Najnowsze

Najnowsze

Nigdy wcześniej niepublikowane nagrania księżnej Diany

Od jej śmierci minie niedługo 20 lat, a mimo to księżna Diana wciąż żyje w sercach Brytyjczyków. Nie dała o sobie zapomnieć, a niebawem znów będzie o niej głośno, bo światło dzienne ujrzą niepublikowane dotąd nagrania o jej życiu z księciem Karolem.

Pokojowy Patrol na Przystanku Woodstock

Taka impreza jak Przystanek Woodstock wymaga odpowiednich środków bezpieczeństwa. Oprócz ochrony i policji jest też silna grupa wolontariuszy, i to właśnie oni tworzą znany woodstockowiczom Pokojowy Patrol.

Atak na izraelskich piłkarzy pod Warszawą

To miał być towarzyski mecz, a zrobiło się o nim głośno na świecie. Wszystko przez atak na izraelskich piłkarzy pod Warszawą. Grupa zamaskowanych napastników czekała aż odjedzie policja zabezpieczająca mecz. Dopiero wtedy wkroczyła na boisko i pobiła ekipę.

Książę małżonek nie chce być pochowany u boku królowej. "Nie był traktowany na równi z nią"

83-letni Henryk, mąż duńskiej królowej Małgorzaty II, nie zostanie pochowany obok żony w królewskim sarkofagu w katedrze w Roskilde - poinformowano w czwartek. - Nie jest tajemnicą, że książę od wielu lat był nieszczęśliwy z powodu swojej roli i tytułu, który otrzymał w duńskiej monarchii. To niezadowolenie pogłębiło się w ostatnich latach - wyjaśniła powody takiej decyzji szefowa biura prasowego pałacu.

"Mobilizacja obywatelska" w Wenezueli na inaugurację Konstytuanty

Po tym, gdy rząd Wenezueli przesunął na piątek inaugurację wybranej w niedzielę Konstytuanty, która składa się z jego zwolenników, opozycja ogłosiła, że również przekłada na ten dzień "mobilizację obywatelską" przeciwko planowanej rządowej reformie ustrojowej.

Sondaże coraz mniej łaskawe dla Macrona

Popularność prezydenta Francji Emmanuela Macrona, który w lipcu zaczął tracić poparcie, nadal spada. Po raz pierwszy premier Edouard Philippe wyprzedził go w sondażu - wynika z badania ośrodka YouGov, które przytacza w czwartek tygodnik "Le Point".

"Zwrócę się do prokuratora z pytaniem, czy przedstawia dane ze śledztwa Kaczyńskiemu"

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk nie ma się czego bać, bo nie popełnił żadnego czynu, za który w Polsce grozi odpowiedzialność karna - powiedział w "Faktach po Faktach" jego pełnomocnik Roman Giertych, odnosząc się do słów Jarosława Kaczyńskiego. - Jutro zwrócę się publicznie do prokuratora generalnego z żądaniem informacji, czy on posłowi Kaczyńskiemu przedstawia jakieś dane ze śledztwa - dodał. Gośćmi w drugiej części programu byli Dorota Arciszewska-Mielewczyk, Joanna Mucha i Eugeniusz Kłopotek.

"Zwrócę się do prokuratora z pytaniem, czy przedstawia dane ze śledztwa Kaczyńskiemu"

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk nie ma się czego bać, bo nie popełnił żadnego czynu, za który w Polsce grozi odpowiedzialność karna - powiedział w "Faktach po Faktach" jego pełnomocnik Roman Giertych, odnosząc się do słów Jarosława Kaczyńskiego. - Jutro zwrócę się publicznie do prokuratora generalnego z żądaniem informacji, czy on posłowi Kaczyńskiemu przedstawia jakieś dane ze śledztwa - dodał.

