Najnowsze

Najnowsze

Orban planuje kolejne zmiany w konstytucji. Chodzi o prawo do zamykania granic

Europę czeka dalsze zagrożenie terrorystyczne i w związku z tym Węgry chcą mieć odpowiednie narzędzia – oświadczył w piątek premier Węgier Viktor Orban, nawiązując do planowanych przez rząd zmian w konstytucji. Węgierski rząd chce wprowadzenia do konstytucji pojęcia stanu zagrożenia terrorystycznego, który dawałby mu prawo m.in. do zamykania granic.

Wyszedł z domu w Słowenii i zaginął. Odnalazł się w Krakowie, gdzie porwał i ugryzł dziecko

Mężczyzna, który w ubiegły wtorek zaatakował 4-letniego chłopca, ściągnął go z rowerka, a następnie wrzucił do kontenera na śmieci i ugryzł w policzek to 24-letni obywatel Słowenii. W swoim kraju od stycznia uważany był za zaginionego. W chwili zatrzymania nie miał przy sobie żadnych dokumentów. Nie był pijany i nie był pod wpływem narkotyków, ale we krwi miał śladowe ilości tzw. pigułki gwałtu i płynu borygo.

Putin nieugięty. Kontaktów z Erdoganem nie było i nie będzie

- Władimir Putin nie miał żadnych kontaktów z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem i nie planuje się z nim kontaktować - oświadczył rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Wcześniej Edrogan powiedział dziennikarzom, że chciałby się spotkać z Putinem. Pieskow przekazał, że "Putin został o tym poinformowany".

Rebelianci nasilili ostrzał, Ukraińcy muszą pokonać pole minowe

Obserwatorzy misji OBWE w Donbasie alarmują: po zamkniętym punkcie drogowym w wiosce Zajcewo mieszkańcy muszą pokonać pole minowe, by dotrzeć do pracy. Sztab operacji antyterrorystycznej na wschodzie Ukrainy informuje, że rebelianci nasilili ostrzały. "Kreml rozkazał wzmocnić ataki przed zapowiadanym spotkaniem szefów MSZ państw tzw. czwórki normandzkiej w Mińsku" - podał sztab.

Prokuratura i policja sprawdzają zatrzymanie Syryjczyka. Ochroniarze: bardzo się cieszymy

Prokuratura sprawdzi, czy nie doszło do bezprawnego pozbawienia wolności obywatela Syrii. Chodzi o zatrzymanie mężczyzny przez patrol firmy ochroniarskiej. Śledczy sprawdzą też, czy nie doszło do nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych czy rasowych. Ochroniarze przy zdjęciu zatrzymanego Syryjczyka napisali: to jest POLSKA a nie Niemcy i jak komuś się nie podoba i chce bronić "biednych imigrantów gwałcących w grupach kobiety" wyjazd z kraju.

Brytyjczycy coraz wyraźniej chcą wyjścia z UE

Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej popiera 45 proc. Brytyjczyków, 36 proc. badanych jest przeciwko - wynika z sondażu YouGov opublikowanego w dzienniku "The Times". To największe poparcie dla tzw. Brexitu od września ubiegłego roku.

Czy PiS pod rękę z Rosją postawi nową "żelazną kurtynę"? Niemcy martwią się o Polskę

- KE nie jest zadowolona z wyjaśnień polskiego rządu na temat jego kontrowersyjnych posunięć - twierdzi hiszpańska gazeta "El Pais". Niemiecki "Die Welt" zastanawia się natomiast, czy aby PiS nie jest "partią rosyjską", która zbliży Polskę do Rosji. Portal "Politico" pisze coś odwrotnego, o tym jak Warszawa szuka w Londynie najbliższego sojusznika w miejsce Berlina. Światowe media piszą o Polsce.

Arabski: ci, którzy mówią o spisku, w Smoleńsku poszli na obiad

- Jest mi trudno się bronić, że nie jestem wspólnikiem w zamachu, którego nie było, bo nie mogę przedstawić dowodów na coś, co nie zaistniało - przekonuje Tomasz Arabski, były szef kancelarii premiera Donalda Tuska w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną". Pod koniec marca ruszy proces, w którym Arabski jest oskarżony w trybie prywatnym przez część rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej.

Co się stało z Ewą Tylman? Adam Z. miał się przyznać, że wepchnął ją do rzeki, potem się wycofał

"Gazeta Wyborcza" dotarła do informacji, jak miała zginąć Ewa Tylman i jakie dowody w tej sprawie posiada poznańska prokuratura. Podejrzany o zabójstwo koleżanki Adam Z. policjantom miał przyznać, że pokłócił się z Ewą i podczas szarpaniny zepchnął ją ze skarpy. Z tej wersji wycofał się jednak podczas oficjalnego przesłuchania w prokuraturze. Policjanci, którym miał powiedzieć o przebiegu wydarzeń nad Wartą, zostali w śledztwie świadkami.

Macierewicz: niszczono informacje i meldunki ws. Smoleńska. Lasek odpowiada

W świecie lotniczym nikt nie ma wątpliwości, co było przyczyną katastrofy z 10 kwietnia - powiedział we "Wstajesz i wiesz" Maciej Lasek. Przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych skomentował także słowa szefa MON Antoniego Macierewicza o rzekomym zniszczeniu ponad 400 kart informacji i meldunków ws. katastrofy smoleńskiej.