Najnowsze

Najnowsze

Rosjanie twierdzą, że uratowali Palmirę

Rosyjskie lotnictwo zaatakowało pozycje dżihadystów z tzw. Państwa Islamskiego (IS) nieopodal Palmiry w środkowej Syrii, zapobiegając przygotowywanemu przez nich atakowi na miasto - poinformował gen. Wiktor Poznichir.

Maluch w maluchu

W każdym sporcie ważne jest, by zacząć ćwiczyć jak najszybciej. Tę zasadę wziął sobie do serca młody Bruno Gryc, który chociaż jeszcze niedawno z maluchami chodził do grupy w przedszkolu - teraz zasiadł za kierownicą prawdziwego Fiata 126p.

"To byłoby zbezczeszczenie zwłok". Cerkiew o ekshumacji abp. Mirona

- Ekshumacja zwłok w Cerkwi prawosławnej nie jest w ogóle możliwa - powiedział w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" ks. Jerzy Doroszkiewicz, sekretarz kancelarii kurii metropolitalnej Cerkwi prawosławnej w Polsce. Duchowny skomentował w ten sposób zapowiedź prokuratury o ekshumacji ciał wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej, w tym zwłok abp. Mirona Chodakowskiego.

Zatrzymali 15-latka. Miał planować atak terrorystyczny

W Paryżu zatrzymano nastolatka w związku z udaremnionymi ostatnio atakami terrorystycznymi we Francji - poinformował portal franceinfo.fr, powołując się na anonimowego przedstawiciela francuskich sił bezpieczeństwa. Jednocześnie otwarto we Francji pierwsze centrum prewencji, integracji społecznej i obywatelskości (CPIC), do którego trafią zagrożeni radykalizacją młodzi muzułmanie.

Lewica chce zlikwidować jednostkę komandosów. "Nie są potrzebni"

Portugalska lewica, reprezentowana w parlamencie przez komunistów, Zielonych oraz Blok Lewicy, domaga się likwidacji batalionu wojsk specjalnych. Uważają, że służba w nim jest zbyt niebezpieczna. Niedawno podczas ćwiczeń śmierć poniosło dwóch żołnierzy a dziewięciu trafiło do szpitala.

Szwedzi przesłuchają Assange'a. Przez pośrednika

Władze Ekwadoru na 17 października wyznaczyły termin przesłuchania twórcy portalu Wikileaks Juliana Assange'a - podała szwedzka prokuratura. Przesłuchanie odbędzie się w obecności szwedzkich śledczych w ambasadzie Ekwadoru w Londynie.

Czy Hillary Clinton ma dublerkę?

Hillary Clinton, która w poranek 11 września zasłabła w czasie uroczystości upamiętniających ofiary zamachu na WTC, pojechała odpocząć w mieszkaniu córki Chelsea. Po ponad godzinie wyszła sama z budynku i powiedziała reporterom, że czuje się świetnie. Ale internet zalała fala domysłów i teorii spiskowych. Wielu internautów uważa, że osoba, która wyszła do dziennikarzy nie jest prawdziwą Hillary Clinton. Wątpiący zwracają uwagę m.in. na inny kształt nosa rzekomej dublerki.

Gdynia bez śmigłowców ratowniczych. Jak ratować ludzi, kiedy brakuje maszyn?

Wciąż nie wiadomo kiedy Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej otrzyma śmigłowce, które prawie dwa lata temu oddała do modernizacji. Ratownikom coraz bardziej doskwiera brak sprzętu. Z dwóch baz dyżurujących pozostała już tylko jedna. Na ratunek z powietrza na Zatoce Gdańskiej trzeba czekać co najmniej kilkadziesiąt minut dłużej.

Martin Schulz: jeszcze Polska nie zginęła

Teraz Polska! - tak przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz przywitał polskich dziennikarzy w Brukseli w środę, gdy europarlament przyjął rezolucję w polskich sprawach. Chwilę potem wypowiedział po polsku pierwsze słowa naszego hymnu. W tym samym czasie do przewodniczącego przyszedł SMS. Jak relacjonuje nasz reporter, autorem wiadomości miał być szef Rady Europejskiej Donald Tusk. - Obserwuje mnie! - skomentował przewodniczący PE.

