Najnowsze

Najnowsze

Bielan: "Fałszerstwo" to za mocne słowo. Pod resztą się podpisuję

W sensie politycznym rząd nie zajmuje się tą sprawą. Naszą intencją na pewno nie jest kontynuowanie sporu wokół wyboru Donalda Tuska - mówił w "Kropce nad i" wicemarszałek Senatu Adam Bielan. Odniósł się w ten sposób do słów Witolda Waszczykowskiego, który stwierdził, że MSZ ma "ekspertyzy" potwierdzające, iż podczas wyboru Tuska na szefa Rady Europejskiej, "doszło do fałszerstwa".

Ludwik Dorn: Waszczykowski przetrwa, bo kim mieliby go zastąpić?

- Minister Waszczykowski skłócił się z wszystkimi. Nie jest szanowany, nie ma respektu u nikogo, także u mnie, a pan wiceminister Szymański ma. Ja wiem, że to jest człowiek, który jak widzi kotlet schabowy to nie bierze go w rękę i nie je, tylko stosuje nóż i widelec - powiedział w "Faktach po Faktach" były marszałek Sejmu i były szef MSWiA Ludwik Dorn. - Prezes Kaczyński to wie w związku z tym panu ministrowi Szymańskiemu nie ufa - dodał.

Legionowska wola

Mieszkańcy Legionowa nie chcą swojej gminy w "Wielkiej Warszawie". W niedzielnym referendum przeciw przyłączeniu Legionowa do stolicy opowiedziało się prawie 95% głosujących. Do urn poszło 47% uprawnionych, a w związku z tym referendum jest wiążące. Tym samym powiedzieli pomysłowi Prawa i Sprawiedliwości dotyczącemu utworzenia Aglomeracji Warszawskiej przez przyłączenie do miasta wielu okolicznych gmin. O decyzji mieszkańców gminy w programie Tak Jest rozmawiali radny Rady Warszawy z Prawa i Sprawiedliwości Paweł Terlecki i Jan Grabiec z Platformy Obywatelskiej.

Tak mama daje nauczkę małej pandzie. Figle w chińskim zoo

27.03 | Mała panda Fushun przekonała się, że przechwalanie się zdobytym jabłkiem może się nie opłacać. Gdy zwierzak zbyt długo bawił się owocem, jego mama Qifu postanowiła dać mu nauczkę. Podeszła, zabrała mu jabłko i ku zaskoczeniu malucha - zjadła.

Johnson przełożył spotkanie z Ławrowem

Z powodu zmienionego terminu spotkania ministrów spraw zagranicznych NATO, szef brytyjskiej dyplomacji Boris Johnson postanowił przełożyć zaplanowaną na marzec wizytę w Rosji - poinformowało w poniedziałek MSZ w Londynie.

"Koncert rozstrojonych instrumentów". Ocena europejskiej polityki rządu

- Można było pół roku wcześniej domagać się, czy rok wcześniej, regulaminu wyboru przewodniczącego i tak te wszystkie wątpliwości rozstrzygnąć - powiedział były wiceszef MSZ Paweł Kowal w RMF FM, odnosząc się do słów Witolda Waszczykowskiego o wyborze Donalda Tuska. - Dzisiaj to jest dyplomacja pewnego dysonansu (...). Dzisiaj nie ma w Polsce strategii europejskiej - dodał.

Używane australijskie fregaty dla marynarki? "Decyzja jeszcze w tym roku"

Australijczycy naciskają na nas, gdyż muszą podjąć decyzję co zrobić ze swoimi jednostkami - powiedział w Szczecinie przewodniczący sejmowej komisji obrony narodowej poseł PiS Michał Jach. - Decyzja dotycząca zakupu dwóch używanych australijskich fregat dla Marynarki Wojennej na pewno zostanie podjęta jeszcze w tym roku, raczej szybciej niż później - wyjaśnił.

Chcą trzeciego dożywocia dla "Szakala"

Francuski prokurator zażądał w poniedziałek trzeciego wyroku dożywocia dla urodzonego w Wenezueli terrorysty "Carlosa-Szakala" za przeprowadzenie przez niego krwawego zamachu w Paryżu w 1974 r. Wyrok ma zapaść, jak się oczekuje, we wtorek.

Są oferty na śmigłowce. "Po kilkanaście tysięcy stron"

Są oferty od firm, które chcą sprzedać polskiemu wojsku śmigłowce w ramach nowego przetargu. Jak poinformował MON, rozpoczęła się analiza dokumentów liczących po kilkanaście tysięcy stron. Nie podano jednak żadnych szczegółów, zasłaniając się niejawnością postępowania.

Grzywna i 15 dni aresztu. Aleksiej Nawalny ukarany za protest

Sąd w Moskwie skazał w poniedziałek opozycjonistę Aleksieja Nawalnego na 15 dni aresztu za niepodporządkowanie się poleceniom funkcjonariusza policji i grzywną za organizację bez zezwolenia niedzielnej demonstracji w centrum rosyjskiej stolicy. Opozycjonista został zatrzymany w niedzielę, krótko po rozpoczęciu demonstracji w Moskwie.

Piknik z żołnierzami sił NATO. "Fajnie tu być"

Przed południem na wrocławski Rynek wjechały wozy bojowe sił NATO. Tutaj żołnierze amerykańscy, brytyjscy, ale także polscy spotkali się z mieszkańcami stolicy Dolnego Śląska i turystami. Można było podpatrzeć nie tylko profesjonalny sprzęt, ale też jak żołnierze walczą wręcz i jak powinna wyglądać musztra paradna. Żołnierze przyznawali, że na razie najbardziej podoba im się pogoda. - Przyjechaliśmy z Anglii, u nas jest zimno. Tu pogoda jest niesamowita - mówił rozmówca reporterki TVN24. I dodawał: fajnie tu być. Wojskowi z Wrocławia wyruszą do Orzysza (woj. warmińsko-mazurskie).

Nie chcą koncertu Behemotha, burmistrz nieugięty

Przedstawiciele Kościoła, część radnych i mieszkańców nie chce koncertu zespołu Behemoth w Szczecinku. Jednak burmistrz i organizatorzy są nieugięci – nie godzimy się na cenzurę kościelną.

Młodzież wyszła na ulice. Kreml ma i na to wytłumaczenie

Rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow wytłumaczył, dlaczego zdaniem władz młodzież wzięła udział w niedzielnej demonstracji w Moskwie, zorganizowanej przez opozycjonistę Aleksieja Nawalnego. Według przedstawiciela Kremla, nieletnim uczestnikom protestów obiecywano pieniądze.