Najnowsze

Najnowsze

Spór o reformę edukacji

W nocy w Sejmie odbyła się debata w sprawie obywatelskiej inicjatywy przeprowadzenia referendum dotyczącego wprowadzonej przez Prawo i Sprawiedliwość reformy systemu oświaty. Wniosek o referendum edukacyjne podpisało milion obywateli. Pytanie, które rodzice uczniów i nauczyciele chcieli zadać Polakom, brzmiało "Czy jest Pani/Pan przeciwko reformie edukacji, którą rząd wprowadza od 1 września 2017 roku?". W czasie sejmowej debaty wszystkie kluby opozycyjne opowiedziały się za przeprowadzeniem referendum - ale klub PiS przesłał wniosek do prac w komisji. O sporze wokół reformy edukacji dyskutowały Katarzyna Lubnauer z .Nowoczesnej i Marzena Machałek, wiceminister edukacji z PiS.

Kulisy dymisji wiceszefa BOR

Nagła dymisja wiceszefa BOR pułkownika Tomasza Kędzierskiego zapowiada kolejną falę odejść doświadczonych funkcjonariuszy z tej formacji - dowiedział się portal tvn24.pl.

5-latek utonął w studzience

5-letni chłopiec utonął w studzience kanalizacyjnej w Białogardzie (Zachodniopomorskie). Na razie o tragedii wiadomo niewiele. Studzienka znajduje się w pobliżu placu zabaw.

Jak każdy z nas może pomóc uchodźcom - przewodnik

Każdy, kto tylko zechce, może pomóc uchodźcom i to w różnej formie. Może przekazać pieniądze, nie ruszając się z domu. Może wyjść z domu i wziąć udział w jakimś dobroczynnym przedsięwzięciu, które odbywa się w okolicy. Może wreszcie, o ile jego oferta zostanie przyjęta - zgłosić się do jednej z organizacji humanitarnych, wyjechać do miejsc, gdzie przebywają uchodźcy i pomagać im bezpośrednio.

Przypadek czy manifest? Kapelusz królowej w centrum uwagi

Brytyjska królowa Elżbieta II otworzyła w środę formalnie nową sesję brytyjskiego parlamentu, wygłaszając mowę tronową. Wśród najważniejszych tematów były ustawy związane z Brexitem. Jednak światowe media zwróciły uwagę na kapelusz monarchini, który przypominał flagę Unii Europejskiej.

Niebezpieczne manewry Rosjan nad Bałtykiem. Szwecja żąda wyjaśnień

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Szwecji wezwało ambasadora Rosji w Sztokholmie w związku z niebezpiecznym przelotem rosyjskiego myśliwca. Maszyna znalazła się "bardzo blisko" szwedzkiego samolotu zwiadowczego w międzynarodowej przestrzeni powietrznej nad Bałtykiem - poinformowała w środę agencja Associated Press.

Dali z siebie wszystko, by ratować ludzi. Poruszające zdjęcia wyczerpanych strażaków

Pożar w dystrykcie Leiria to jedna z największych klęsk, które w ostatnich dziesięcioleciach dotknęły Portugalię. Ogień doprowadził do śmierci 64 osób i spustoszył około 30 tys. hektarów lasu i gruntów rolnych. Do walki z żywiołem zaangażowano ponad dwa tysiące strażaków. Niezwykłe zdjęcia opublikowane w mediach społecznościowych ukazują bohaterstwo wyczerpanych funkcjonariuszy.

Elżbieta II przedstawiła plany rządu. Priorytet: warunki brexitu

Brytyjska królowa Elżbieta II otworzyła w środę formalnie nową sesję brytyjskiego parlamentu, wygłaszając mowę tronową zawierającą kluczowe plany rządu na kolejny rok. Wśród najważniejszych propozycji są ustawy dotyczące planowanego wyjścia kraju z UE.

Japonia ćwiczy na wypadek ataku

Ćwiczenia obrony przeciwrakietowej rozpoczęły się w środę w Japonii. Są one dostępne dla opinii publicznej. Władze w Tokio podkreślają, że chodzi o pokazanie mieszkańcom kraju, że Japonia jest gotowa odeprzeć każdy atak rakietowy Korei Północnej.

Atak na misję OBWE w Donbasie. "Mierzył z broni"

Prorosyjscy separatyści na wschodzie Ukrainy ostrzelali samochody Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, monitorującej sytuację w strefie walk. Ukraińskie MSZ stanowczo potępiło ten incydent i oświadczyło, że był on kolejnym naruszeniem mińskich porozumień w sprawie uregulowania konfliktu w Donbasie.

Macierewicz: ta komisja nie służyła do ustalenia czegokolwiek

- Ta komisja nie służyła do ustalenia czegokolwiek. Służyła do przedstawienia materiału dowodowego, który był punktem odniesienia dla prezentacji, jaka miała miejsce 10 kwietnia. Tutaj nie chodziło o dodatkowe konkluzje - oświadczył minister obrony narodowej Antoni Macierewicz po posiedzeniu, na którym podkomisja do spraw ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej przedstawiała sejmowej komisji obrony zgromadzone materiały dowodowe, na podstawie których powstał film zaprezentowany 10 kwietnia. Posłowie Platformy Obywatelskiej z komisji obrony określili prezentację podkomisji mianem "kompromitacji". - Nie było żadnych dowodów na wcześniej stawiane tezy - ocenili.

To był polski kierowca. Prokuratura o wypadku pod Calais

Kierowca busa, który zginął we wtorek na autostradzie A16 w pobliżu miejscowości Calais we Francji, to 52-letni Mirosław I. z województwa śląskiego – poinformował w środę Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej w Rzeszowie. Informacje dotyczące tożsamości kierowcy przekazała francuska prokuratura, która potwierdzi te ustalenia badaniami DNA.

Giertych: wnoszę o uchylenie tego pytania. Wassermann: a ja nie uchylam

Podczas przesłuchania Michała Tuska przed komisją śledczą do spraw Amber Gold doszło do utarczki słownej pomiędzy pełnomocnikiem Tuska mecenasem Romanem Giertychem a przewodniczącą Małgorzatą Wassermann. Zapytała ona przesłuchiwanego o to, co miał na myśli Marcin P., pisząc do Jarosława Frankowskiego: "Myślałem o Michale Tusku. Wydaje mi się, że lepiej pozostawić nasze relacje w takim kształcie, jakim są teraz. On może pomóc, ale i zaszkodzić". Giertych uzasadniał, że "nie można świadka pytać o to, co ktoś myślał".