Najnowsze

Najnowsze

- Działanie na rzecz partii nie oznacza złożenia mandatu czy rezygnacji z członkostwa - uważa Paweł Zalewski, który w poniedziałek zrezygnował z bycia wiceprezesem PiS-u. Domaga się większej swobody wypowiedzi i poglądów w partii.

- Dokumenty legalizacyjne nigdy nie powinny być niszczone - powiedział w TVN24 dr Zbigniew Siemiątkowski, były szef Agencji Wywiadu. Odniósł się w ten sposób do zarządzenia premiera, na podstawie którego ABW może niszczyć takie dokumenty.

"Nieprawdziwą" i "absolutnie skandaliczną" nazwał lider PO Donald Tusk środową informację "Rzeczpospolitej", jakoby jego "tajemniczy emisariusz" miał kilka dni temu przekonywać prezesa IPN Janusza Kurtykę, by ten wstrzymał publikację książki o kontaktach Lecha Wałęsy z SB.

Serbski ultra-nacjonalista Wojisław Seselj został oskarżony o szerzenie "trujących idei" wraz z rozpoczęciem jego procesu w sprawie zbrodni wojennych. Oskarżyciele z Hagi powiedzieli, że "jego przemowy doprowadziły do morderstw, tortur i prześladowań".

52 Tamilskich Tygrysów i 11 rządowych żołnierzy zginęło w środowych starciach na Sri Lance - podały źródła wojskowe. To kolejny dzień starć między centralnym rządem a separatystami.

Karambol na Wisłostradzie. W okolicach mostu Grota-Roweckiego zderzyło się sześć samochodów. Kilka osób odniosło niewielkie obrażenia głowy i kręgosłupa.

Sytuacja Niemców w Polsce i Polaków w Niemczech jest wyraźnie dysproporcjonalna na niekorzyść Polski - powiedziała na specjalnie zorganizowanej konferencji MSZ Anna Fotyga. Kontakty z Rosją skomentowała mówiąc, iż "nie spodziewa się przełomu".

- Standardy niszczenia dokumentów ABW są teraz wyższe niż dawniej - tak minister do spraw służb specjalnych odpowiada na wątpliwości w sprawie nowego rozporządzenia premiera. Podkreślił też, że dotychczas nie wydano żadnej decyzji na mocy tego rozporządzenia, a publikacja "Gazety Wyborczej" to igranie z ludzkim życiem.

Klub Lewicy i Demokratów jeszcze w tym tygodniu ponownie złoży do Trybunału Konstytucyjnego wnioski o zbadanie zgodności z ustawą zasadniczą kilku aktów prawnych, w tym ustawy o CBA.

Kontrolerzy biletów z firmy Arsen dotkliwie pobili w miejskim autobusie głuchoniemego pasażera - tak przynajmniej twierdzi jedna z pasażerek autobusu w rozmowie z "Gazetą Olsztyńską". Władze MPK w Olsztynie zaprzeczają i przekonują, że było dokładnie odwrotnie: to on rzucił się na nich z pięściami. Z nagrań monitoringu nie wynika jednoznacznie, kto zaczął bójkę.

- Władze zostały poinformowane o remoncie Krakowskiego Przedmieścia kilka miesięcy temu - mówi wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz, odpierając zarzuty Michała Kamińskiego. Ten prezydencki minister twierdzi, że remont ulicy przed Pałacem Prezydenckim to wyraz nieudolności i sabotażu władz stolicy.

Prezydent Lech Kaczyński wyszedł już ze Szpitala Wojskowego przy ul. Szaserów w Warszawie. Jak informuje prezydencki minister Michał Kamiński, Lech Kaczyński przeszedł rutynowe badania okresowe.

- Zadaniem mojej ekipy jest "wykorzystać bez litości" autorytety, w tym Lecha Wałęsę, na rzecz interesu Polski - mówił po spotkaniu z byłym prezydentem przyszły premier Donald Tusk.

Zakończyło się przesłuchanie byłej posłanki SLD Małgorzaty Ostrowskiej. Prokuratura zarzuciła jej przyjęcie około 155 tys. zł łapówki. Kobieta sama zgłosiła się do krakowskiej prokuratury. Nie przyznaje się do winy.

Każdy może mieć zły dzień, trzeba przejść nad tym do porządku dziennego - tak Ludwik Dorn skomentował wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego o tym, że wraz innymi buntownikami powinien złożyć mandat. - Klubowi i partii nic nie zagraża, musimy się pozbierać po przegranych wyborach.

Armatki wodne, gaz łzawiący i pałki, a przede wszystkim gumowe kule - w ten sposób gruzińska policja rozprawiła się z antyprezydenckimi demonstrantami, którzy od sześciu dni nie chcą opuścić centralnego placu Tbilisi, domagając się ustąpienia Micheila Saakaszwilego. 250 osób jest rannych.

- Iran ma 3 tys. wirówek gazowych do wzbogacania uranu - poinformował w telewizji publicznej prezydent Mahmud Ahmadineżad. Eksperci oceniają, że taka ilość urządzeń wystarcza do wyprodukowania broni nuklearnej. Nie wiadomo jednak, czy irański przywódca nie blefuje.

- Jeśli do 9 listopada nasze żądania nie zostaną spełnione, 13 listopada rozpoczniemy długi marsz z Lahore do Islamabadu - zagroziła jedna z przywódczyń pakistańskiej opozycji, była premier Benazir Bhutto. Żądania obejmują odwołanie stanu wyjątkowego, potwierdzenie terminu wyborów i odejście prezydenta Perveza Musharrafa z armii.

"Prezydent Polski znalazł zdrajcę w przyszłym rządzie", "bracia Kaczyńscy uważają go za wroga ludu'" - tak o konflikcie wokół kandydatury Radosława Sikorskiego na szefa polskiego MSZ piszą rosyjskie media.

- Dzięki zwycięstwu Wielkiego Października urzeczywistniło się marzenie wielu pokoleń Białorusinów: odzyskaliśmy niepodległe państwo, otwarte dla przyjaciół - tak w 90. rocznicę rewolucji napisał w liście do narodu białoruski prezydent Aleksander Łukaszenko.