Najnowsze

Najnowsze

"O dwóch Polskach mówiono jeszcze przed katastrofą smoleńską"

Czy Polacy to dwa plemiona przedzielone głębokim rowem? Czy też może budzą się i zaczynają dostrzegać wartość demokracji, instytucji i prawa? - Wydaje mi się, że jednak zmierzamy ku zaostrzeniu konfliktu - stwierdził w "Faktach po Faktach" profesor Zbigniew Mikołejko. Z kolei według profesora Andrzeja Rycharda Polacy są "zmęczeni podziałami".

"PiS pokazuje, jak wykorzystać rzeczywisty problem do manipulacji"

- Łatwo będzie ministrowi Ziobrze wygrać niechęć ludzi, na którą sobie sądy zapracowały - mówiła w programie "Babilon" w TVN24 BiS Ilona Łepkowska. O kondycji polskiego wymiaru sprawiedliwości i przeprowadzanych przez PiS zmianach dyskutowali także: Barbara Labuda, Tatiana Mindewicz-Puacz, Justyna Sobolewska i Władysław Kosiniak-Kamysz.

W domu wybuchł gaz. Cztery osoby poszkodowane, w tym dziecko

Cztery osoby, w tym dziecko, zostały poszkodowane w wyniku wybuchu gazu w Ogrodzieńcu (woj. śląskie). Strażacy stwierdzili, że doszło do rozszczelnienia instalacji łączącej butlę z piecykiem gazowym. Siła wybuchu była tak duża, że framuga balkonowa wystrzeliła na kilkadziesiąt metrów.

Polityk PiS o "dość rozwiniętym ego pana doktora Berczyńskiego"

Albo Berczyński jest mitomanem, albo MON w tej sprawie oszukuje - uważa Marcin Kierwiński (Platforma Obywatelska). Poseł odniósł się do wypowiedzi szefa podkomisji smoleńskiej dr. Wacława Berczyńskiego, który stwierdził, że to on "wykończył caracale", czemu następnie Ministerstwo Obrony Narodowej zaprzeczyło. - Myślę, że dość rozwinięte ego pana doktora Berczyńskiego rozmija się z oświadczeniem resortu obrony narodowej - skomentował europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki.

Zdewastowano 30 nagrobków. "Ktoś je niszczył po kolei"

Pod osłoną nocy ktoś zniszczył 30 nagrobków na cmentarzu w miejscowości Skępe (woj. kujawsko-pomorskie). Policjanci zabezpieczają ślady i szukają wandali. Na razie nikogo nie zatrzymano. Trudno też określić, jak duże są straty.

Raport z oblężonego miasta. Ostatnie dni wolnego Aleppo w "Superwizjerze"

W ogarniętym wojną Aleppo trudno wieść zwykłe życie, jednak w zrujnowanym mieście, przy huku spadających bomb, mieszkańcy starają się zachowywać pozory normalności. Jedną z takich osób jest Mahmud - młody Syryjczyk, który codziennie w zniszczonej przez pociski dzielnicy Fardos otwiera swoją aptekę. Mimo że nie ma dostępu do podstawowych leków, stara się pomagać jak może - w przerwach pomiędzy eksplozjami zakrapla dzieciom oczy podrażnione chlorem po atakach chemicznych. Jak wygląda codzienność w oblężonym mieście? O czym mogą marzyć tam ludzie tacy jak Mahmud? Wstrząsający zapis ostatnich dni wolnego Aleppo w reportażu Wojtka Szumowskiego już dziś w "Superwizjerze" o godz. 20 w TVN24.

Haust świeżego powietrza? Nie w Krakowie

Od początku roku do końca marca w Krakowie były już 53 dni z przekroczeniami dopuszczalnych, dobowych norm zanieczyszczenia powietrza. Władze miasta 18 razy wprowadzały w tym okresie darmową komunikację miejską.

"Koniec chodzenia we śnie. Ameryka powróciła"

Prezydent USA Donald Trump w mijającym tygodniu zmienił stanowisko w kluczowych sprawach – wskazują amerykańscy komentatorzy. Jego odejście od platformy wyborczej jest - według mediów - zwycięstwem pragmatycznego, bardziej umiarkowanego skrzydła Białego Domu.

70 tysięcy ludzi bez dostępu do wody. Wykryto w niej uran

Całkowity zakaz korzystania z wody z miejskich wodociągów wydano w piątek w ponad 70-tysięcznym mieście Haskowo na południowym wschodzie Bułgarii. Powodem jest stwierdzona w wodzie zawartość uranu, znacznie przekraczająca dopuszczalny poziom.

Ponad dwa tysiące imigrantów uratowanych

2074 migrantów, płynących na łodziach i pontonach w kierunku włoskich wybrzeży, uratowano w sobotę na Morzu Śródziemnym podczas 19 operacji - podała agencja Ansa. Akcje ratownicze przeprowadzono na wodach międzynarodowych między Libią a Włochami.