Najnowsze

Najnowsze

Słowacki rząd ocalony. Secesja nie złamała koalicji

Słowacki rząd premiera Roberta Fico utrzyma większość w parlamencie, gdyż po rozłamie w najmniejszej koalicyjnej partii Siet (Sieć) pięciu deputowanych, którzy ją opuścili, zadeklarowało akces do innego współrządzącego ugrupowania Most-Hid.

Rajska wyspa piekłem dla uchodźców. Kontrowersyjny obóz będzie zamknięty

Australia miała być dla nich rajem, a stała się więzieniem. Tysiące imigrantów zamiast na odległy kontynent trafiły do zamkniętych obozów opłacanych przez władze w Canberze. Coraz częściej pojawiają się informacje o skandalicznych warunkach w nich panujących. Przemoc i gwałty były niemal codziennością. Dopiero gdy wybuchł międzynarodowy skandal rząd Australii postanowił jeden z nich zamknąć, ale pytanie co z uchodźcami? Materiał "Faktów z zagranicy" w TVN24 BiS.

Namawiał Brytyjczyków do wyjścia z UE, teraz sam zmieni obywatelstwo?

Namawiał Wielką Brytanię do wyjścia z Unii Europejskiej, a teraz sam wyprowadzi się z Wielkiej Brytanii? Kto? Nigel Farage, europoseł, jeden z architektów kampanii "za" Brexitem. Nad Tamizą zawrzało od pogłosek, że Farage ubiega się o obywatelstwo Niemiec, po tym jak widziano go w niemieckiej ambasadzie w Londynie. O sprawie w programie "24 godziny" w TVN24 BiS mówili Michał Sznajder i Kamila Kalińczak.

Pracownicy hostelu obrażali migrantów. Maile wyciekły, jest skandal

Antyimigranckie maile wywołały skandal w Niemczech. Wprawdzie nastroje przeciw uchodźcom ostatnio się nasiliły, ale ta sytuacja ma szczególną wymowę. Bo autorami bulwersującej korespondencji byli ludzie, którym władze... płaciły za zajmowanie się uchodźcami. O szczegółach w programie "24 godziny" mówili Kamila Kalińczak i Michał Sznajder.

Samochód pułapka wybuchł przed komisariatem

W środę wieczorem doszło do wybuchu samochodu-pułapki przed komisariatem policji w tureckiej prowincji Van w pobliżu granicy z Iranem – podała telewizyjna agencja informacyjna Dogan. Nie ma żadnych doniesień o ofiarach i rannych. Nikt nie przyznał się do zamachu.

Pobrexitowy tour Tuska. Rozmowy zaczyna od Merkel

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk spotka się w czwartek w Mesebergu pod Berlinem z kanclerz Niemiec Angelą Merkel w ramach konsultacji przed wrześniowym nieformalnym szczytem Unii Europejskiej w Bratysławie na temat konsekwencji Brexitu.

Trump i Clinton z dostępem do największych tajemnic USA

Kandydaci na prezydenta USA - Hilary Clinton i Donald Trump - po raz pierwszy zostali zaproszeni na tajny briefing, na którym przekazano im najpilniej strzeżone informacje amerykańskiego wywiadu. Zaproszenie Trumpa wzbudza wielkie oburzenie części polityków. Materiał "Faktów z zagranicy" TVN24 BiS.

Jan X u prezydenta. Rozmawiali o Syrii

Patriarcha Antiochii Jan X przedstawił prezydentowi Andrzejowi Dudzie dramatyczną sytuację mieszkańców Syrii, w tym chrześcijan - powiedział podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Wojciech Kolarski.

Kłopotliwy przeciek zezłościł Ankarę. Berlin łagodzi

Władze Turcji odrzuciły w środę niemieckie zarzuty o wspieranie islamistów na Bliskim Wschodzie jako kolejną próbę "zdeptania" kraju. Niemcy starają się łagodzić konflikt podkreślając, że Ankara jest ważnym partnerem w walce w kryzysem uchodźczym i terroryzmem.

Terapia marihuaną? "Wielu lekarzy się boi"

- To jest kropla w morzu - stwierdził w "Faktach po Faktach" neurolog dr Marek Bachański, komentując fakt, że zaledwie 90 pacjentów w ciągu ostatnich 4 lat korzystało w Polsce z terapii medyczną marihuaną. Posłanka PO i onkolog prof. Alicja Chybicka przekonywała, że sprawę należy uregulować tak, by terapia była szerzej dostępna.

"Kiedy obronimy boisko, możemy zająć się grą"

Z całą pewnością KOD nie będzie wystawiał własnych list wyborczych - podkreślał w "Faktach po Faktach" Mateusz Kijowski. Lider Komitetu Obrony Demokracji był pytany m.in. o kondycję jego organizacji i jej plany na przyszłość.

Hollande na prywatnej audiencji u papieża

Francois Hollande został w środę przyjęty na prywatnej audiencji w Watykanie przez papieża Franciszka. Prezydent podziękował mu za solidarność z Francuzami po atakach terrorystycznych.

W niewoli dżihadystów zaszła w ciążę. Tęskni za mężem bojownikiem

Amina to pierwsza z ponad 200 porwanych przez dżihadystów uczennic z Chibok, którą udało się odnaleźć. O sukcesie nigeryjskiej armii pisały w maju media na całym świecie. Amina od trzech miesięcy mieszka w stolicy kraju Abudży, gdzie stara się wrócić do normalnego życia. W niewoli została wydana za mąż, zaszła w ciążę i urodziła dziecko. Teraz - jak przyznaje w pierwszych udzielonych wywiadach - tęskni za mężem i ojcem swojej czteromiesięcznej córeczki.

Dymisja wiceprezesa po aukcji Pride of Poland

Wiceprezes Agencji Nieruchomości Rolnych Karol Tylenda złożył rezygnację w związku z organizacją Święta Konia Arabskiego oraz aukcją Pride of Poland w Janowie Podlaskim - dowiedziała się TVN24.

Polskie fajerwerki w domu zatrzymanego. Myśleli, że to terrorysta

Nie ma dowodów na to, że 27-letni mężczyzna zatrzymany w środę w Eisenhuettenstadt przy granicy z Polską planował atak terrorystyczny - podają niemieckie media, powołując się na źródła policyjne. Wcześniej przeszukano jego mieszkanie. Znaleziono tam jedynie - jak podaje "Berliner Morgenpost" - fajerwerki polskiej produkcji.