Najnowsze

Najnowsze

- Jeśli Donald Tusk zaproponuje mi stanowisko szefa resortu obrony, to nie odmówię. Na razie jednak za wcześnie na takie doniesienia. Wszystkie decyzje personalne powinien ogłaszać przewodniczący Tusk - powiedział TVN24 Bogdan Zdrojewski.

Nowa ekipa poprawi wizerunek Polski za granicą i zajmie się Unią Europejską - ocenił w TVN24 były prezydent Lech Wałęsa. I dodał: Jarosław Kaczyński powinien być rozliczony ze swoich rządów.

W jednym z wrocławskich lokali wyborczych członek komisji sfałszował 56 kart do głosowania. Zatrzymała go policja.

"Polska wybiera normalność", "W Polsce wygrywają liberałowie", "Polski premier uznaje porażkę" - brzmią nagłówki największych światowych mediów.

Agenci BOR w hełmach i kamizelkach kuloodopornych. W gabinecie premiera - tajne nagrywanie orędzia - tak miał wyglądać piątek przedwyborczy według "Gazety Wyborczej".

Komunistyczna Partia Chin (KPCh) ujawniła nazwiska 4 nowych członków Stałego Komitetu Bura Politycznego, dziewięcioosobowej ekipy mającej największy wpływ na rządy w kraju. Dwaj z nich są prawdopodobnymi następcami prezydenta Hu Jintao i premiera Wen Jiabao.

Prezydent Lech Kaczyński będzie chciał mieć wpływ na obsadę kilku resortów w rządzie Platformy Obywatelskiej, twierdzi "Wprost". Chodzi o stanowiska szefów MSWiA, MON, MSZ i koordynatora ds. służb specjalnych.

Platforma wygrywa, triumf, popis, zdecydowane, miażdżące zwycięstwo - takich określeń używają największe dzienniki w Polsce przekazując na pierwszych stronach rezultaty niedzielnych wyborów. "Nasz Dziennik" zapowiada jako jedyny "Recydywę lewicy".

42,2 PO do 31,3 procent dla PiS - to wynik sondaży late poll z 5.45 rano. Platforma nie może rządzić samodzielnie. Frekwencja wyniosła 53,34 procent i była najwyższa od 16 lat.

Zdaniem ekspertów wysoka frekwencja dowodzi tego, że Polacy biorą współodpowiedzialność za to w jakim kierunku idzie państwo. Ich zdaniem znaczny wpływ na wyniki wyborów miała mobilizacja młodszej części elektoratu.

Choć 1 listopada miał być pierwszym dniem ustawowego zakazu pracy sklepów w święta, to część sieci, na przykład Żabka może swoje punkty otworzyć. Za to zamknięte mogą być... stacje benzynowe - zapowiada "Rzeczpospolita".

Ministerstwo Obrony Narodowej przygotowuje listę miast w Polsce, w których zamierza zachęcać młodych mężczyzn do wstępowania w szeregi armii zawodowej, pisze "Polska". Taka armia ma powstać do końca 2012 r. i liczyć 150 tys. żołnierzy.

W walce o stanowisko najwyższego rangą żołnierza w NATO, przewodniczącego Komitetu Wojskowego, zmierzą się Polak, Włoch i Hiszpan - informuje "Dziennik". Hiszpan ma najmniejsze szanse, uważają eksperci zajmujący się sprawami bezpieczeństwa.

Dwa lata temu SLD dostało niewiele ponad 11 procent głosów - teraz LiD ma prawie 13 procent. Liderzy mówią, że są zadowoleni z wyniku, ale jeśli zsumować poparcie jakie miały w 2005 roku SLD, SDPl i Partii Demokratycznej, okaże się, że przez ten czas dużo stracili.

Za namową "Super Expressu" posłowie Marek Suski z PiS i Mirosław Drzewiecki z PO założyli się, że to ich partia wygra wybory. Przegrany zobowiązał się wpłacić 2007 zł na konto poszkodowanych przez los dzieci.

Grzegorz Karpiński, jeden z kandydatów Platformy Obywatelskiej do Sejmu, stworzył internetową grę "Zablokuj PiS. Sprawdź czy dasz radę". Polityk chciał dzięki temu zwiększyć zainteresowanie swą osobą. I osiągnął sukces.