Najnowsze

Najnowsze

Nawet na 25 lat może trafić do więzienia 16-letnia dziś Jagoda B. Przed sądem staje jako oskarżona o próbę zabójstwa o sześć lat starszej mieszkanki Łodzi. Jak tłumaczy, ciężko ją pobiła z zazdrości o chłopaka.

Prokuratorzy ustalili, że wszyscy piloci hiszpańskiego samolotu, który w niedzielę zniszczył przy lądowaniu światła naprowadzania lotniska w Pyrzowicach, byli trzeźwi. Piloci wypadek tłumaczą rozbieżnymi wskazaniami przyrządów maszyny.

Szef Polsatu Zygmunt Solorz wygrał proces z "Naszym Dziennikiem", który napisał że "chętnie współpracował" on z tajnymi służbami PRL-u a potem był współpracownikiem WSI. Gazeta ma przeprosić biznesmena i wpłacić 50 tys. zł na Fundację Polsatu.

Wulkan Anak Krakatau ("Dziecko Krakatau"), jeden z ponad 150 aktywnych wulkanów w Indonezji, wyrzuca z siebie popiół i dym. Już kilka dni temu przyglądali mu się z uwagą wulkanolodzy.

Od kilku dni hakerzy z Euroazjatyckiego Związku Młodzieży (EZM) atakują stronę internetową prezydenta Ukrainy Wiktora Juszczenki. To reakcja na "podpalenie sztabu EZM w Moskwie oraz na atak hakerski na oficjalną stronę EZM" - czytamy w oświadczeniu przestępców.

Lider ludowców Waldemar Pawlak pokieruje w przyszłym rządzie ministerstwem gospodarki. Będzie też wicepremierem. Ludowcy otrzymają w sumie trzy resorty: rolnictwa, gospodarki oraz ochrony środowiska lub pracy - ogłosił Donald Tusk po posiedzeniu zarządu krajowego PO.

Azja oszalała na punkcie koreańskiego boys bandu. Już nie tylko nastoletnie fanki, ale starsze panie, gospodynie domowe i metroseksualni chłopcy chcą być tacy, jak ich idole. - To połączenie Justina Timberlake'a i Backstreet Boys - zachwycają się azjatyccy melomani.

Biały Dom zapewnił, że nie dojdzie do rychłego ataku na Iran. - Ludzie nie mają żadnych powodów, by przypuszczać, że prezydent [George W. Bush] lada moment zaatakuje Iran. To powinno być jasne - powiedziała rzeczniczka Białego Domu.

Brazylia będzie gospodarzem Mistrzostw Świata w piłce nożnej w roku 2014 - ogłosił przewodniczący FIFA Joseph F. Blatter.

Na 12 lat więzienia Sąd Okręgowy w Krakowie skazał 53-letniego Józefa L. oskarżonego za zabójstwo swojego szwagra. Zbrodnia miała miejsce 15 lat temu, a sprawcę dopiero niedawno ustalili policjanci z tzw. "Archiwum X" małopolskiej policji, badający niewyjaśnione zbrodnie sprzed lat.

Czterej iraccy heavymetalowcy z grupy Acrassicauda uciekli z Iraku do Turcji w obawie przez pogróżkami sekciarskich bojówek. Wcześniej ich salę prób zniszczyła eksplozja.

Jarosław Kaczyński zrezygnuje z funkcji prezesa PiS - poinformował dziennik.pl, powołując się na wypowiedź posła Marka Suskiego. - To kaczka dziennikarska - zdementował natychmiast w TVN24 rzecznik rządu Jan Dziedziczak. Na wyścigi zaprzeczają też inni posłowie PiS.

Sąd Rejonowy w Pabianicach odroczył do 29 listopada proces oskarżonych o korupcję byłego posła SLD Andrzeja Pęczaka, lobbysty Marka Dochnala oraz jego asystenta.

Krzysztof Wyszkowski, dawny działacz Wolnych Związków Zawodowych, musi przeprosić Lecha Wałęsę za posądzenie go o przywłaszczenie tzw. francuskich pieniędzy. Wyrok Sądu Apelacyjnego w Gdańsku jest prawomocny.

W hołdzie żołnierzom Wojska Polskiego poległym w misjach poza granicami kraju Ministerstwo Obrony Narodowej uruchomiło specjalną stronę internetową poświęconą ich pamięci.

Pion śledczy IPN wystąpił do sądu wojskowego o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania wobec mieszkającej w Wielkiej Brytanii Heleny Wolińskiej. Chodzi o stalinowską prokurator wojskową, podejrzaną o bezprawne aresztowanie w latach pięćdziesiątych 24 osób.