego przyjazd zapłacono prawie 40 tys. złotych. Skąd taka suma i dlaczego ojciec Jannigera był tak potrzebny w ministerstwie?

Polityka po wypadku

Opozycja nie ma wątpliwości i żąda dymisji szefa MSWiA. Nowoczesna składa wniosek o odwołanie Mariusza Błaszczaka, ale dymisji nie będzie, co stanowczo już zostało powiedziane.

Pytania po wypadku premier

Czy tego wszystkiego można było uniknąć? Czy uderzenie w drzewo samochodu z premier było nieuniknioną konsekwencją omijania grupy samochodów w Oświęcimiu? Specjalista, który w przeszłości szkolił kierowców BOR-u, rozważa różne warianty jazdy kolumny uprzywilejowanej.

Kto zawinił?

Premier w szpitalu, prokuratura toczy śledztwo, są kolejne przesłuchania, analizy i wciąż wiele pytań m.in o to, czy rządowa kolumna w Oświęcimiu poruszała się z użyciem sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Zeznania są różne, nowe światło na sprawę rzuci zapewne monitoring z trasy. Choć dla niektórych już dano było wiadomo, kto jest winny.

Zdrowie premier

To już trzecia doba w szpitalu i na razie brak konkretnej daty, kiedy premier go opuści. Jest za to oświadczenie lekarzy o stanie zdrowia Beaty Szydło, choć też mało precyzyjne.

"Pani sekretarka wskazała mi zydelek". Były szef SKW o swojej dymisji

Były szef SKW gen. Piotr Pytel wspominał w "Kropce nad i" okoliczności, w jakich wręczono mu dymisję ze stanowiska. Jak wspominał, w MON - gdzie go wezwano - nie spotkał się z szefem resortu Antonim Macierewiczem, a rzecznikiem ministerstwa Bartłomiejem Misiewiczem. - To sytuacja z kategorii groteskowych i śmiesznych - komentował.

Były szef SKW: poseł PiS zamknął nas i zaproponował deal ws. Macierewicza

Jeden z posłów PiS zaproponował mi następujący deal: w zamian za nietykalność przestaję "robić sprawę" na Macierewicza - powiedział w "Kropce nad i" gen. Piotr Pytel. Były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego opisał w ten sposób incydent, do jakiego miało dojść w czasach, kiedy stał na czele SKW. Dodał, że do dziś nie wie, jaką "sprawę" wspomniany polityk miał na myśli.

"Myślę, że pomylił nazwiska". Były szef BOR odpowiada Błaszczakowi

Od 6 lat pan minister Błaszczak publicznie dyskredytuje mnie. Będzie miał duży problem z posprzątaniem po Andrzeju Pawlikowskim - powiedział w "Faktach po Faktach" gen. Marian Janicki, który był szefem Biura Ochrony Rządu w latach 2007-2013. Pawlikowski pełnił tę funkcję dwukrotnie w latach 2006-2007 oraz 2015-2017. Gośćmi Justyny Pochanke w "Faktach po Faktach" byli także były doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego prof. Tomasz Nałęcz oraz były marszałek Sejmu Ludwik Dorn.

Były szef SKW: poseł PiS zamknął nas i zaproponował deal ws. Macierewicza

Jeden z posłów PiS zaproponował mi następujący deal: w zamian za nietykalność przestaję "robić sprawę" na Macierewicza - powiedział w "Kropce nad i" gen. Piotr Pytel. Były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego opisał w ten sposób incydent, do jakiego miało dojść w czasach, kiedy stał na czele SKW. Dodał, że do dziś nie wie, jaką "sprawę" wspomniany polityk miał na myśli. (Rozmowa z 13.02.2017)

"Myślę, że pomylił nazwiska". Były szef BOR odpowiada Błaszczakowi

Od 6 lat pan minister Błaszczak publicznie dyskredytuje mnie. Będzie miał duży problem z posprzątaniem po Andrzeju Pawlikowskim - powiedział w "Faktach po Faktach" gen. Marian Janicki, który był szefem Biura Ochrony Rządu w latach 2007-2013. Pawlikowski pełnił tę funkcję dwukrotnie w latach 2006-2007 oraz 2015-2017.