"Polska Kaczyńskiego skręca na dzikie pola". Politycy po rezolucji europarlamentu

- Komisja występuje wobec Polski w roli prokuratora, w roli sędziego, a także w roli egzekutora. To jest nie tylko gwałt na tradycji politycznej świata zachodniego, to jest głęboko antyeuropejskie - skomentował rezolucję przyjętą przez europarlament Ryszard Legutko, europoseł PiS. - Dzisiaj to jest coś więcej niż porażka. To jest symbol drogi, która prowadzi nas naprawdę na obrzeża UE, na margines europejskiej polityki - stwierdził z kolei szef Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna.

Z urzędu "wyciekły" wrażliwe dane osobowe. "Dowód na indolencję urzędników"

Numer PESEL, adres, nazwisko, a nawet rodzaj wykonywanej pracy i zarobki. Takie dane klientów łódzkiej pomocy społecznej opublikował w internecie urząd miasta. Wrażliwe informacje były dostępne dla każdego internauty. Urzędnicy przepraszają i mówią, że do wycieku doszło przez "błąd ludzki". Prawnicy zajmujący się ochroną danych osobowych mówią, że mogło dojść do przestępstwa.

Pokazówka z generałem nagle przerwana. "Kryć się!"

Miała być pokazowa prezentacja tego, jak rosyjskie wojsko wydatnie przyczynia się do pokoju w Syrii, zrobił się pokaz tego, jak trudna jest tam sytuacja. Rosyjscy widzowie mogli na żywo zobaczyć, jak żołnierze w pobliżu Aleppo nagle dostają się pod ostrzał i muszą uciekać sprzed kamery w bezpieczne miejsce. Słychać było tylko strzały i krzyki: Kryć się!.

Może rządzić dożywotnio. Nic mu już nie przeszkadza

Prezydent Turkmenistanu podpisał poprawki do konstytucji, które pozwolą mu na sprawowanie dożywotnio funkcji głowy państwa. Tym sposobem Kurbankuły Berdymuchammedow idzie w ślady swego poprzednika Saparmurata Nijazowa, który rządził krajem przez 20 lat - do swojej śmierci.

"Tulipan" z Gorzowa. Oszukał kobiety na setki tysięcy złotych

Od 12 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Przez ten czas poznawał w internecie kobiety, które zwodził, obiecując wspólną przyszłość. Oszukiwał - łącznie na niemal 800 tys. złotych. Na tym jednak koniec, bo gorzowski "tulipan" od poniedziałku jest już w rękach policjantów.

"Podły atak przeciwko Węgrom"

Ataki na Węgry bardzo pogłębiają kryzys w Europie – oświadczył szef MSZ Węgier Peter Szijjarto, odnosząc się do słów szefa dyplomacji Luksemburga Jeana Asselborna oraz przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Martina Schulza.

Wstrząs w kopalni. Nie żyje górnik

W Zakładach Górniczych Rudna (woj. dolnośląskie) doszło do wstrząsu. W rejonie zagrożenia znajdowało się 22 górników. Większość udało się wycofać. Przez trzy godziny szukano jednego z mężczyzn. Lekarz stwierdził jego zgon. W KGHM ogłoszono trzydniową żałobę.

Bliscy ofiar ze Smoleńska: "ekshumacje są niezbędne" vs. "powinna być zgoda rodzin"

- To, czego nie dokonali sześć i pół roku temu prokuratorzy z urzędu, teraz prokuratura i komisja ma obowiązek wykonać - powiedział w Sejmie poseł PiS Andrzej Melak, brat Stefana Melaka, który zginął w katastrofie smoleńskiej. - Powinny być ekshumowane tylko te ciała, których rodziny wyrażą na to zgodę - ocenił z kolei Paweł Deresz, mąż Jolanty Szymanek-Deresz, także ofiary ze Smoleńska.

Tysiące migrantów trafią z "dżungli" do innych ośrodków

Szef MSW Francji Bernard Cazeneuve oświadczył wywiadzie dla radia France Inter, że do ośrodków w całym kraju zostanie przeniesionych z Calais dziewięć tysięcy migrantów. Powiedział też, że o rozlokowaniu uchodźców rozmawia z rządem brytyjskim. Więcej w "Faktach z Zagranicy" w TVN24 BiS o godz. 19.55.