Najnowsze

Najnowsze

Sarkisjan zmienił Sarkisjana

Parlament Armenii wybrał na prezydenta kraju Armena Sarkisjana, byłego premiera i obecnego ambasadora w Wielkiej Brytanii. Pierwszy raz szef państwa został wyłoniony w głosowaniu w parlamencie, a nie w wyborach powszechnych.

Pożar w Baku. 24 osoby nie żyją

Co najmniej 24 osoby poniosły śmierć w piątek rano w wyniku pożaru w centrum leczenia narkomanii w Baku - poinformowały resorty spraw wewnętrznych i ds. sytuacji nadzwyczajnych Azerbejdżanu.

"Wszystkie testy przebiegły pomyślnie"

Testy pocisków wypadły znakomicie. Niektóre elementy musimy jeszcze nieco ulepszyć. Ale część z nich jest już gotowa do użycia w razie działań militarnych - powiedział rosyjski prezydent w rozmowie z dziennikarką CNN Megyn Kelly.

Ośmiu tureckich żołnierzy zginęło w Afrinie

Ośmiu tureckich żołnierzy zginęło, a 13 zostało rannych w czwartek w walkach w Afrinie, kurdyjskiej enklawie na północnym zachodzie Syrii - poinformowała turecka armia. Kilku rannych jest w stanie krytycznym.

USA: Rosja naruszyła zobowiązania dotyczące broni jądrowej

Departament Stanu oskarżył w czwartek Rosję o rozwijanie destabilizujących systemów broni z pogwałceniem zobowiązań wynikających z układu o likwidacji pocisków rakietowych średniego zasięgu (INF). Była to reakcja na orędzie Putina na forum rosyjskiego Zgromadzenia Federalnego.

Kina wracają do Arabii Saudyjskiej. Po 35 latach

Ministerstwo kultury Arabii Saudyjskiej zatwierdziło w czwartek regulamin wydawania pozwoleń na otwieranie kin. Ta rozrywka była w ultrakonserwatywnym królestwie przez ponad 35 lat całkowicie zakazana.

Tajani gotowy kandydować na premiera Włoch

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani wyraził gotowość kandydowania na premiera Włoch z ramienia centroprawicy pod wodzą Silvio Berlusconiego. Współzałożyciel Forza Italia poinformował o swych planach w czwartek wieczorem na Twitterze.

NATO potwierdza ujęcie "niemieckiego taliba" w Afganistanie

Afgańskie siły bezpieczeństwa poinformowały w czwartek o zatrzymaniu w prowincji Helmand czterech talibów, w tym Niemca, który miał doradzać radykałom w sprawach wojskowych. NATO potwierdziło zatrzymanie, ale nie wiadomo, czy mężczyzna naprawdę jest Niemcem.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Ćwierć miliona żołnierzy, o których Polska miała zapomnieć. Zdecydowana większość to herosi, którym należy się cześć i chwała. Nieliczni to pospolici przestępcy, którzy nigdy do grona Żołnierzy Niezłomnych nie powinni być zaliczeni.

Półprawdy, manipulacje i pomówienia

Zdjęcia sprzed lat i pytania o stare znajomości. Opozycja zastanawia się, co łączy najważniejszych ludzi w służbach specjalnych z tymi, których PiS określa symbolami złodziejstwa. Platforma żąda zwołania specjalnego posiedzenia komisji reprywatyzacyjnej, jej przewodniczący milczy, a główni zainteresowani mówią o półprawdach, manipulacji i pomówieniu.

Zbiórki publiczne pod kontrolą władzy?

Przecież zbierając pieniądze, pomagamy władzy - tłumaczy Anna Dymna, a Jerzy Owsiak, nieco mniej dyplomatycznie mówi o totalnej abstrakcji. Ponad 30 organizacji pozarządowych zwróciło się do szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji o pozostawienie ustawy o zbiórkach publicznych w obecnym kształcie. Ministerstwo uspokaja i zapowiada konsultacje.

Coraz więcej wypadków na torach

W starciu z pociągiem samochód nie ma żadnych szans. Niestety, nie widać szans także na to, że kierowcy w końcu to zrozumieją. Na torach pod Opolem zginęło czterech mężczyzn. Od początku tego roku dziewięć osób. I choć kolejarze wydają miliony na dodatkowe zabezpieczenia przejazdów kolejowych, od trzech lat liczba wypadków na nich ponownie rośnie. Niemal wszystkie powodują kierowcy.

"Strasznie mi wstyd za to wszystko, co się w Polsce w ostatnim miesiącu dzieje"

Mam wielu przyjaciół Żydów w Polsce i na świecie. Chociaż nie ja jestem odpowiedzialna za tę ustawę i nie ja jestem odpowiedzialna za antysemityzm, który w tej Polsce jest, to chciałam powiedzieć wszystkim, że strasznie przepraszam - powiedziała w "Faktach po Faktach" profesor Barbara Engelking z Centrum Badań nad Zagładą Żydów Polskiej Akademii Nauk. Odniosła się do wzbudzającej kontrowersje nowelizacji ustawy o IPN, która weszła w czwartek w życie. Drugim gościem programu był Paweł Kowal, były wiceminister spraw zagranicznych.