Prezydent chciał wyjaśnień od szefa MON, "do dziś nie otrzymał odpowiedzi"

Od początku roku prezydent Andrzej Duda czeka na "stosowne wyjaśnienia" Antoniego Macierewicza w sprawie zarzutów pod adresem generała Jarosława Kraszewskiego - wynika z komunikatu opublikowanego w czwartek przez Biuro Bezpieczeństwa Narodowego, w którym generał jest zatrudniony. W odpowiedzi MON podało, że informacje przekaże "po zakończeniu postępowania".

Prokurator pyta Tuska

Donald Tusk po raz kolejny był dziś przesłuchiwany przez prokuratorów. Tym razem jako świadek ws. nieprawidłowości przy przeprowadzaniu sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej. Prezes PiS Jarosław Kaczyński już wie, że były premier ma się czego obawiać. Po przesłuchaniu Tusk stwierdził jednak, że tak nie jest. W programie Tak Jest o przesłuchaniu rozmawiali Ryszard Kalisz i Sebastian Kaleta, którzy jako pierwsi skomentowali słowa Donalda Tuska po wyjściu z Prokuratury Krajowej.

Mężczyzn zabili na miejscu, kobiety i dzieci porwali. "Rana jazydów wciąż krwawi"

3 sierpnia 2014 roku tak zwane Państwo Islamskie (IS) zaatakowało jazydzkie miasto Sindżar na północy Iraku. Terroryści zamordowali około 5 tysięcy członków tej niemuzułmańskiej grupy religijnej, głównie mężczyzn. Kobiety sprzedawali na targach jako niewolnice seksualne. Choć dżihadyści zostali wyparci z rejonu Sindżar, wielu jazydów wciąż boi się wrócić do domu.

"Nie mam się czego bać, pan prezes Kaczyński mnie nie przestraszy"

W intencji rządzących wymiar sprawiedliwości ma służyć jako narzędzie przeciwko konkurentom, opozycji czy ludziom, których się nie lubi - powiedział szef Rady Europejskiej Donald Tusk po czwartkowym przesłuchaniu w Prokuraturze Krajowej. - Obawiam się, że należę do tego grona - dodał.

Media: puste groźby polityków PiS wobec Niemiec

"Ani Republika Federalna jako państwo, ani żadne firmy i konkretne osoby nie są winne dzisiejszej Polsce żadnych rekompensat. Wiedzą to także politycy PiS. Może chodzić im o to, by w czasie aktualnego kryzysu związanego z antydemokratyczną przebudową państwa, poprzez krytykę Niemiec zacieśnić swoje szeregi" - pisze w internetowym wydaniu niemiecki dziennik "Die Welt".

Rosyjski dziennikarz uderzony w czasie programu na żywo

Rosyjska policja zatrzymała działacza organizacji Opłot, który w środę zaatakował dziennikarza telewizji NTV podczas programu na żywo. Reporter nadawał relację z Parku Gorkiego w Moskwie, gdzie 2 sierpnia tradycyjnie zbierają się żołnierze wojsk powietrznodesantowych, by uczcić swoje święto.

Kaczyński: Tusk ma się czego obawiać

Może być różnie z Donaldem Tuskiem - ocenił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, odnosząc się do czwartkowego przesłuchania szefa Rady Europejskiej, byłego premiera Donalda Tuska. "Groźby JK bez pokrycia" - napisał na Twitterze po południu pełnomocnik Tuska, Roman Giertych.

Dialog zamiast sankcji. Decyzja Unii w sprawie Wenezueli

Państwa Unii Europejskiej nie zdecydowały się na nałożenie sankcji na przedstawicieli władz Wenezueli w ślad za Stanami Zjednoczonymi, ale "28-ka" nie wyklucza, że podejmie taki krok w reakcji na rozwój wydarzeń w tym kraju.

"NATO długo ignorowało Arktykę, ale to musi się zmienić"

Brytyjski dziennik "Telegraph" w czwartkowej publikacji ostrzegł przed trwającymi wysiłkami Moskwy na rzecz militaryzacji Arktyki. Gazeta pisze też o dążeniu Moskwy do przejęcia kontroli nad zasobami naturalnymi tego regionu, w tym ropą i gazem.