Najnowsze

Najnowsze

Głos Radia Maryja jest bardzo ważnym głosem w Polsce, i nie tylko w Polsce. jest to tez głos bardzo potrzebny - mówi w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" o. Ryszard Bożek, nowy prowincjał Warszawskiej Prowincji Redemptorystów.

Donald Tusk zapowiedział, że w sierpniu dojdzie do rekonstrukcji rządu. Którzy ministrowie powinni się tego obawiać? Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", przede wszystkim szefowa resortu nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka.

Jeśli polskie władze nie zdążą przed końcem roku wybrać maszyny, którą chcą latać, stracą szansę, by do nowych odrzutowców przesiąść się już w 2010 r. To zaś będzie oznaczać kompletne "uziemienie" władzy, większość obecnie używanych samolotów trafi wówczas na złom - przewiduje "Rzeczpospolita".

W sobotę o 10 rozpocznie się licytacja zbiorów powstańczej poczty polowej, wystawionej przez dom aukcyjny w Niemczech - zapowiada "Życie Warszawy".

Piątek, 8 luty 21:00– Będzie postępowanie sprawdzające, czy Janusz Zemke (LiD) złamał prawo, mówiąc o nielegalnych podsłuchach za rządów PiS – zdradził w „Magazynie 24 godziny” minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski.

Profesor Franciszek Ziejka został w 1978 r. uznany przez Służbę Bezpieczeństwa za „kontakt operacyjny” – czytamy w najnowszym numerze pisma „Alma Mater”.

Jedenaście osób nie żyje, sześć zostało poparzonych, a 23 ewakuowano. W piątek wieczorem, w miejscowości Egg w zachodniej Austrii, wybuchł pożar w domu starców.

W czwartkowej eksplozji, która zrównała z ziemią rafinerię cukru w amerykańskim stanie Georgia, zginęły co najmniej cztery osoby - podały w piątek lokalne władze.

Poznańska prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania w sprawie przekroczenia uprawnień przez CBA wobec byłej posłanki PO Beaty Sawickiej. - Wątki sprawy pani Sawickiej już są podjęte w postępowaniu głównym dotyczącym nieprawidłowości w działaniu CBA - tłumaczy minister Zbigniew Ćwiąkalski.

- PIS boi się tej komisji i boi się autorytetów, dlatego nie chce prof. Widackiego w komisji ds. nacisków - mówił Grzegorz Napieralski w "Magazynie 24 Godziny". - Widacki może nie być bezstronny i dlatego kwestionujemy jego udział - ripostował Arkadiusz Mularczyk z PiS.

- To nie jest żaden przełom - uważa Paweł Kowal z PiS. - To ani sukces ani porażka - wtóruje mu Dariusz Rosati, były SLD-owski szef dyplomacji. - Pozycja Polski jest po tej wizycie daleko mocniejsza - oponuje Andrzej Halicki z PO w magazynie "24 godziny".

– Będzie postępowanie sprawdzające, czy Janusz Zemke (LiD) złamał prawo, mówiąc o nielegalnych podsłuchach za rządów PiS – zdradził w „Magazynie 24 godziny” minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski.

Egzemplarz "Hobbita" J.R.R. Tolkiena z pierwszego wydania z 1937 roku trafi na aukcję. Ma się ona odbyć w przyszłym miesiącu w brytyjskim domu aukcyjnym Bonhams. Organizatorzy spodziewają się, że cena książki przekroczy 30 tys. funtów.

- Janusz Zemke niepotrzebnie wprowadza atmosferę paniki. Takie epatowanie emocjami to brak profesjonalizmu, służby powinny spokojnie pracować – to komentarz Aleksandra Szczygły do informacji o wycieku dokumentów z kontrwywiadu. Według niego wizyta premiera w Moskwie nie przyniesie przełomu.

- Nie jechałem tam na wojnę. Jak wiadomo, to Spartanie wracali z tarczą lub na tarczy, ale z wypraw wojennych - mówił premier w wywiadzie dla TVN tuż przed powrotem z wizyty w Moskwie.

- Podejmę kroki prawne w obronie mojego dobrego imienia - mówi były prezes PGNiG Marek Kossowski i po raz kolejny zarzuca dziennikarzom "Superwizjera" nierzetelność. Autor materiału o kontrowersyjnym kontrakcie gazowym wcześniej zapewniał w Magazynie "24 godziny", że dobrze go udokomentował i będzie go bronić w sądzie.

- Cieszę się, że Donald Tusk kontynuuje moją politykę kontaktów z Rosja - tak były premier Leszek Miller skomentował w "Magazynie 24 godziny" piątkową wizytę szefa rządu w Moskwie. Jego zdaniem było to bardzo ważne spotkanie, bo może "zdjąć z Polaków opinię głównych rusofobów w Europie".

„Ałfawit uże my znajem, uże piszem i czytajem i wsie bukwy po pariadku bez oszybok nazywajem”. A wraz z bukwami wracają wryte gdzieś w mózgowej pamięci ROM pozostałości po lekcjach rosyjskiego i skojarzenia z rosyjską duszą. To oczywiście tak przy okazji i na marginesie wizyty premiera w Moskwie.

- Władimir Putin nie jest entuzjastą rozmieszczenia w Polsce elementów tarczy antyrakietowej. Zapewniłem jednak, że te działania nie są wymierzone przeciwko Rosji - powiedział w piątek po spotkaniu z prezydentem Donald Tusk. Premier powiedział, że "ten rodzący się na nowo dialog" dobrze rokuje, a strona rosyjska nie stawiała Polsce żadnych wymagań.